Elisabeth Revol
Facebook
Newsy

Film z momentu uratowania Elisabeth Revol! Pokazano też odmrożenia himalaistki. Jest ryzyko amputacji

Zobacz wideo!

 

Zakończono akcję ratunkową Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu internetowym Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Brawurowa akcja, przeprowadzona przez Adam Bieleckiego i Denisa Urubko, zakończyła się sprowadzeniem z ośmiotysięcznika Nanga Parbat, Elisabeth Revol, która znajdowała się na wysokości około 6100 metrów. Ze względu na złe warunki pogodowe, akcja nie mogła być kontynuowana. Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat na wysokości około 7220 metrów. Według najnowszych informacji - Mackiewicz i Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat.

 

Krzysztof Wielicki - kierownik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 informuje, że akcja ratunkowa została zakończona. Przebiegła zgodnie z planem i założeniami. E. Revol została uratowana. Ratownicy są w Skardu i po poprawie pogody dołączą do Wyprawy. Akcja ta nie ma żadnego wpływu na przebieg Wyprawy. 
Ratownicy czują się dobrze - czytamy w komunikacie.

 

Do internetu trafił filmik z momentu, kiedy ratownicy docierają do Elisabeth Revol.

 

Zobacz też: Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie żegna Tomasza Mackiewicza! "Został na tej Górze na zawsze"

 

Co tak naprawdę stało się w escape roomie w Koszalinie?!

Filmik z akcji ratunkowej Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza

Nagrania zostało opublikowana na Facebooku na profilu "Denis Urubko FANS". Nie widać na nim wiele - akcja ratunkowa została przeprowadzona w nocy - jednak słychać głos Urubko, który wita się z Revol oraz komunikuje Bieleckiemu, że odnalazł Francuzkę.

- Miło cię widzieć. Adam, mam ją - mówi w języku angielskim Denis Urubko na filmiku.

38-letnia himalaistka była wyczerpana i wyziębiona.  Elisabeth Revol została przewieziona do szpitala w Islamabadzie. Doznała poważnych odmrożeń dłoni i stóp. Francuska telewizja France 3 pokazała reportaż o himalaistce, w którym pokazano zdjęcia odmrożeń. W materiale wypowiada się międzynarodowy specjalista Emmanuel Cauchy, który nie ukrywa, że sytuacja Revol jest poważna. Francuzka cierpi na częściową ślepotę śnieżną. Ma również obrażenia najwyższego, czwartego stopnia. Nie jest wykluczona amputacja palców u nóg i rąk. Trwa walka o powrót do zdrowia francuskiej himalaistki.

 

Polecamy: Jak przetrwać zimę i nie zamarznąć – co zrobić z odmrożeniami?

 

Moment uratowania Elisabeth Revol.

Reportaż o odmrożeniach Elisabeth Revol. 

Akcji ratunkowej Revol i Mackiewicz podjęli się Adam Bielecki i Denis Urubko. Udało się uratować jedynie Francuzkę. Polak pozostał na Nanga Parbat.

Elisabeth Revol
Facebook/Denis Urubko FANS

Elisabeth Revol
Facebook/Adam Bielecki

Komunikat o zakończeniu akcji.

Koniec akcji ratowniczej na Nanga Parbat
Facebook

Martyna Wojciechowska, Tomek Mackiewicz
Facebook/Tomek Czapkins Mackiewicz
Newsy
Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie żegna Tomasza Mackiewicza! "Został na tej Górze na zawsze"
Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie żegna Tomasza Mackiewicza! "Został na tej Górze na zawsze"

Co piszą inne gwiazdy?

Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat
East News/Facebook
Newsy
Pakistańczycy podjęli ostateczną decyzję w sprawie akcji ratunkowej Tomasza Mackiewicza. Jest oświadczenie!
Jest szansa?

