Skandal w Nasz Nowy Dom Skandal w Nasz Nowy Dom Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
Skandal w Nasz Nowy Dom
mat. prasowe POLSAT/Facebook
Poznajcie historię pani Lidii!
1/8
Skandal w Nasz Nowy Dom
mat. prasowe POLSAT/Facebook

 

W 105. odcinku "Nasz Nowy Dom" ekipa odwiedziła Szczytno i rodzinę pani Lidii, która wraz z dwoma córkami, Małgorzatą i Darią, mieszkały w jednym z najmniejszych domów w historii programu! Pani Lidia nie pracuje, ponieważ Małgosia urodziła się jako wcześniak i ma orzeczenie niepełnosprawności - musi się więc opiekować nią cały czas. Ojciec odszedł, nie interesuje się rodziną, zaś kolejny partner pani Lidii był agresywny i stosował przemoc domową. 

 

Zobacz: „Nasz nowy dom”: Ten dom był w katastrofalnym stanie! Zobacz, jak ekipa Kasi Dowbor pomogła go zmienić! ZDJĘCIA

 

Panie mieszkały w dwóch małych pokojach, w bardzo złych warunkach. O kuchni ciężko mówić - jej funkcje sprawowała mała dwupalnikowa kuchenka, która stała na podłodze. Nie było zlewu. W łazience brakowało wanny, kobiety myły się w misce. Ekipa show miała więc naprawdę trudne zadanie, ale efekt ich pracy przeszedł najśmielsze oczekiwania. 

 

Niestety, praca ekipy w Szczytnie różniła się od pracy w innych miejscowościach. W trakcie remontu, kiedy trwały już prace porządkowe, żaden mieszkaniec lub sąsiad nie chciał pomóc ekipie w sprzątaniu czy drobnych pracach wykończeniowych. To rzadkość, jak mówi Katarzyna Dowbor:

Trzeba powiedzieć, że nasza ekipa pracuje 24 godziny na dobę i na ogół jest tak, że okoliczni mieszkańcy starają się jakoś umilić nam ten czas, przynoszą kolację, ciasta, pytają w czym można pomóc. Może już przyzwyczailiśmy się do tego, że ludzie chcą nam pomóc i pewnie dlatego w przypadku wizyty w Szczytnie byliśmy bardzo zaskoczeni. Oczywiście jak zawsze na miejscu pojawiają się gapie, więc jak zwykle podpytywaliśmy, czy nie znalazłby się ktoś do pomocy przy pracach porządkowych. Robimy tak przy każdym remoncie, jaki przeprowadzamy. Okazało się, że z kimkolwiek byśmy nie rozmawiali, to słyszeliśmy odpowiedź: nie. Powiedzieliśmy o tym w programie, bo wychodzimy z założenia, że trzeba mówić prawdę, a nie mówić, że było fantastycznie, jeśli tak nie było  - mówi Katarzyna Dowbor, prowadząca show, w rozmowie z natemat.pl. 

Ale to nie wszystko! Okazało się, że tuż po wyjeździe ekipy telewizyjnej, ktoś zniszczył elewację domu oblewając ją farbą! Poznajcie szczegóły na kolejnych stronach! 

Zobacz: Samotny ojciec wychowujący Malwinkę, ma już nowy dom! Wcześniej mieszkali w tragicznych warunkach

 

2/8
Skandal w Nasz Nowy Dom
mat. prasowe POLSAT

Niestety, nie wszystkim mieszkańcom Szczytna spodobało się to, że dom pani Lidii został wyremontowany! Ktoś zniszczył elewację jej mieszkania, a teraz ktoś podjeżdża pod dom i rzuca kamieniami w okno:

To było naprawdę bardzo przykre. A najgorsze są chyba te komentarze na profilach społecznościowych na mój temat. Nie sądziła, że w ludziach może być aż tyle zawiści. Każdy miał prawo przecież zgłosić się do tego programu. Przykre jest również to, że oprócz słów dochodzi też do różnych niefajnych incydentów. Ktoś oblał nową elewację farbą, nocą ktoś podjeżdża pod nasze mieszkanie i rzuca kamykami, puka w okna. Proszę uszanujcie naszą prywatność i spokój - mówi pani Lidia w rozmowie z Tygodnikiem Szczytno. 

Na Facebooku Tygodnika Szczytno rozgorzała się dyskusja nad sytuacją pani Lidii. Mieszkańcy miasta piszą:

Czytelniczka "Tygodnika Szczytno": Smutne to, nikt nie chciał pomoc ekipie Katarzyny Dowbor. Co z tym Szczytnem, z tymi ludźmi jest nie tak? Wstyd na cała Polskę 😞 Polsat. Nasz nowy dom...
 

Zazdrość, a przecież każdy mógł wysłać zgłoszenie do programu, bo Polak to nie patrzy na to, żeby sam miał, tylko, żeby sąsiad nie miał😐


 Nie znam rodziny ale bardzo fajnie, że im się udało dostać do programu i maja w końcu normalne warunki do życia 😀 Wielkie brawa dla ekipy.

a najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to,że Wy wszyscy się tak wypowiadacie i jedziecie po mieszkańcach Szczytna-że hejty były srutu tutu...miasto aż huczało,że jest ekipa i coś robią,więc powiedzcie drodzy wypowiadający się,gdzie Wy byliście? no halo? dlaczego nie poszliście pomóc? hejt hejtem,a pomoc pomocą. to właśnie Wy również jesteście tymi zawistnymi,którzy nie poszli pomóc. Wypowiadacie się o mieszkańcach czyli o wszystkich. A może ludzie nie mieli czasu lub ochoty paradować przed kamerą? Fajnie,że program pomógł,super extra. Ale było ruszyć dupy,a nie teraz jedziecie po wszystkich jacy to są źli i niedobrzy bo nikt nie pomógł.


Jak zobaczyłam te warunki to aż się popłakałam. To straszne w jakich warunkach One żyły 😞 
Do tego ten jad, hejt dookoła, zamiast pomóc to wyśmiewali ...
 

Na szczęście ekipa programu naprawiła zniszczenia. Zobaczcie co o sytuacji mówi Kasia Dowbor.

Zobacz: "Nasz Nowy Dom": Ta rodzina mieszkała w... stajni! Zobaczcie, jak teraz wygląda ich dom

3/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT

Ekipa programu stanęła na wysokości zadania:

Nie musieliśmy tego robić, bo ustalony zakres robót tego nie zakładał. Ale żeby wyglądało to lepiej, ekipa po godzinach swojej pracy wzięła farby oraz narzędzia i odnowiła elewację. Zniszczenie tego jest dla mnie niepojęte, nie mogę tego zrozumieć. Jeśli ktoś nie chce pomagać, nie ma problemu, bo przecież nie ma takiego obowiązku, ale niszczyć to co ktoś inny zrobił, to już jest zawiść – mówi Dowbor w natemat.pl.

Dyskusja jednak nadal trwa...

4/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT

Na Facebooku Tygodnika Szczytno pojawił się taki wpis:

Czytelnik "Tygodnika Szczytno":  Chciałbym się odnieść do wpisu z dnia 16.11. dotyczącego programu, który wyremontował kobiecie mieszkanie. Zła ocena ogólna mieszkańców Szczytna jest nie na miejscu. Dużo osób pisze komentarze odnośnie tego, że nikt nie pomógł. A gdzie były te osoby? Wypowiadają się ludzie z innych miast/miejscowości co do Szczytna. Chciałbym podkreślić, że nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Nie każdy jest taki 'zawistny' i zazdrości. Każdy ma też swoje obowiązki, zajęcia. Praca, rodzina, dom.. Mogli pomóc sąsiedzi-nie pomogli. Może źle żyją z tą Panią, może się wstydzili. Nikt tego nie wie, więc komentarze tego typu są nie na miejscu. Dlaczego Wy nie poszliście pomóc w takim razie? Nie oceniaj drugiego-spójrz na siebie. Przypomnę o takiej akcji, która miała miejsce rok temu-na portalu społecznościowym rozniosła się informacja o zbiórce dla rodziny,która mieszka w tragicznych warunkach. Czy ktoś pamięta jaki był efekt? NIE. Mobilizacja była bardzo szybka i wspaniały odzew wielu mieszkańców- również młodych. Nie hejtujcie, nie piszcie. Wypomnijcie tym co się źle zachowali w twarz, ale nie wypowiadajcie się o wszystkich. O dobrych rzeczach w tym mieście nikt nie pamięta, a do złych przyklejani są wszyscy. To smutne jest.

Zdjęcia znajdziecie tutaj. 

5/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT
6/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT
7/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT
8/8
Nasz Nowy Dom - relacja ze Szczytna, zdjęcia
mat. prasowe POLSAT
Więcej na temat Katarzyna Dowbor Nasz Nowy Dom