Jarosław Wałęsa potwierdził śmierć swojego brata, Przemysława. W niedzielny wieczór media przekazały smutne informacje o śmierci 43-letniego syna Lecha Wałęsy. Według doniesień RMF FM ciało mężczyzny zostało znalezione przez jednego z członków rodziny w jego domu w Gdańsku. Kilka godzin później Radio Zet donosiło, że po wstępnych badaniach policja wykluczyła udział osób trzecich w śmierci Przemysława Wałęsy. Jeszcze dziś ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok.

Reklama

Jarosław Wałęsa potwierdził śmierć brata.

Rodzinny dramat potwierdził na swoim profilu na Facebooku Jarosław Wałęsa. Syn byłego prezydenta w imieniu swoich bliskich zamieścił w sieci krótki wpis w którym prosi o uszanowanie prywatności w tak trudnym dla nich czasie.

Zobacz też: Kim są i co robią teraz dzieci Lecha Wałęsy?

W związku ze śmiercią Przemysława, Naszego Syna, Brata, pozostajemy w ogromnym bólu po Jego odejściu. W tym trudnym czasie, prosimy o uszanowanie naszej prywatności. - Rodzina - napisał na oficjalnym profilu na Facebooku.

Kim był Przemysław Wałęsa?

Przemysław Wałęsa urodził się w 1974 roku jako trzeci z kolei z ośmiorga dzieci Danuty i Lecha Wałęsów. Polacy kojarzą go ze sprawą "pomroczności jasnej". Tym bowiem podczas procesu w 1995 roku jego obrońca tłumaczył spowodowanie przez młodego Wałęsę wypadku w stanie nietrzeźwym. Ostatecznie został za to skazany na rok i 9 miesięcy więzienia w zawieszeniu. W 2003 roku znów skazano go za jazdę po pijanemu na rok w zawieszeniu na trzy lata. Zatrzymany do kontroli drogowej miał prawie dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.
Przemysław Wałęsa pracował w straży granicznej. Był żonaty, miał dwóch synów. We wrześniu ub. roku jednemu z nich - Dominikowi, postawiono zarzuty w związku z atakiem z nożem na dziewczynę. Według mediów miał ją zranić w nogę, po czym uciec.

Zobacz także: Danuta i Jarosław Wałęsa w "Vivie!": Co zniesie serce matki?

Jarosław Wałęsa potwierdził śmierć brata.

Facebook

Przemysław Wałęsa miał 43 lata.

EastNews

Reklama

Nie żyje syn Lecha Wałęsy.

ONS
Reklama
Reklama
Reklama