  Anulowano akcję ratunkową na Nanga Parbat. Pakistańczycy, którzy jeszcze w poniedziałek rozważali ponową wyprawę ośmiotysięcznik w poszukiwaniu zaginionego Tomasza Mackiewicza,  poinformowali o rezygnacji z planowanych działań. Na profilu internetowym "Pakistan Mountain News" pojawiło się oświadczenie, w którym napisano, że akcja ratunkowa Tomasza Mackiewicza zostaje ostatecznie odwołana.   Zobacz też:  Emocjonalny wpis żony Tomasza Mackiewicza o Elisabeth Revol! Jak ocenia jej zachowanie?   Nie będzie wyprawy ratunkowej po Tomasza Mackiewicza   Komunikat o anulowaniu wyprawy pojawiło się na Facebooku we wtorkowy ranek czasu polskiego. W oświadczeniu jako powód rezygnacji z akcji podano m.in. że "okno czasowe na wyprawę ratunkową zostało zamknięte". Oznacza to, że nawet gdyby wpinacze wyruszyli na ośmiotysięcznik - po 20 dniach od zaginięcia - szanse na sprowadzenie Tomasza Mackiewicza byłby znikome.  Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek grupa pakistańskich wspinaczy wśród których znalazł się m.in. Hassan Jaan, zdobywca K2 w 2014 roku, deklarowała, że być może wyruszy na Nanga Parbat w poszukiwaniu Tomasza Mackiewicza. O wznowienie akcji apelował ojciec himalaisty, Witold Mackiewicz, który nadal liczył, że syna uda się uratować.    Dziś już ostatecznie wiadomo, że nie jest to możliwe.    Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol 25 stycznia 2018 roku około godziny 18:00 zdobyli szczyt Nanga Parbat. W czasie zejścia pojawiły się problemy. Polak poznał objawów choroby wysokościowej oraz ślepoty śnieżnej. Francuzkę udało się uratować dzięki akcji polskich himalaistów: Adama Bieleckiego, Denisa Urubko, Jarosława Botora oraz Piotra Tomali. Tomasz Mackiewicz pozostał na górze na wysokości ponad 7 00 metrów. W środę o godzinie 15:00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w...

Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza na Nanga Parbat
East News/Facebook
Newsy
Sensacyjna wiadomość! Pakistańczycy chcą wyruszyć po Tomasza Mackiewicza!
Będzie druga akcja ratunkowa?

Dotarła do nas sensacyjna wiadomość o tym, że grupa pakistańskich wspinaczy chce wyruszyć po Tomasza Mackiewicza, który po zdobyciu szczytu Nanga Parbat 25 stycznia, nie zdołał zejść poniżej 7000 metrów, skąd byliby w stanie zabrać go ratownicy. Elisabeth Revol, partnerka wspinaczkowa Tomasza Mackiewicza, zeszła poniżej 6000 metrów, skąd zabrali ją ratownicy Adam Bielecki i Denis Urubko. Rodzina Tomasza Mackiewicza apelowała o wznowienie akcji ratunkowej, ale polscy ratownicy musieli odpocząć po zniesieniu Revol, a do tego warunki pogodowe pogorszyły się. Ostatecznie nie zorganizowano drugiej akcji ratunkowej. Teraz jednak pojawiła się sensacyjna wiadomość o tym, że grupa pakistańskich wspinaczy chce wyruszyć po Polaka!   ZOBACZ:  Emocjonalny wpis żony Tomasza Mackiewicza o Elisabeth Revol! Jak ocenia jej zachowanie?   Będzie druga akcja ratunkowa dla Tomasza Mackiewicza? Jak donosi Gazeta.pl na Facebooku Pakistan Mountain News pojawiła się informacja, że grupa pakistańskich wspinaczy chce zorganizować akcję poszukiwawczo-ratowniczą poniżej szczytu Nanga Parbat, gdzie od dwóch tygodni przebywa Tomasz Mackiewicz . Udział w akcji ma wziąć ośmiu Pakistańczyków, wśród których znalazł się Hassan Jaan, zdobywca K2 w 2014 roku. Informacja nie jest jeszcze pewna, kolejne doniesienia mają niebawem pojawić się na Facebooku.   To zaskakująca informacja biorąc pod uwagę fakt, że w środę ma się odbyć symboliczny pogrzeb Tomasza Mackiewicza . Rodzina chce pochować pustą trumnę i pożegnać Tomasza. W najbliższą środę o  godz. 15.00 w żoliborskim kościele św. Stanisława Kostki odprawiona zostanie msza w intencji Tomka. Spotkają się ludzie, którzy dają nam znać, że wciąż myślą o Tomku. Pomodlimy się za niego - powiedziała krewna Mackiewicza, Małgorzata Sulikowska w Onet.pl.   Ojciec Mackiewicza...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner