Dziecko księżnej Kate będzie spało w polskiej kołysce
ONS

Dziecko księżnej Kate będzie spało w POLSKIEJ kołysce

Dziecko księżnej Kate będzie spało w polskiej kołysce
ONS

Odkąd księżna Kate potwierdziła, że jest w ciąży, cały świat oszalał na punkcie najmłodszego następcy brytyjskiego tronu. Dziecko księżnej i księcia Williama jest najbardziej oczekiwanym maluchem, który ma przyjść na świat w tym roku. Do królewskiego porodu zostało już kilka tygodni. Przyszli rodzice intensywnie przygotowują się do nowej roli. Jedno jest pewne, potomek pary zostanie przywitany z królewskimi honorami. Zobacz: Pięknie zaokrąglony brzuszek księżnej Kate

Jak się okazało, dziecko księżnej tuż po urodzeniu będzie spało w polskiej kołysce. Pierwsze łóżeczko dla następcy brytyjskiego tronu stworzył rzeźbiarz Dariusza Bergiera, który wcześniej projektował meble na ślub Kate i Williama. Kamery "Dzień Dobry TVN" odwiedziły pracownię artysty w Tuszynie i jako pierwsze pokazały niezwykły mebel z drewna dębowego.

- Inspirowałem się katedrami francuskimi i angielskimi. To jest późny gotyk. Pomysł był też, aby stworzyć kołyskę barokową, ale myślałem, że będzie taka zbyt pompatyczna, zbyt bogata - wyjaśnił rzeźbiarz.


Mamy nadzieję, że dziecku Kate i Williama w polskiej kołysce będzie dobrze spało i pozwoli rodzicom przesypiać całe noce.Księżna Kate w zaawansowanej ciąży:

Przeładuj

"Love Island": Jak rodzice Julii zareagowali na Dominika? "Tak, już szepnęli mi, że to bardzo..."

zobacz 02:48