Elisabeth Revol
Facebook
Newsy

Do sieci trafiły najnowsze zdjęcia uratowanej z Nanga Parbat Elisabeth Revol! Francuzka opuściła szpital! Jak się czuje?

Do sieci trafiły najnowsze zdjęcia uratowanej z Nanga Parbat Elisabeth Revol! Francuzka opuściła szpital! Jak się czuje?

Elisabeth Revol opuściła szpital w Islamabadzie - poinformowały pakistańskie media. 38-letnia Francuzka uratowana z Nanga Parbat jest już w drodze do ojczyzny. Towarzyszka wyprawy Tomasza Mackiewicza, którego nie udało się sprowadzić z góry, została odnaleziona na wysokości około 6000 metrów przez Adama Bieleckiego i Denisa Urubko w sobotę wieczorem. Była wycieńczona i wychłodzona. Jej stan nie pozwalał na natychmiastowy transport do Francji. Została umieszczona w lokalnym szpitalu. Do internetu trafiły najnowsze zdjęcia Eli Revol. Jak wygląda i czuje się francuska himalaistka?

 

 

Zobacz też: Syn Tomasza Mackiewicza przeczuwał, że ojciec nie wróci z Nanga Parbat! "Prosił tatę, by nie jechał"

 

Co tak naprawdę stało się w escape roomie w Koszalinie?!

Jak się czuje Elisabeth Revol po uratowaniu z wyprawy Nanga Parbat?

 

Na jednym ze zdjęć, opublikowanym przez Pakistan Mountain News, widzimy uratowaną Elizabeth Revol na szpitalnym łóżku w otoczeniu lekarzy. Na drugim - Francuzka stoi w recepcji szpitala w Islamabadzie i delikatnie się uśmiecha. Widać, że mimo poprawiającego się stanu zdrowia, nadal jest wycieńczona długotrwałym przebywaniem w ekstremalnie niskiej temperaturze. Elizabeth Revol w momencie uratowania z Nanga Parbat miała obrażenia - najwyższego - czwartego stopnia palców stóp i nieco lżejsze  - trzeciego stopnia - palców dłoni. Niewykluczone, że konieczna będzie amputacja. Himalaistka jest w drodze do Francji. Według informacji radia France Info ma trafić do szpitala w Sallanches we francuskich Alpach, gdzie zostanie poddana dalszemu leczeniu. 

 

Przypomnijmy, że Elizabeth Revol i Tomasz Mackiewicz zdobyli szczyt Nanga Parbat 25 stycznia. Na górze Francuzka zorientowała się, że towarzyszący jej Polak jest w kiepskim stanie. Mackiewicz pozostał na wysokości ponad 7000 metrów. Ze względu na złe warunki pogodowe, ekipie ratunkowej nie udało się dotrzeć do polskiego himalaisty.

 

Polecamy: Jak przetrwać zimę i nie zamarznąć – co zrobić z odmrożeniami?

 

Najnowsze zdjęcie Elisabeth Revol ze szpitala w Islamabadzie.

 

 

Wiadomo już, że Francuzka jest w drodze do Francji.

 

Tomasz Mackiewicz
Facebook, Tomasz Mackiewicz
Newsy
"Może być tak, że będziemy musieli pochować pustą trumnę" - mówi szwagierka Tomasza Mackiewicza!
"Może być tak, że będziemy musieli pochować pustą trumnę" - mówi szwagierka Tomasza Mackiewicza!
Elisabeth Revol
Facebook
Newsy
Film z momentu uratowania Elisabeth Revol! Pokazano też odmrożenia himalaistki. Jest ryzyko amputacji
Zobacz wideo!

  Zakończono akcję ratunkową Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza. Oficjalny komunikat w tej sprawie pojawił się na profilu internetowym Polskiego Himalaizmu Zimowego 2016-2020 im. Artura Hajzera. Brawurowa akcja, przeprowadzona przez Adam Bieleckiego i Denisa Urubko, zakończyła się sprowadzeniem z ośmiotysięcznika Nanga Parbat, Elisabeth Revol, która znajdowała się na wysokości około 6100 metrów. Ze względu na złe warunki pogodowe, akcja nie mogła być kontynuowana. Tomasz Mackiewicz został na Nanga Parbat na wysokości około 7220 metrów. Według najnowszych informacji - Mackiewicz i Revol zdobyli szczyt Nanga Parbat.   Krzysztof Wielicki - kierownik Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 informuje, że akcja ratunkowa została zakończona. Przebiegła zgodnie z planem i założeniami. E. Revol została uratowana. Ratownicy są w Skardu i po poprawie pogody dołączą do Wyprawy. Akcja ta nie ma żadnego wpływu na przebieg Wyprawy.  Ratownicy czują się dobrze - czytamy w komunikacie.   Do internetu trafił filmik z momentu, kiedy ratownicy docierają do Elisabeth Revol.   Zobacz też:  Martyna Wojciechowska w poruszającym wpisie żegna Tomasza Mackiewicza! "Został na tej Górze na zawsze"   Filmik z akcji ratunkowej Elisabeth Revol i Tomasza Mackiewicza Nagrania zostało opublikowana na Facebooku na profilu "Denis Urubko FANS". Nie widać na nim wiele - akcja ratunkowa została przeprowadzona w nocy - jednak słychać głos Urubko, który wita się z Revol oraz komunikuje Bieleckiemu, że odnalazł Francuzkę. - Miło cię widzieć. Adam, mam ją - mówi w języku angielskim Denis Urubko na filmiku. 38-letnia himalaistka była wyczerpana i wyziębiona.  Elisabeth Revol została przewieziona do szpitala w Islamabadzie. Doznała poważnych odmrożeń dłoni i stóp. Francuska telewizja France 3 pokazała reportaż o himalaistce, w którym...

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz
Instagram
Newsy
Do sieci trafiło ostatnie nagranie Revol z Tomaszem Mackiewiczem na Nanga Parbat! Powstało tuż przed zdobyciem szczytu
Co na nim widać?

Do wiadomości publicznej trafiają kolejne szczegóły na temat zakończonej tragicznie wyprawy na Nanga Parbat. Francuska telewizja  France Info opublikowała film nagrany przez Elisabeth Revol tuż przed atakiem na szczyt ośmiotysięcznika. Wideo pochodzi z 25 stycznia z godziny 17:15. Około 45 minut później Tomasz Mackiewicz i Elisabeth Revol zdobyli Nanga Parbat. Na nagraniu wyraźnie widać autorkę wideo oraz - w tle - polskiego himalaistę.    Zobacz też:  Jakie były ostatnie słowa Tomasza Mackiewicza? Elisabeth Revol zdradziła, co powiedział w momencie pożegnania!   Ostatni film z Tomkiem Mackiewiczem z Nanga Parbat   Filmik nagrany przez Elisabeth Revol na Nanga Parbat powstał około 90 metrów poniżej szczytu góry. Widać na nim, że dystans między Francuzką a Polakiem był duży. Tomasz Mackiewicz powoli wchodził po stromym zboczu w kierunku swojej partnerki wspinaczkowej. 45 minut później Mackiewicz i Revol zdobyli górę. Jednak, jak przyznała francuska himalaistka - nie posiada nagrania ze szczytu Nanga Parbat. Do sieci trafiło również selfie, które pochodzi z jej aparatu. Revol wykonała zdjęcie, czekając na Mackiewicza. Para zdobyła Nanga Parbat 25 stycznia 2018 roku około godziny 18:00. Zgodnie z relacją Francuzki, na szczycie nie spędzili nawet sekundy, ponieważ ze względu na trudne warunki "rzucili się do ucieczki". Elisabeth Revol została sprowadzona z góry przez polskich ratowników Adama Bieleckiego i Denisa Urubko. Tomasza Mackiewicza nie udało się uratować. Polak pozostał na wysokości około 7 000 metrów.   Polecamy:  Elisabeth Revol na konferencji prasowej: "Moim zdaniem można było uratować Tomka"! Kto zawiódł? ZDJĘCIA   Nagranie pochodzi z 25 stycznia z godziny 17:15. Widać na nim Elisabeth Revol oraz w tle - Tomasza Mackiewicza.   Sauvetage dans l'Himalaya : #elisabethrevol raconte à...

Nasze akcje
Strefa luksusu

Marzysz o sielsko-anielskim relaksie? Znajdziesz go w hotelu Bania!

Partner
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner