O co chodzi ze świeżakami z Biedronki? Świeżak na okładce Kropka TV Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
O co chodzi ze świeżakami z Biedronki?
1/9
O co chodzi ze świeżakami z Biedronki?

Świeżaki są wszędzie. Świeżaki to ponoć stan umysłu. Gang Świeżaków opanował internet i to nie kolejna chwilowa moda, tylko prawdziwy fenomen - tak przynajmniej twierdzą socjologowie i marketingowcy. Na czym polega sukces i popularność Świeżaków, czyli pluszaków w kształcie warzyw, które można otrzymać/zakupić w sieci sklepów Biedronka? Wyjaśniamy!

Zobacz: Co w trzecim odcinku "Przyjaciółek"? Menopauza Zuzy i problemy Anki z Pawłem ZDJĘCIA

O co chodzi ze Świeżakami? Co to są Świeżaki? Gdzie dostać Świeżaki?

Świeżaki to nic innego jak pluszowe maskotki w kształcie warzyw - mamy więc m.in. kalafiora Krzysia, brokuła Bartka czy rzodkiewkę Żanetę. Można je otrzymać w sklepach sieci Biedronka w zamian za 60 naklejek (duży Świeżak) bądź 30 naklejek (mały Świeżak). Jak otrzymać naklejki? Jedną przylepkę otrzymuje klient, który wyda na zakupy m.in. 40 zł. Za każde wydane 80 zł - 2 naklejki, itd. Dodatkowe naklejki można otrzymać przy zakupie produktów z oferty specjalnej bądź przy posiadaniu karty "Moja Biedronka". Świeżaka można kupić bez naklejek - jego cena to 50 zł. Co ciekawe, identycznego pluszaka można kupić na serwisie AliExpress już za... kilka dolarów. Ale Świeżak to Świeżak. I każde dziecko chce mieć tego z imieniem. A skoro o dzieciach mowa, to przejdźmy do tego, do czego zdolni są niektórzy rodzice, żeby zdobyć dla swojej pociechy maskotkę. 

W sieci nie brakuje opowieści internautów, klientów zakrawających na absurd oraz zabawnych memów. Zobaczcie i poczujcie... świeżość!

Zobacz: Bars and Melody mają problem z głosem?! "Szczególnie Leo cierpi z tego powodu!"

2/9
Świeżak na okładce Kropka TV

Świeżaki są do tego stopnia popularne, że jeden z nich trafił na okładkę magazynu z programem telewizyjnym - Kropka TV! Tam kalafior Krzyś zaprasza na 12-odcinkowy „Teatrzyk Świeżaków”, emitowany codziennie w TVN przed godziną 19.00. To pierwszy raz w historii tego pisma, kiedy na okładce widzimy pluszaka, a nie gwiazdę. W sumie zastanawiamy się, czy to nie pierwszy raz w historii polskiej prasy :) 

Zobacz: 14-letni Kacper popełnił samobójstwo, bo był prześladowany! Biedroń ostro: "Człowiek to jedyny gatunek, który nienawidzi z powodu homoseksualności"

3/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook

Tak tak, coraz częściej zdarzają się kradzieże naklejek! Historia ze zdjęcie to nie jedyna! Mieszkanka Pułtuska ukradła z tamtejszej Biedronki 1378 naklejek. Teraz grozi jej kara pozbawienia wolności. W Lubartowie dwaj pracownicy centrum logistycznego Biedronki ukradli aż 10 tys. nalepek. Ochrona jednak zauważyła kradzież i zgłosiła policji. Panowie najprawdopodobniej stracili pracę. 

4/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook

Niektórzy zacięcie walczą o naklejki i nie rozumieją innych klientów, którzy... nie rozumieją fenomenu Świeżaków i wprost się z tego nabijają. Dochodzi więc do absurdalnych sytuacji! Jednak co gorsza, niektórzy potrafią ostro kłócić się o nalepki i wszczynają awantury...

Zobacz: Wybraliście polski hit lata 2017! Zwycięzca mógł być tylko jeden!

5/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook

Jedna z klientek zbiera naklejki, ale nie dla dziecka, tylko dla swojego psa. Kiedy powiedziała o tym głośno stojąc w kolejce, została zwyzywana przez innych. To niebywałe...

Zobacz: Nie tylko w "Familiadzie" zdarzają się wpadki! Ta w "Kole Fortuny" to prawdziwy hit sieci. Zobacz!

6/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook

Jak można zdobyć Świeżaka w inny sposób niż żmudne zbieranie naklejek? Można zaoferować coś w zamian :) Jak powyżej. 

W sieci pojawiają się również... oferty seksu w zamian za oddanie Świeżaka:

"Kupię Świeżaka za seks" lub "Oddam Świeżaka za seks" - takich ogłoszeń jest pełno! 

Zobacz: Kolejna wpadka w Familiadzie! Karol Strasburger aż krzyknął ;) ZOBACZ!

7/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook

A Wy co sądzicie o Świeżakach? Śmieszy Was to a może wkurzacie się na tych, którzy nie zbierają naklejek? Zobaczcie pozostałe memy i inne wpisy internautów!

Zobacz: Wielka WPADKA w Familiadzie! Tej odpowiedzi koledzy z drużyny nie wybaczą liderowi. Zobacz!

8/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook
9/9
Świeżaki - fenomen Świeżaków z BiedronkiŚwieżaki - fenomen Świeżaków z Biedronki
Facebook
Więcej na temat Biedronka