Szpital, walka z koronawirusem
East News
Newsy

Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci

Dramatyczna wiadomość z Radomia. Ostatniej nocy zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. To pierwsza ofiara COVID-19 w Polsce wśród personelu medycznego. Informację o śmierci mężczyzny potwierdził radomski szpital. Zmarły osierocił dwójkę dzieci. 

Zobacz także: Szczegóły "odmrażania" gospodarki: kiedy otworzą zakłady fryzjerskie i galerie handlowe?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce. Nie żyje fizjoterapeuta z Radomia. Osierocił dwójkę dzieci

46-letni fizjoterapeuta przebywał w radomskim szpitalu od dwóch tygodni. Początkowo sam zdiagnozował u siebie objawy koronawirusa - dokuczliwy i duszący kaszel. Jego stan zdrowia pogarszał się z dnia na dzień. Jak podaje TVN24, tydzień temu miał na tyle poważne problemy z oddychaniem, że przeniesiono go na oddział intensywnej terapii, podłączono pod respirator i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej. W ostatnich godzinach przez śmiercią stan pacjenta dramatycznie się pogorszył. 

Mężczyzna zmarł dziś w nocy. Osierocił żonę i dwójkę dzieci.

Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego - przekazała Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu w rozmowie z TVN24.pl. 

Według źródeł z radomskiego szpitala, mężczyzna mógł się zarazić koronawirusem od pacjenta przeniesionego z oddziału neurologii.

Zobacz także: Matura ustna 2020 nie odbędzie się przez koronawirusa?!

Nie żyje pierwsza ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego w Polsce. 

Koronawirus w Polsce
East News

Zobacz także

Kiedy otworzą się galerie handlowe? Są wstępne decyzje ws. koronawirusa w Polsce

Obowiązek noszenia maseczek. To jest zwolniony z obowiązku zasłaniania oczu i ust?

Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?

 

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę
Szczyt pandemii koronawirusa w Polsce nastąpi później niż w kwietniu! Naukowcy nie mają wątpliwości - wyznaczyli nową datę

Już od kilku tygodni naukowcy prześcigają się w wyznaczaniu daty szczytu pandemii koronawirusa na całym świecie, ale również w poszczególnych krajach. Niedawno mówiło się, że szczyt zachorowań w Polsce nastąpi kilka dni po świętach, teraz pojawiła się zupełnie nowa data, która niestety nie nastraja nas optymistycznie. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia przy Uniwersytecie Waszyngtońskim po pierwsze, zmienił swoją wcześniejszą prognozę dotyczącą liczby ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Po drugie, wyznaczył nową datę szczytu zachorowań. Wcześniej mówiło się o drugiej połowie kwietnia, teraz data ta przesunęła się na połowę maja: Szacujemy, że obecna fala epidemii skończy się w Polsce mniej więcej w połowie maja - informują naukowcy z Waszyngtonu. Warto jednak dodać, że sytuacja jest dynamiczna i tak naprawdę za jakiś czas możemy poznać zupełnie nową datę przewidywanego szczytu pandemii w Polsce. Zobacz także:  Kiedy otwarcie salonów fryzjerskich i siłowni? W innych krajach padły konkretne daty! U nas będzie podobnie?! Przypomnijmy, do tej pory odnotowano w Polsce 8563 przypadki zarażenia koronawirusem. Zmarły 339 osoby. Koronawirus a wakacje 2020 Zdecydowana poprawa, jeśli chodzi o liczbę zakażeń i zgonów w Polsce, ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą, w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa.  

Koronawirus
EastNews
Newsy
Szczyt zachorowań na koronawirusa dopiero przed nami!? Nowa prognoza dla Polski!
Największej liczby zarażonych koronawirusem możemy dopiero spodziewać się na koniec kwietnia!?

Najnowsze prognozy dla Polski wskazują, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Specjaliści z Uniwersytetu Waszyngtońskiego, którzy opracowują prognozy epidemiologiczne dla większości krajów na świecie uważają, że najwięcej zachorowań na koronawirusa w Polsce miałoby nastąpić dopiero 27 kwietnia. Wtedy ilość zgonów ma dojść do 70 na dobę! Jak wygląda prognoza zachorowań na koronawirusa w Polsce? Badacze z Instytutu Wskaźników Zdrowotnych i Ewaluacji Uniwersytetu w Waszyngtonie przeanalizowali sytuację epidemiczną w Polsce i na podstawie tej analizy wynika, że szczyt zachorowań na COVID-19 nastąpi dopiero na koniec kwietnia. To wtedy w naszym kraju dramatycznie zwiększy się liczba zgonów i według naukowców może być nawet 70 ofiar koronawirusa na dobę ! Według informacji naukowców na koniec kwietnia w polskich szpitalach może być nawet 2,5 tys. osób chorych na COVID-19, w tym ponad 600 osób może przebywać na oddziale intensywnej terapii w ciężkim stanie.   Jak będzie wyglądała epidemia koronawirusa w wakacje? Dopiero na początku maja sytuacja ma zacząć się stabilizować, a w połowie maja ilość zgonów według prognozy spadnie do 44. Zdecydowana poprawa ma nastąpić w lipcu 2020 roku, kiedy dobowa liczba ofiar ma spaść do kilku. Jeśli prognozy się sprawdzą w połowie lipca Polska zanotuje 2 500 ofiar z powodu koronawirusa. Oczywiście trzeba pamiętać, że są to jedynie prognozy na podstawie obecnych danych i nie należy ich traktować jako pewnik. Zobacz także:  Nie żyje pierwsza polska ofiara koronawirusa wśród personelu medycznego! Fizjoterapeuta z Radomia osierocił dwójkę dzieci W szpitalach już teraz sytuacja jest trudna!    

Pierwsza ofiara koronawirusa w Polsce
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Nie żyje mężczyzna ze szpitala w Radomiu! Ile miał lat? 
Kolejna bardzo smutna informacja!

Kolejna bardzo smutna informacja! Prezydent Radomia opublikował wpis, w którym przyznał, że w Szpitalu Specjalistycznym zmarł 43-pacjent zarażony koronawirusem.  To 43-letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, który do naszego szpitala trafił 16 marca jako pierwszy pacjent z COVID-19- napisała Radosław Witkowski, prezydent miasta.  Radosław Witkowski zdradził również, że w szpitalu w Radomiu przebywa jeszcze dziesięć osób u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem. Według doniesień mediów zmarły mężczyzna który był zakażony koronawirusem był kierowcą PKS w Grójcu.  AKTUALIZACJA! Informacje o śmierci mężczyzny potwierdziło Ministerstwo Zdrowia.    Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem. — Ministerstwo Zdrowia (@MZ_GOV_PL) March 22, 2020 Bliskim zmarłego mężczyzny składamy kondolencje.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, co było przyczyną śmierci 37-letniej kobiety!  Radosław Witkowski przekazał informację o śmierci mężczyzny zakażonego koronawirusem.   Do tej pory w Polsce zdiagnozowano 547 przypadków zakażenia koronawirusem.  

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner