Tomasz Mackiewicz
East News
Newsy

Czescy wspinacze odnaleźli ciało Tomasza Mackiewicza?!

Wstrząsająca relacja.

Tomasz Mackiewicz w styczniu 2018 roku podjął próbę ataku szczytowego na Nanga Parbat. Jak wynika z relacji jego towarzyszki, Elizabeth Revol tuż po tym jak udało im się wejść na szczyt, Tomek poczuł się bardzo źle. Revol pomogła mu zejść niżej, ale w pewnym momencie musieli się zatrzymać. Mackiewicz miał objawy choroby wysokościowej i powiedział Eli, że nic nie widzi. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, która trwała 30 godzin. Polscy ratownicy poszli po Revol i Mackiewicza, ale udało im się sprowadzić do bazy tylko Elizabeth, która była dużo niżej niż Mackiewicz (został na wysokości 7200 metrów). 

 

Zobacz: "To jest jak hazard!" Zobacz wideo z Tomaszem Mackiewiczem z wyprawy na Nanga Parbat

 

Anna Skura sama uprawia wspinaczkę, gwiazda "Agenta" podsumowała wyprawę na Nanga Parbat: "Wiedziałam, jak to się skończy"

Czescy wspinacze znaleźli ciało Tomasza Mackiewicza?

Ekipa czeskich wspinaczy, która w lipcu zdobyła Nanga Parbat, twierdzi że widziała namiot, w którym mógł się znajdować Tomasz Mackiewicz! 

Kiedy wchodziliśmy pod górę było ciemno, więc nikt nie myślał o wypatrywaniu jego namiotu. Minęliśmy go jednak w drodze na szczyt i z powrotem. To było 15 metrów od naszej głównej drogi, gdzie najprawdopodobniej wystawała z wielkiej góry lodu niewielka część jego namiotu. Może 20 albo 30 centymetrów - powiedział w wywiadzie dla programu "Alarm" Pavel Burda.

Zobacz więcej: Środowisko potępiało Tomasza Mackiewicza! "Był obiektem szyderstwa i kpiny" - mówi wybitny himalaista

 

Himalaiści dostrzegli jedynie czubek namiotu. 

Były też tam fragmenty innych namiotów. Kiedy go zobaczyłem, od pierwszej chwili wiedziałem, że jest to namiot Tomka. Nie ma tam zbyt wielu miejsc, gdzie można zbudować namiot. To było jedyne dogodne, ponieważ było odsłonięte od lawin, blisko głazów. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że właśnie tam zbudowałbym sobie namiot. Najprawdopodobniej tam był właśnie Tomek. Nie zrobiliśmy jednak nic - dodał Burda.

Więcej: To ostatnia wiadomość, jaką wysłał Tomasz Mackiewicz. Potem już tylko cisza...

 

Niestety nie ma żadnych dowodów na to, że rzeczywiście był to namiot Tomka Mackiewicza. Wspinacze nie zrobili żadnych zdjęć

Nie robiliśmy zdjęć. Nikt nas nie był zdolny, żeby wejść i sprawdzić czy jest w środku. Może ktoś powinien zrobić zdjęcia, ale nikt nie chciał fotografować szczątków. Podszedłem bliżej namiotu. Stałem tam około minutę, może dwie i myślałem o tym, co wtedy musiał się wydarzyć - mówił Pavel Burda dla "Alarmu".

Zobacz też: Syn Tomasza Mackiewicza przeczuwał, że ojciec nie wróci z Nanga Parbat! "Prosił tatę, by nie jechał"

 

Czy namiot, który zobaczyli czescy wspinacze rzeczywiście był namiotem Tomka Mackiewicza? Czy w tej historii jest więcej tabloidowych spekulacji niż prawdy? Niestety w tym momencie tego się nie dowiemy. Mimo zapewnień czeskich wspinaczy, dowodów na to, że znaleźli oni miejsce, w którym zginął Tomasz Mackiewicz, dalej nie ma.

 

Zobacz także: Największy rywal Tomasza Mackiewicza komentuje jego wyprawę na Nanga Parbat! Co powiedział Simone Moro?

 

Elisabeth Revol przeżyła, Tomasz Mackiewicz został na górze.

Tomasz Mackiewicz, Elisabeth Revol
Facebook

 

Tomasz Mackiewicz ponad wszystko kochał góry.

Tomasz Mackiewicz
East News

Tomasz Mackiewicz
East News
Newsy
Ciało Tomasza Mackiewicza zostanie ściągnięte z góry Nanga Parbat? "Taka wyprawa jest możliwa"
Ciało Tomasza Mackiewicza zostanie ściągnięte z góry Nanga Parbat? "Taka wyprawa jest możliwa"

Poznaj szczegóły!

Tomasz Mackiewicz
Clearskiesahead
Newsy
Ojciec Tomasza Mackiewicza otrzymał akt zgonu syna!
Ojciec Tomasza Mackiewicza otrzymał akt zgonu syna!

Ojciec Tomasza Mackiewicza otrzymał akt zgonu syna. Tomasz Mackiewicz w styczniu 2018 roku podjął próbę ataku szczytowego na Nanga Parbat. Jak wynika z relacji jego towarzyszki, Elizabeth Revol tuż po tym, jak udało im się wejść na szczyt, Tomek poczuł się bardzo źle. Revol pomogła mu zejść niżej, ale w pewnym momencie musieli się zatrzymać. Mackiewicz miał objawy choroby wysokościowej i powiedział Eli, że nic nie widzi. Rozpoczęła się akcja ratunkowa, która trwała 30 godzin. Polscy ratownicy poszli po Revol i Mackiewicza, ale udało im się sprowadzić do bazy tylko Elizabeth, która była dużo niżej niż Mackiewicz ( został na wysokości 7200 metrów).    ZOBACZ:  "Chcę opowiedzieć im wszystko" Elisabeth Revol planuje spotkać się z dziećmi Mackiewicza! Zdradziła też, na czym najbardziej zależało Tomkowi!   - Byłem jednym z tych, który decyzję o tym, by zakończyć misję ratunkową, podjęli. To nie są łatwe decyzje, wymagają głębokiego przeanalizowania sytuacji. W tej konkretnej sytuacji kontynuowanie akcji przy załamującej się pogodzie na wysokości ponad 7000 metrów, groziło śmiercią ratowników i miało bliskie zeru szanse na powodzenie - mówił w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Robert Szymczak lekarz Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 i himalaista.   Tomasz Mackiewicz na zawsze pozostał w szczelinie na Nanga Parbat, jego ukochanej góry, którą próbował zdobyć aż 7 razy. Teraz ojciec Tomasza Mackiewicza,  Witold Mackiewicz , otrzymał już akt zgonu syna. Jak informuje na swoim Twitterze UWAGA! TVN, na dzień śmierci Tomka Mackiewicza przyjęto 30 stycznia. Przypominamy, że ojciec Tomasza Mackiewicza do końca wierzył w to, że zostanie zorganizowana druga akcja ratunkowa i jego syn wróci żywy do bazy. Niestety z powodu złych warunków pogodowych, nie podjęto drugiej próby i Mackiewicz pozostał na Nanga Parbat.   ...

Tomasz Mackiewicz - wideo z Nanga Parbat
Facebook
Newsy
"To jest jak hazard!" Zobacz wideo z Tomaszem Mackiewiczem z wyprawy na Nanga Parbat
Tak naprawdę wygląda zdobywanie Nanga.

Tomasz Mackiewicz aż siedem razy próbował zdobyć Nanga Parbat. Ostatnim razem udało mu się tego dokonać - jednak cena była wysoka - Mackiewicz nie wrócił z tej wyprawy. Elisabeth Revol, jego współtowarzyszka, zdecydowała się go zostawić na wysokości ok. 7000 metrów - Mackiewicz podczas zejścia z góry miał objawy choroby wysokościowej - nie był w stanie zejść niżej. Tomek został najprawdopodobniej na tej wysokości - i jak na razie nie odnaleziono jego ciała - m.in. ze względu na złe warunki pogodowe.   Zobacz też:  Relacja Revol z Nanga Parbat zawiera luki? Analiza himalaisty   Tomasz Mackiewicz nie wrócił z Nanga Parbat Na jego oficjalnym profilu udostępnione zostało wideo z jego z jednej wypraw na Nanga Parbat. To fragment dokumentu, w którym Mackiewicz jest jednym z głównych bohaterów. Jest bardzo miło, bardzo pięknie. Pierwszy raz w życiu widzę Nanga z tej strony (...). Byłem wcześniej w środku. (...) Jest tu niebezpiecznie, mosty nie są wytrzymałe. To jest hazard (...) - mówił Tomasz Mackiewicz na wideo, które możecie zobaczyć poniżej.   Na tym wideo widać, jak trudna jest do zdobycia Nanga Parbat oraz jak radził sobie z warunkami Tomasz Mackiewicz.   Zobacz:  Elizabeth Revol o wstrząsających szczegółach zejścia z Nanga Parbat! Dlaczego zostawiła Mackiewicza?   Co stało się z Tomaszem Mackiewiczem? Głos w sprawie zaginięcia Tomasza Mackiewicza zabrał  dr Frédéric Champly  (pracuje w zakładzie medycyny wysokogórskiej przy zespole szpitali regionu Pays du Mont-Blanc), który zdecydował się opublikować oświadczenie, w którym sporządził  opinię medyczną na podstawie analizy wersji wydarzeń i informacji przedstawionych przez Elisabeth Revol. Nie wydaje się, aby u Tomka rozwinął się wysokościowy obrzęk mózgu, ponieważ – według relacji Elisabeth – nie...

Nasze akcje

Poznaj Huawei Mobile Services i ciesz się wyjątkowymi funkcjami w przyjaznym ekosystemie

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Newsy

To zdrowy i ekologiczny nawyk, który pozwoli ci zadbać o siebie i środowisko

Partner
Newsy

Bo należy ci się komfort! Zabiegi EMSELLA i EXILIS ULTRA 360 na nietrzymanie moczu

Partner