Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News

Tomasz Komenda walczy o odszkodowanie. Dziś miał usłyszeć wyrok. Jest decyzja sądu! 

Tomasz Komenda w szarej marynarce
East News

Tomasz Komenda wyszedł na wolność dwa lata temu, w marcu 2018 roku. 44-latek po spędzeniu 18 lat w więzieniu, gdzie odbywał karę za gwałt i morderstwo na 15-latce, został uniewinniony. Jego historia znalazła się nawet na wielkim ekranie. Dramat mężczyzny i jego walka o wolność zostały pokazane w filmie  "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy". Dziś Tomasz Komenda ma już nowe życie, pracę, partnerkę, a niedawno urodził się jego syn Filip.

Do ostatecznego zamknięcia przeszłości brakuje jeszcze zakończenia procesu o zadośćuczynienie za lata spędzone za kratami. Dobiega właśnie proces o odszkodowanie, w którym mężczyzna walczy o rekordową kwotę od państwa - 19 mln zł! Już dziś może zapaść decyzja o wypłacie zadośćuczynienia. Będzie korzystna dla Tomasza Komendy?

Dziś Tomasz Komenda usłyszy wyrok w spawie odszkodowania?

Tomasz Komenda po zakończeniu procesu o uniewinnienie zdecydował się na walkę o odszkodowanie.  Rekordowa kwota 19 mln złotych to milion złotych odszkodowania i 18 milionów złotych zadośćuczynienia  za każdy rok spędzony w więzieniu:

Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz - powiedział Zbigniew Ćwiąkalski, pełnomocnik Tomasza Komendy na konferencji prasowej.

Właśnie dobiega proces o zadośćuczynienie, który rozpoczął się 29 lipca 2019 roku i bardzo prawdopodobne, że już dziś Tomasz Komenda pozna decyzję w sprawie przyznanego odszkodowania. Proces to dla mężczyzny powrót do przeszłości, który z całą pewnością chce jak najszybciej zamknąć. Dramatyczne przesłuchania, sprawa ciągnąca się przez epidemię i dziś jeśli nie pojawią się nowe okoliczności jest szansa, że proces zakończy się. 

Zobacz także: Tomasz Komenda: "Nie usłyszałem słowa przepraszam". Wiemy, o jakie odszkodowanie walczy

AKTUALIZACJA

Jak podaje Polsatnews.pl sąd nie wydał dziś wyroku! Ma on zostać ogłoszony dopiero 8 lutego przyszłego roku:

Następny termin został wyznaczony na 8 lutego. Psycholog ma wydać jeszcze opinię uzupełniającą, uzupełniająco mają się też wypowiedzieć na piśmie biegli psychiatrzy. Wtedy też planowane są mowy końcowe i wyrok - powiedział reprezentujący Tomasza Komendę, Zbigniew Ćwiąkalski.

 

Obecnie Tomasz Komenda ułożył sobie od nowa życie. Dzięki pomocy Fundacji braci Collins otrzymał pracę, znalazł miłość i został ojcem. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze zamknięcia tego dramatycznego rozdziału. Kwota odszkodowania z pewnością ułatwi start. 

Tomasz Komenda
East News

Tomasz Komenda spędził w więzieniu 18 lat.

Tomasz Komenda
East News

Po wyjściu na wolność musiał układać swoje życie na nowo. Dziś ma pracę i został ojcem. 

Tomasz Komenda - życie od nowa
EastNews

 

 

Więcej na temat Tomasz Komenda
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48