Newsy

Relacja Elisabeth Revol z Nanga Parbat zawiera luki?! Znany himalaista komentuje sprawę!

Relacja Elisabeth Revol z Nanga Parbat zawiera luki?! Znany himalaista komentuje sprawę!

Nie milką echa wyprawy Tomasza Mackiewicza i Elisabeth Revol na Nanga Parbat. Francuzka, ocalona przez polskich ratowników Adama Bieleckiego i Denisa Urubko, udzieliła obszernego wywiadu Francuskiej Agencji Prasowej, w której opowiedziała o dramatycznych okolicznościach pożegnania z polskim himalaistą, który pozostał na wysokości ponad 7 000 metrów. Według niektórych ekspertów w dziedzinie wspinaczki wysokogórskiej, opowieść Revol może zawierać luki. 

 

Zobacz też: Po wywiadzie Revol o tym, co działo się na Nanga Parbat, himalaista ma wątpliwości: "Jej opowieść zawiera luki"!

 

Ryszard Gajewski, znany polski himalaista, w rozmowie z Onetem tłumaczył, które elementy relacji Francuzki wydają się mało precyzyjne. Obejrzyjcie wideo!

 

Polecamy: Elizabeth Revol o wstrząsających szczegółach zejścia z Nanga Parbat! Dlaczego zostawiła Mackiewicza?

 

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku.

Tomasz Mackiewicz, Elisabeth Revol
Facebook

Francuzkę udało się uratować dzięki akcji polskich himalaistów. Mackiewicz pozostał na górze, którą próbował zdobyć po raz siódmy.

Tomasz Mackiewicz w Dzień dobry TVN
East News

Tomasz Mackiewicz - relacja lekarzy
Newsy
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Przyjaciółka Mackiewicza o akcji na Nanga Parbat: „To jest bezczelność!”. Powiedziała też, co sądzi na temat Revol!
Tomasz Mackiewicz
Facebook
Newsy
"Byliśmy za późno, a on za wysoko, żeby mu pomóc" Jaki naprawdę był stan Elisabeth Revol i jak wyglądała akcja ratownicza?
"Byliśmy za późno, a on za wysoko, żeby mu pomóc" Jaki naprawdę był stan Elisabeth Revol i jak wyglądała akcja ratownicza?

Jarosław Botor był członkiem ekipy ratunkowej, która wyruszyła na pomoc Tomaszowi Mackiewiczowi i Francuzce Elizabeth Revol, którzy nie mogli zejść z góry po zdobyciu Nanga Parbat. Botor był gościem "Faktów po Faktach".    Zobacz:  "To jest jak hazard!" Zobacz wideo z Tomaszem Mackiewiczem z wyprawy na Nanga Parbat   Zdaniem Botora, próba wejścia wyżej po Mackiewicza, mogła się skończyć śmiercią dla Elisabet Revol, która nie przetrwałaby kolejnej nocy w tak trudnych warunkach, co podkreślił  w TVN24: Próbowaliśmy rozważać inne warianty. Nie widzieliśmy szans pomóc Tomkowi w tych warunkach, a Elizabeth trzeba było sprowadzić na ziemię, bo istniało duże zagrożenie, że kolejnej nocy w takich warunkach tam nie przeżyje - powiedział Botor w "Faktach po Faktach". - Revol od dwóch, czy nawet trzech dni nie piła. Nie była w stanie sama wygenerować tej temperatury, musiała ją dostać z zewnątrz (...) Więcej tutaj:  Relacja Revol z Nanga Parbat zawiera luki? Analiza himalaisty   "Byliśmy za późno, a on za wysoko..." Dlaczego nie poszli po Tomka Mackiewicza? Botor dodał, że jednym z głównych czynników decydującym o tym, że Adam Bielecki i Denis Urubko nie pójdą po Tomka Mackiewicza, były pogarszające się warunki pogodowe: (...) Na pewno załamanie pogody, które już odczuwali będąc w obozie - podkreślał Botor. Dodał, że - byli za późno, a on był za wysoko, żeby pomóc Mackiewiczowi (...). Zobacz więcej:   Środowisko potępiało Tomasza Mackiewicza! "Był obiektem szyderstwa i kpiny" - mówi wybitny himalaista   Ale były też inne powody: Ta decyzja nie była jednoznaczna od razu. Próbowaliśmy rozważać inne warianty, ale nie widzieliśmy szans na to, żeby Tomkowi pomóc w tych warunkach (...) - mówił Botor.  Jak drogę powrotną z Nanga Parbat znosiła Elisabeth Revol?...

Tomasz Mackiewicz
Newsy
Ojciec Tomasza Mackiewicza mocno o Elisabeth Revol: "Spisała Tomka na straty!"
Dla ojca to musi być potworny ból...

  Ojciec Tomasza Mackiewicza, Witold Mackiewicz, zabrał głos w sprawie wznowienia akcji ratowniczej na Nanga Parbat, a przy okazji krytykuje Elisbeth Revol, którą udało się uratować. W rozmowie z portalem dzialoszyn.com.pl Mackiewicz przyznaje, że gdyby Francuzka została z jego synem, ten miałby szansę na przeżycie, a ratownicy na pewno by do niego dotarli. Zobaczcie, co powiedział.   Zobacz także:  Jest NOWY FILM z akcji na Nanga Parbat! ZOBACZCIE morderczy wysiłek ratowników i moment uratowania Revol!   Ojciec Mackiewicza o Revol Akcję ratunkową poprowadzili członkowie Zimowej Wyprawy Narodowej na K2 - Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala i Jarosław Botor. Na drodze na Nanga Parbat spotkali Elisbeth Revol, która poinformowała ich o dramatycznym stanie zdrowia Tomasza Mackiewicza, który pozostał na wysokości 7200 metrów.   Ratownicy nie mogli wspiąć się dalej, ze względu na wysokie ryzyko i pogarszającą się pogodę. Co o akcji mówi ojciec Tomasza? Ministerstwo stanęło na wysokości zadania, zleciło alpinistom akcję ratunkową, oczywiście tym którzy się zgodzili. Po dotarciu do Elisabeth polegali oni na tym co im powiedziała, a przekazała, że Tomek jest w stanie agonalnym, ma obrzęk płuc, obrzęk mózgu i w związku z tym odpuścili dalszą, trudniejszą część. Jestem przekonany, że gdyby Elisabeth została z Tomkiem to alpiniści poszliby do nich obojga. Elisabeth miała na tyle siły, że schodziła na dół, tym samym spisała Tomka na straty. – mówi Witold Mackiewicz w rozmowie z dzialoszyn.com.pl.   Trwają spekulacje, czy odbędzie się kolejna akcja poszukiwawcza Tomasza na Nanga Parbat. Ojciec Tomasza kontaktował się z ambasadą w Pakistanie, która poinformowała go, że Amerykanie szykują się do wysłania drona bojowego, który sprawdza wszelkie objawy życia w trudnych warunkach:  ...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner