Party Stories
Magdalena Narożna w zielonej sukience
Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy

Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Już od kilku tygodni naukowcy prześcigają się w wyznaczaniu daty szczytu pandemii koronawirusa na całym świecie, ale również w poszczególnych krajach. Niedawno mówiło się, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi kilka dni po świętach, teraz pojawiła się zupełnie nowa data, która niestety nie nastraja nas optymistycznie.

Zobacz także: Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim po pierwsze, zmienił swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Po drugie, wyznaczył nową datę szczytu zachorowań. Wcześniej mówiło się o drugiej połowie kwietnia, teraz data ta przesunęła się na połowę maja:

Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja - informują naukowcy z Waszyngtonu.

Warto jednak dodać, że sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę za jakiś czas możemy poznać zupełnie nową datę przewidywanego szczytu pandemii w Polsce.

Zobacz także: Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?!

Przypomnijmy, do tej pory odnotowano w Polsce 8563 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły 339 osoby.

Zakaz sprzedaży alkoholu przez koronawirusa w Polsce?
East News

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus a wakacje 2020

Zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów w Polsce, ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą, w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce już jutro?! Są najnowsze ustalenia! 
Kiedy szczyt zachorowań na koronawirusa w Polsce? Kiedy szczyt pandemii w Polsce? Są nowe ustalenia!

Kiedy w Polsce nastąpi szczyt zachorowań na koronawirusa? Czy krzywa zachorowań wkrótce zacznie się wypłaszczać? Te pytania już od kilku tygodni zadają sobie chyba wszyscy. Niestety, prognozy dotyczące szczytu zachorowań w naszym kraju wciąż się zmieniają. Ostatnio specjaliści sugerowali, że najwięcej zakażeń osiągniemy pod koniec kwietnia. Jak wynikało z prognoz spółki ExMetrix, która zajmuje się analizą danych, do największych wzrostów miało dojść w okolicach 25 kwietnia. Niestety, teraz pojawiły się nowe prognozy dla Polski. Kiedy ma nastąpić szczyt zachorowań? Szczyt zachorowań w Polsce dopiero w wakacje? Według najnowszych symulacji szczyt pandemii w Polsce nastąpi dopiero w lipcu! Skąd takie podejrzenia? Portal polityka.pl przedstawił wyniki badań, które już 10 lat temu przeprowadził zespół naukowy stworzony przez młodych przez fizyków, matematyków, epidemiologów i programistów. Zespół pod kierownictwem Franciszka Rakowskiego opracował uniwersalną symulację epidemii w naszym kraju. Teraz naukowiec postanowił zbadać, jak będzie rozprzestrzeniał się koronawirus. Moim obywatelskim obowiązkiem była jego reanimacja. Polegała ona na zastąpieniu parametrów typowych dla grypy parametrami Covid-19- portal polityka.pl cytuje naukowca.  Według analiz wynika, że wprowadzone przez władze obostrzenia i ograniczenia dotyczące przemieszczania się zmiejszyły ewentualną liczbę zakażonych nawet 10-krotnie! Naukowcy ustalili, że gdyby nie ograniczenia w Polsce szczyt zachorowań byłby w kwietniu, a liczba zakażonych sięgałaby ponad 9 mln! Symulacja pokazuje, że w chwili obecnej szczyt prognozowany jest na lipiec. Liczba chorych na Covid-19 sięgnie około miliona osób – przy założeniu stale obowiązujących radykalnych ograniczeń -...

Koronawirus
EastNews
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami!? Nowa prognoza dla Polski!
Największej liczby zarażonych koronawirusem możemy dopiero spodziewać się na koniec kwietnia!?

Najnowsze prognozy dla Polski wskazują, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Specjaliści z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, którzy opracowują prognozy epidemiologiczne dla większości krajów na świecie uważają, że najwięcej zachorowań na koronawirusa w Polsce miałoby nastąpić dopiero 27 kwietnia. Wtedy ilość zgonów ma dojść do 70 na dobę! Jak wygląda prognoza zachorowań na koronawirusa w Polsce? Badacze z Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji Uniwersytetu w Waszyngtonie przeanalizowali sytuację epidemiczną w Polsce i na podstawie tej analizy wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 nastąpi dopiero na koniec kwietnia. To wtedy w naszym kraju dramatycznie zwiększy się liczba zgonów i według naukowców może być nawet 70 ofiar koronawirusa na dobę ! Według informacji naukowców na koniec kwietnia w polskich szpitalach może być nawet 2,5 tys. osób chorych na COVID-19, w tym ponad 600 osób może przebywać na oddziale intensywnej terapii w ciężkim stanie.   Jak będzie wyglądała epidemia koronawirusa w wakacje? Dopiero na początku maja sytuacja ma zacząć się stabilizować, a w połowie maja ilość zgonów według prognozy spadnie do 44. Zdecydowana poprawa ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa. Oczywiście trzeba pamiętać, że są to jedynie prognozy na podstawie obecnych danych i nie należy ich traktować jako pewnik. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci W szpitalach już teraz sytuacja jest trudna!    

East News
Newsy
Galerie handlowe otworzą się w drugiej połowie maja? Padła konkretna data
Dziennikarze "Rzeczpospolitej" dotarli do informacji dotyczącej konkretnej daty otwarcia galerii handlowych.

Na zakupy do centrum handlowego udamy się w drugiej połowie maja? Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy "Rzeczpospolitej", pierwsze galerie handlowe informują pracowników o powrocie do pracy i podają konkretną datę, 18 maja. Jest to na razie informacja nieoficjalna , bowiem rząd jeszcze nie przedstawił kolejnych dat dotyczących odmrażania gospodarki. Sprawdźcie szczegóły poniżej. Zobacz także:  Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę Na zakupy do galerii handlowej udamy się 18 maja? "Rzeczpospolita" poinformowała o dacie otworzenia galerii handlowych - ma to być 18 maja. Według informacji dziennikarzy "Rz", potwierdzonych w kilku źródłach, pracownicy co najmniej kilku galerii handlowych dostali informację, że tego dnia mają wrócić do pracy. Dotyczy to między innymi galerii na warszawskiej Woli, na wrocławskich Bielanach oraz w gdańskim Madison.  Co więcej według "Rzeczpospolitej" do wicepremier i minister rozwoju Jadwigi Emilewicz trafiło pismo, w którym handlowcy wystosowali postulaty, aby otwarcie galerii handlowych miało miejsce możliwie jak najszybciej. Zdaniem informatorów "Rz", wicepremier zapatruje się na to pozytywnie.  Już kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja, że w rządzie trwa spór pomiędzy niektórymi ministrami, dotyczący daty otwarcia galerii handlowych. Jak udało się dowiedzieć dziennikarzom "Faktu", część ministrów chce, aby centra handlowe były jak najszybciej otwarte, w celu pobudzenia gospodarki. Na to jednak podobno nie chciał zgodzić się minister zdrowia. Przypomnijmy, że działalność galerii handlowych ograniczona jest od 14 marca. Zakupy możemy zrobić jedynie w sklepach spożywczych,...

Nasze akcje
witamina-c-neauvia
Newsy

Odkryj niezwykłą moc witaminy C w pielęgnacji skóry!

Partner
bmw-m-sport-seria2-gran-coupe
Newsy

Poczuj prawdziwą przyjemność z jazdy dzięki nowemu BMW serii 2 Gran Coupé!

Partner
Cashmere Make Up fluid rozświetlający
Newsy

Nowy fluid rozświetlający marki Cashmere to hit tej wiosny!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner