Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Rosja podczas półfinału Eurowizji
youtube
Newsy

Skandal na Eurowizji: Rosja wygwizdana przez publiczność [WIDEO]

Aż tak ostrej reakcji nie spodziewał się nikt

 

 

We wtorek w Kopenhadze odbył się pierwszy półfinał konkursu Eurowizji. Do rywalizacji stanęło 16 krajów, które walczyły o udział w ścisłym finale. Do dalszego etapu przeszło dziesięć krajów: Czarnogóra, Węgry, Rosja, Armenia, Azerbejdżan, San Marino, Ukraina, Szwecja, Holandia, Islandia. Dla nas jednak ważniejszy jest czwartkowy koncert, kiedy to zaprezentują się nasi reprezentanci - Donatan i Cleo z utworem "My Słowianie - Slavic Girls". Przypomnijmy: Za nami pierwszy półfinał konkursu Eurowizji. Kto zaśpiewa w finale?

Sporo emocji wywołało przejście do ścisłego finału Rosji, czyli Sióstr Tołmaczowych z piosenką "Shine". Kraj został wyczytany jako trzeci i kiedy padło hasło "Rosja" na sali rozległo się buczenie. Ma to ogromny związek z wydarzeniami ostatnich tygodni na Ukrainie oraz polityką prowadzoną przez prezydenta kraju, Władimira Putina w stosunku do osób homoseksualnych, które w większości stanowią grono sympatyków konkursu. Widzowie i słuchacze zgromadzeni na miejscu nie mogli pozostać obojętni wobec tego, co dzieje się za naszą wschodnią granicą. 

Wielu obserwatorów konkursu mówiło, że Rosja może zostać zbojkotowana i nie weźmie udziału w ścisłym finale. Tak się jednak nie stało - występ był na wysokim poziomie, a sam kraj ma spore szansę na wysokie miejsce w ostatecznym podsumowaniu. W finale zobaczymy także piosenkę z Ukrainy - Marija Jaremczuk i jej "Tick-Tock". Czy sytuacja polityczna będzie miała wpływ na wyniki głosowania w tych dwóch państwach, a może i całej Europie?

Kibicujecie naszym sąsiadom czy jesteście po stronie Ukrainy?

Zobacz: Prezydent Rosji wśród najbardziej wpływowych ludzi na świecie 

Występ reprezentacji Rosji w 1. półfinale:

 

 

 

Michał Szpak
ONS
Newsy
Wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji! Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Jak głosować?
Wszystko, co musisz wiedzieć o Eurowizji! Kiedy? Gdzie? O której godzinie? Jak głosować?

Kiedy półfinały i finał Eurowizji? Już wkrótce! Emocjonujące starcia artystów z całej Europy już wkrótce rozgrzeją nas do czerwoności. Wszystkie koncerty będzie można śledzić na antenie Telewizji Polskiej. TVP pokaże na swoich antenach dwa półfinały oraz finał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Zmagania europejskich reprezentantów, a przede wszystkim Michała Szpaka, polscy widzowie obejrzą na żywo. Tegoroczny konkurs obędzie się pod hasłem „Come together”. Wszystkie koncerty tegorocznej Eurowizji Telewizja Polska pokaże na żywo w Jedynce i TVP Polonia oraz powtórkowo w TVP HD i TVP Rozrywka. Kiedy półfinały Eurowizji 2016? Pierwszy półfinał tegorocznej Eurowizji odbędzie się 10 maja. Wystąpią w nim nim reprezentanci takich krajów, jak: Finlandia, Grecja, Mołdawia, Czechy, Rosja, Austria, Cypr, Islandia, Węgry.  Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00. Drugi półfinał odbędzie się 12 maja. Tego dnia fani Eurowizji będą mogli głosować na: Litwy, Łotwy, Szwajcarii, Izraela, Australii, Danii, Ukrainy, Norwegii, Belgii, Słowenii, Macedonii, Ukrainy i Polski. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21:00. Kiedy finał Eurowizji 2016? Finał konkursu zaplanowano na 14 maja. W finale wystąpią zwycięzcy pierwszego i drugiego półfinału oraz wykonawcy z tzw. „wielkiej piątki” czyli: Niemiec, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i Włoch, oraz przedstawiciel gospodarzy – Szwecji. Tradycyjnie, polskim komentatorem konkursu Eurowizji 2016 będzie Artur Orzech. Transmisja w TVP1 i TVP Polonia o godzinie 21.00.   W pozostałych dwóch kanałach widzowie będą mogli obejrzeć pierwszy półfinał - 11 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00, drugi półfinał – 13 maja, w TVP Rozrywka o godz. 21:15 i w TVP HD o godz. 23:00 oraz finał Eurowizji 2016 – 15 maja, w TVP Rozrywka o godz.21:30 i w TVP...

Próby generalne Polski na Eurowizji 2014
eurovision.tv
Newsy
Zmiany w występie Donatana i Cleo. Po próbie dla jurorów dostali ogromne brawa [WIDEO]
Bardzo pozytywne przyjęcie polskiego show

Za nami pierwszy półfinał Eurowizji 2014 , w którym udział wzięło aż 16 państw. Na koncercie nie zabrakło wielu emocji i niespodzianek. Największe wywołał występ Rosji, która po tym jak awansowała do wielkiego finału została wygwizdana przez publiczność. Miało to oczywiście związek z ostatnimi wydarzeniami politycznymi na wschodzie. Przypomnijmy: Skandal na Eurowizji: Rosja wygwizdana przez publiczność  Dziś wieczorem emocje sięgną zenitu, gdyż przekonamy się czy nasi reprezentanci, czyli Donatan i Cleo , przejdą do finału. Wśród swoich konkurentów mają chociażby kobietę z brodą, Conchitę Wurst z Austrii, która jest typowana na faworytkę konkursu. Wczoraj odbyły się próby generalne uczestników naszego półfinału. Nasza reprezentacja zdecydowała się wprowadzić kilka zmian i poprawić szczegóły takie jak wizualizacje w tle czy ujęcia kamer. Na scenie ponownie zaprezentowały się tancerki, które robią coraz większe wrażenie na zagranicznej publiczności. Ten występ był o tyle ważny, że decydował o punktach przyznawanych przez jurorów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że Polacy spotkali się ze sporym entuzjazmem ze strony obecnych na miejscu dziennikarzy i gości. Czy mocny głos Cleo, rytmiczna piosenka i seksowne dziewczyny zagwarantują nam miejsce w finale? Przekonamy się już dzisiaj. Zobacz:  Pierwszy półfinał Eurowizji za nami. Kto awansował do finału?   Ujęcie z daleka:   Tak wystąpiła Polska na Eurowizji 2014:

Półfinał Eurowizji 2014
eurovision.tv
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Pierwszy półfinał Eurowizji za nami. Kto awansował do finału?
Wielkie niespodzianki na konkursie

Po dwóch latach przerwy Polska wróciła do konkursu Eurowizji . W tym roku wydarzenie skupiło na sobie uwagę o wiele większej ilości mediów, niż w poprzednich latach. Głównym powodem jest obecność Donatana i Cleo , którzy już w czwartek zaśpiewają w Kopenhadze swój przebój "My Słowanie". Na konferencjach i próbach polski utwór wywołuje sporo kontrowersji, dlatego też o naszej reprezentacji zrobiło się głośno nie tylko w kraju. Przypomnijmy: Afera na Eurowizji: Zagraniczni dziennikarze stawiają poważne zarzuty Donatanowi i Cleo Dziś odbył się pierwszy półfinał 59. Konkursu Eurowizji, w którym wzięło udział 16 krajów: Armenia, Łotwa, Estonia, Szwecja, Islandia, Albania, Rosja, Azerbejdżan, Ukraina, Belgia, Mołdawia, San Marino, Portugalia, Holandia, Czarnogóra i Węgry. Prawo do głosowania miały państwa uczestniczące w koncercie oraz trzy kraje mające zagwarantowany udział w finale: Dania, Francja i Hiszpania. Dzięki SMS-om widzów z całej Europy, aż 10 z nich wystąpi w wielkim finale. Oto pełna lista: 1. Czarnogóra 2. Węgry 3. Rosja 4. Armenia 5. Azerbejdżan 6. San Marino 7. Ukraina 8. Szwecja 9. Holandia 10. Islandia Zobacz: Szok na Eurowizji: Publiczność wygwizdała Rosję (WIDEO) W najbliższy czwartek, 8 maja, odbędzie się drugi półfinał, tym razem z udziałem Polski . Polacy wystąpią w konkursie z numerem 5. Tuż po naszej reprezentacji na scenie pojawi się Conchita Wurst , czyli słynna "kobieta z brodą", która typowana jest na faworytkę konkursu. Czy uda nam się wejść do finału po latach porażek? Zobacz: Była reprezentantka na Eurowizji zdradza kulisy konkursu. Dlaczego ciągle przegrywamy?     Tak wyglądał pierwszy półfinał:

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner