Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego

Rodzina wydała oświadczenie w sprawie pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego. Ma dwie ważne prośby!

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego

Rodzina wydała oświadczenie w sprawie pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego, który odbędzie się w najbliższy wtorek, 30 maja, o godzinie 12 w Krakowie. Wielki muzyk spocznie na Cmentarzu Rakowickim. Na stronie internetowej artysty pojawił się wpis rodziny, która prosi wszystkich, którzy zechcą pojawić się na pogrzebie o nieprzynoszenie kwiatów, tylko datek na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. To nie wszystko.

Oświadczenie w sprawie pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w wyniku rozległego udaru mózgu. Kochany przez Polaków muzyk odszedł w wieku 67 lat. Zostanie pochowany w Krakowie. O szczegółach informuje rodzina:

Pragniemy poinformować, że uroczystości pogrzebowe Zbigniewa Wodeckiego rozpoczną się w Bazylice Mariackiej w Krakowie w najbliższy wtorek (30.05.2017 r.) o godzinie 12.00. Ceremonia będzie miała charakter rodzinny. Pożegnanie na Cmentarzu Rakowickim odbędzie się o godzinie 14.00. Po zakończeniu mszy świętej nie będziemy udzielać wypowiedzi mediom, zaś zamiast kwiatów i wiązanek prosimy o przekazanie datków na rzecz Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Zwracamy się z prośbą o okazanie szacunku i powagi, które powinny towarzyszyć uroczystości. Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami i wspierali nas podczas ostatnich dwóch tygodni. - czytamy na stronie.

 

W mediach z kolei pojawiły się informacje, że przyjaciele muzyka chcą zorganizować koncert ku jego czci. Rodzina Wodeckiego prosi, żeby takich wydarzeń nie organizować:

Prosimy także, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek. Prosimy o uszanowanie naszej żałoby.

Z poważaniem,
Rodzina

 

Zobacz także: Zbigniew Wodecki odszedł w otoczeniu rodziny. Jak wspominają go bliscy i przyjaciele?

Oświadczenie w sprawie pogrzebu Zbigniewa Wodeckiego

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja. 

Zbigniew Wodecki
East News

Więcej na temat Zbigniew Wodecki
Przeładuj

Sobowtór Roxie Węgiel w "The Voice Kids"! Trenerzy przecierali oczy: "Ona wygląda jak Roksana!"

zobacz 00:47