Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Zakaz sprzedaży alkoholu przez koronawirusa w Polsce?
East News
Newsy

Zakaz sprzedaży alkoholu w Polsce z powodu pandemii koronawirusa? Ważny komunikat WHO

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) namawia do ograniczania spożywania alkoholu w związku z pandemią koronawirusa.

WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) namawia do ograniczania spożywania alkoholu w związku z pandemią koronawirusa. Dlaczego? Wbrew panującemu przekonaniu alkohol wcale nie pomaga w walce z koronawirusem, jest wręcz przeciwnie. Alkohol osłabia nasz układ odpornościowy, stąd apel WHO o ograniczenie spożycia alkoholu w najnowszym komunikacie:

Alkohol jest spożywany w nadmiernych ilościach w regionie europejskim i zostawia zbyt wiele ofiar. Podczas pandemii COVID-19 powinniśmy na poważnie zadać sobie pytanie, jakie ryzyko stwarzamy, pozostawiając ludzi w izolacji z substancją tak szkodliwą – podkreśliła Carina Ferreira-Borges, odpowiedzialna w WHO za politykę antyalkoholową i antynarkotykową.

WHO dodaje również w swoim komunikacie, że alkohol zwiększa również ryzyko wypadków, kontuzji, oraz może wywoływać przemoc. Może spowodować również poważne zatrucia w przypadku nadmiernego spożycia. Alkohol przyczynia się również do problemów zdrowia psychicznego i agresji wobec domowników.

Zobacz także: Biedronka zachęca promocjami do nocnych zakupów! Kto może z niej skorzystać?

WHO zachęca wprost rządzących do wprowadzania ograniczeń w zakresie spożywania alkoholu przez obywateli. W komunikacie możemy przeczytać, że "wszystkie przepisy ograniczające dostęp do alkoholu powinny zostać utrzymane, a inne - zaostrzone".

Przypomnijmy, że pierwsze próby ograniczenia dostępu do alkoholu wprowadzono w departamencie Aisne we Francji. Jednak wskutek protestów zakaz tez został zniesiony już po 24 godzinach.

Zobacz także: Przerażający skutek koronawirusa. Pielęgniarka pokazała szokujące zdjęcie!

A wy co sądzicie - czy podczas pandemii koronawirusa sprzedaż alkoholu powinna zostać ograniczona, a może nawet całkowicie zakazana? Czy w Polsce taki pomysł by się sprawdził?

Zakaz sprzedaży alkoholu przez koronawirusa w Polsce?
East News

 

Cukrzyca a picie alkoholu
© monticellllo/Fotolia.com
Styl życia
Cukrzyca a alkohol – na co musi uważać cukrzyk na imprezie
Picie alkoholu nie jest zakazane w cukrzycy, ale ma bardzo negatywny wpływ na przebieg choroby. Nawet niewielka ilość alkoholu w cukrzycy typu 2 może doprowadzić do hipoglikemii, która przez osobę nietrzeźwą może nawet nie być zauważona, co stanowi już zagrożenie dla życia.

Picie alkoholu nie jest zakazane w cukrzycy, ale ma bardzo negatywny wpływ na przebieg choroby. Nawet niewielka ilość alkoholu w cukrzycy typu 2 może doprowadzić do hipoglikemii, która przez osobę nietrzeźwą może nawet nie być zauważona, co stanowi już zagrożenie dla życia.   Obecnie lekarze nie zakazują diabetykom spożywania alkoholu , ale stanowczo to odradzają. Zwracają jednak większą uwagę na edukację pacjentów, by ci zdawali sobie sprawę z konsekwencji i świadomie podejmowali decyzję o piciu oraz rozsądnie je planowali. Skutki picia alkoholu w cukrzycy Alkohol bardzo poważnie zaburza przemianę materii , ponieważ uniemożliwia wytwarzanie i wydzielanie przez wątrobę glukozy. W sytuacji, gdy stężenie glukozy wynosi mniej niż 50 miligramów/mililitr, organizm przechodzi w stan hipoglikemii, wymagający szybkiej interwencji . Alkohol prowadzi do uszkodzenia narządów wewnętrznych – nie tylko wątroby, ale także trzustki i serca, a te są obciążane już przez samą cukrzycę. Limity alkoholu w cukrzycy Polskie Towarzystwo Diabetologiczne (PTB) opracowało limity spożycia alkoholu dla cukrzyków. Wynoszą one: dla kobiet – 20 gramów czystego alkoholu etylowego, co równa się jednej lampce wina (200 mililitrów) lub jednemu dużemu piwu (500 mililitrów); dla mężczyzn – 30 gramów czystego alkoholu, czyli półtorej lampki wina (300 mililitrów) lub nieco ponad półtorej butelki piwa (800 mililitrów). Hipoglikemia po alkoholu Choć napoje alkoholowe zwykle zawierają węglowodany, które początkowo podwyższają poziom cukru we krwi, jednak kilka godzin po ich spożyciu cukier drastycznie spada . Jednym z największych niebezpieczeństw picia alkoholu przez cukrzyków jest ryzyko, że hipoglikemia, czyli niedocukrzenie , może...

PILNE
Newsy
Minister zdrowia: "Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obecnych obostrzeń"
Minister zdrowia: "Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia obecnych obostrzeń"

Obostrzenia, które powinny zakończyć się 27 grudnia prawdopodobnie nadal będą obowiązywały. Taka jest rekomendacja ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego, którą ogłosił podczas konferencji. Ma to na celu uniknięcie trzeciej fali koronawirusa .  Gdyby trzecia fala pandemii nastąpiła z dzisiejszego poziomu, mielibyśmy olbrzymi wzrost zachorowań. Aby uniknąć tego, postulujemy, aby obostrzenia pozostały na podobnym poziomie - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na konferencji dotyczącej szczepień, która odbyła się 14 grudnia.  Czy obostrzenia zostaną zniesione po feriach? Minister zdrowia po spotkaniu Biura Bezpieczeństwa Narodowego, w którym uczestniczyli również premier Mateusz Morawiecki, prezydent Andrzej Duda, na konferencji poinformował, że będzie rekomendował przedłużenie obostrzeń: Będę rekomendował przedłużenie do 17 stycznia tych obostrzeń, z którymi mamy do czynienia, a w szczególności tych obostrzeń, które dotyczą okresu ferii - po to, aby uniknąć trzeciej fali - powiedział wprost minister zdrowia. Obostrzenia zdaniem ministerstwa zdrowia są konieczne ze względu na realne ryzyko pojawienie się trzeciej fali koronawirusa! Nadal liczba zgonów osób chorych na Covid-19 jest bardzo wysoka, stąd obawa, że po zniesieniu obostrzeń Polacy tłumnie ruszyliby na ferie, a to spowodowałoby drastyczny wzrost zakażeń koronawirusem.  Zobacz także:   Kontrowersyjne zalecenie WHO na Boże Narodzenie. Zepsuje Polakom święta? Minister zdrowia rekomenduje przedłużenie obostrzeń do 17 stycznia.     

Będzie zakaz spotkań w Boże Narodzenie? Odpowiedź rządu nie pozostawia złudzeń
East News
Newsy
Kontrowersyjne zalecenie WHO na Boże Narodzenie. Zepsuje Polakom święta?
Kontrowersyjne zalecenie WHO na Boże Narodzenie. Zepsuje Polakom święta?

Boże Narodzenie w 2020 roku będzie inne niż pamiętamy do tej pory. Oczywiście wszystko przez pandemię koronawirusa . Znamy już zalecenia polskiego rządu, dotyczące spotkań rodzinnych w tym okresie. Swoje zalecenie wydała również Światowa Organizacja Zdrowia i trzeba przyznać, że wzbudza ono wiele kontrowersji. Ten zakaz zepsuje nam święta?  Zobacz także:   Rząd przedstawił plan szczepień. Na jakie benefity mogą liczyć zaszczepieni?  Zalecenie WHO dot. Bożego Narodzenia wzbudza kontrowersje Pandemia koronawirusa trwa już ponad 9 miesięcy i niestety w dalszym ciągu nie odpuszcza. Wciąż musimy zachowywać społeczny dystans, nosić maseczki i dostosowywać się do szeregu obostrzeń. Jedną z tych najbardziej dotkliwych restrykcji, jest unikanie spotkań w większym gronie, a zwłaszcza z osobami starszymi. W dalszym ciągu specjaliści podkreślają, że powinniśmy maksymalnie ograniczyć nasze kontakty społeczne. Jednak jak wiadomo, przed nami chyba najbardziej wyczekiwany przez wszystkich okres w roku - święta Bożego Narodzenia. Jest to czas pełen radości, spotkań w większych gronach również z tymi, których na co dzień nie widzimy. Jednak polski rząd już jakiś czas temu wprowadził tzw. "etap odpowiedzialności". Jak czytamy w komunikacie na stronie gov.pl, od 28 listopada do 27 grudnia w spotkaniach i imprezach organizowanych w domu, może uczestniczyć max. 5 osób (limit ten nie dotyczy osób wspólnie mieszkających).  Również Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła wydać swoje zalecenie na ten okres. Ekspert WHO podczas konferencji prasowej odpowiadał na pytania dotyczące nadchodzących świąt i zaleceń w związku z pandemią. Mike Ryan przyznał, że niestety nie powinniśmy się przytulać z bliskimi w tym okresie. To okropna rzecz, mówić ludziom jako...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner