Gwiazdy uczciły pamięć Powstania Warszawskiego
ONS
Newsy

Powstanie Warszawskie: Dzisiaj 71. rocznica. Tak gwiazdy uczciły pamięć walczących

Doda, Karolina Korwin Piotrowska, Anna Kalczyńska

Dokładnie w tym momencie 71 lat temu wybuchło Powstanie Warszawskie. Polacy jak zawsze oddają 1 sierpnia hołd wszystkim walczącym
i poległym. Rok temu odbyła się premiera filmu o tym wydarzeniu. Zobacz: Gwiazdy i miliarderzy na premierze filmu "Powstanie Warszawskie"

Pamięć Powstania Warszawskiego uczciło również mnóstwo gwiazd m.in. Doda, Edyta Herbuś, Anna Kalczyńska, Agnieszka Kaczorowska,  Stefano Terrazzino czy Paulina Krupińska. Warto jednak zwrócić uwagę na to, co na swoim Facebooku publikuje dziś Karolina Korwin Piotrowska. Dziennikarka udostępnia najciekawsze teksty i filmu o Powstaniu Warszawskim, które przybliżają nam całą historię z różnych perspektyw. 

Każdy z nas może uczcić pamięć uczestników Powstania Warszawskiego. Wystarczy udostępnić na swoim Facebooku czy Instagramie symbol wydarzenia. 

Zobacz: Powstanie Warszawskie: Dzisiaj 70. rocznica. Gwiazdy uczciły ją w piękny sposób

 

 

To dzisiajg. 17

Posted by Karolina Korwin Piotrowska on 1 sierpnia 2015

 

 

Pamientamy ....

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Stefano (@stefanoterrazzino)

1 Sie, 2015 o 2:35 PDT

 

#pamiętamy #1sierpnia

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Agnieszka Kaczorowska (@agakaczor)

1 Sie, 2015 o 1:18 PDT

 

Warszawa. Sierpień 1944. Sierpień 2015. Pamiętamy. #Brok #AK #warsaw #1944pl #powstaniewarszawskie #selfie #teraz44historie

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Anna Kalczyńska (@annakalczynskam)

1 Sie, 2015 o 3:11 PDT

 

❤️

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika dodaqueen (@dodaqueen)

1 Sie, 2015 o 3:50 PDT

 

1 VIII 1944

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dawid Kwiatkowski (@kwiatkowsky)

1 Sie, 2015 o 3:06 PDT


 


Newsy
Wendzikowska, Korwin-Piotrowska, Rusin uczciły rocznicę wybuchu Powstania i bliskie im osoby... Wzruszające
Wendzikowska, Korwin-Piotrowska, Rusin uczciły rocznicę wybuchu Powstania i bliskie im osoby... Wzruszające

1 sierpnia to wyjątkowy dzień dla wszystkich warszawiaków. 72 lata temu wybiła godzina "W", dokładnie o 17.00 wybuchło Powstanie Warszawskie. Dziś o tej godzinie  Anna Wendzikowska i Karolina Korwin-Piotrowska były na Powązkach, by wspomnieć poległych, w tym bliskie im osoby, które brały udział w walce. Za to Kinga Rusin, której dziadek zginął w Powstaniu Warszawski apeluje, aby nie było politycznych awantur wokół obchodów rocznicy powstania. Co napisała? Zamieszanie i awantury wokół obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego budzą mój niesmak i sprzeciw. Bohaterom tych dni należy się szacunek i podziw. Oddajmy im cześć w ciszy i zadumie, nie krzyczmy nad ich grobami, nie łączmy współczesnej polityki z ich bohaterską śmiercią. Apeluję o to, jako wnuczka Powstańca, który oddał życie za miasto, które kochał. Mój dziadek, porucznik Stefan Czyżewski ps. Kajtek był dowódcą oddziału zgrupowania Albatros. Zginął, zdobywając ze swoimi żołnierzami budynek słynnej PASTy. Dziadek, piłsudczyk, legionista, uczestnik kampanii wschodniej zawodowo związał się z wojskiem, jako podoficer w warszawskim Pułku Radiotelegraficznym. Pułkowy pisarz, wyśmienity szachista, mąż i ojciec trójki dzieci. Wspaniały, dzielny człowiek. Walczył w kampanii wrześniowej, internowany uciekł z obozu w Siemiatyczach, działał w podziemnym ruchu oporu, żeby ostatecznie, jako jeden z niewielu zawodowych wojskowych wziąć udział w najbardziej dramatycznym zrywie wolnościowym II wojny światowej. Cześć Jego Pamięci i Cześć Pamięci Wszystkich Poległych - czytamy na Facebooku Kingi Rusin. Dziadek Kingi Rusin, powstaniec - zdjęcie z dnia jego ślubu.   Dziadek Kingi Rusin zginął w Powstaniu Warszawskim.   Anna Wendzikowska wrzuciła zdjęcie rodzinnego grobowca i napisała o bracie jej dziadka, który poległ w Powstaniu Warszawskim. Co napisała?...

Dorota Wróblewska krytykuję Natalię Siwiec
ONS
Newsy
Dorota Wróblewska oburzona postawą Natalii Siwiec: „Widzę i własnym oczom nie wierzę”
Poszło o powstanie warszawskie

1. sierpnia 2015 cała Polska uczciła 71. rocznicę powstania warszawskiego . Wiele gwiazd złożyło hołd wszystkim walczącym i poległym w 1944 roku. Zobacz:  Powstanie Warszawskie: Dzisiaj 71. rocznica. Tak gwiazdy uczciły pamięć walczących. Nie wszyscy jednak zrobili to w godny sposób. A mowa o... Natalii Siwiec ! W sobotę na Facebooku Natalii pojawiło się zdjęcie, gdzie wraz z kolegą modelka odpaliła racę . Gwiazda było ubrana bardzo seksownie, a to nie spodobało się Dorocie Wróblewskiej : Widzę i własnym oczom nie wierzę. Pan z ręką w kieszeni, Pani w szortach z uśmiechem na ustach. Rocznica POWSTANIA WARSZAWSKIEGO stała się pretekstem do lansu . Zapewne Pani Siwiec nie jest pierwsza ani ostatnia w tej kwestii. Jedni się wzruszają, mają czas zadumy, inni fajną zabawę. ŻAL… - pisze producentka pokazów mody Rzeczywiście Natalia przesadziła? Zobacz:  Dorota Wróblewska ostro krytykuje Michała Żebrowskiego za zdjęcie ze szpitala: "Żenada"

Gwiazdy uczciły rocznicę Powstania Warszawskiego
ONS
Newsy
Powstanie Warszawskie: Dzisiaj 70. rocznica. Gwiazdy uczciły ją w piękny sposób
Ty też możesz!

Dziś obchodzimy 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. W całym kraju odbywa się szereg wydarzeń kulturalnych, mających na celu przypomnienie dramatyczną historię z 1944 roku i upamiętnienie wszystkich poległych. Wczoraj na Stadionie Narodowym swoją premierę miał film "Miasto 44", który przyciągnął wiele gwiazd polskiego show-biznesu. Przypomnijmy:  Gwiazdy na premierze głośnego filmu "Miasto 44" na Stadionie Narodowym Jednym ze sposobów uczczenia rocznicy jest możliwość włączenia się w akcję "70 sekund ciszy na 70 rocznicę Powstania Warszawskiego", która polega na wyłączeniu medialnym całej Polski.  Przez ten czas zaangażowani w ciekawą inicjatywę nie chcą korzystać z radia, telewizji czy internetu. Taki symboliczny sposób przyciągnął kilka gwiazd, m.in. Justynę Steczkowską , Korę , Annę Wyszkoni , Kayah , Dawida Podsiadło , Enej czy Marię Sadowską.   Karolina Korwin Piotrowska  na swoim fanpage''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''u udostępnia dziś mnóstwo artykułów związanych z tym ważnym wydarzeniem historycznym, zaś  Małgorzata Kożuchowska   do zdjęcia powstańców dodała krótki opis: DZIĘKUJEMY POWSTAŃCOM ZA WARSZAWĘ! - pisze aktorka Nic dodać, nic ująć. Zobacz:  Gwiazdy wstrząśnięte plotką o śmierci Anny Przybylskiej. Nie kryją swojego oburzenia     Gwiazdy na premierze filmu "Powstanie Warszawskie":

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner