Katolicy protestują przeciwko Dodzie
ONS
Newsy

Katolicy chcą odwołać koncert Dody!

"Jest on sporym ryzykiem"

Doda jest obecnie w wyczerpującej trasie koncertowej "Fly High Tour". Każde show artystki gromadzi nawet do 20 tysięcy fanów, a sama piosenkarka chętnie pokazuje, jak ta wielka produkcja wygląda od kulis. Przypomnijmy: Tak wygląda koncert Dody od kulis

Nie wszyscy jednak chcieliby, żeby Doda wystąpiła ze swoim show w ich mieście. W sierpniu artystka ma wystąpić w Klwowie, a sam występ zbiega się z obchodami święta dziękczynienia za zbiory, a co za tym idzie - mszą święta. Członkowie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej nie wyobrażają sobie, aby kontrowersyjna gwiazda mogła uświetnić takie wydarzenie swoim występem.

Co bardziej gorliwi mieszkańcy gminy zbierają ponoć nawet podpisy, aby nie dopuścić do występu Dody:
 

Absolutnie nie jest to żadna akcja polityczna. Trudno mi też powiedzieć czy zbierane są podpisy za odwołaniem koncertu. Jest on na pewno meczem wielkiego ryzyka, chodzi o zachowania piosenkarki, która, jak uznał sąd, obrażała uczucia religijne katolików – mówi Jerzy Skórkiewicz w rozmowie z portalem echodnia.eu


Wójt miasta nie widzi problemu w koncercie piosenkarki. Przyznaje, że sam jest katolikiem, a występ Dody ma być atrakcją dla mieszkańców i gości, a nie sposobnością do obrażania uczuć religijnych.
 

Tu nie chodzi o odczucia mieszkańców, to celowe, polityczne działanie konkretnych osób. Chciałem rozmawiać z prezesem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej, który podpisał się pod listem lub innymi członkami oddziału, ale wcale nie chcieli się spotkać - dodaje Piotr Papis, wójt gminy.


Występy Dody wciąż wzbudzają kontrowersje. Widzieliście jej nowy koncert? Obraża uczucia religijne?

 Zobacz też galerię zdjęć z trasy koncertowej Dody "Fly High Tour":

Katolicy protestują przeciwko Dodzie
ONS
Newsy
Katolicy PRZEPROSILI Dodę! Skąd ta zmiana?
Artystka postawiła na swoim

Doda na opinię kontrowersyjnej gwiazdy i skandalistki pracowała przez niemal całą swoją karierę. Jej wypowiedzi, teledyski i koncerty wciąż wzbudzają wiele kontrowersji, a w ostatnich latach najczęściej bojkotują ją organizacje katolickie. Przypomnijmy: Katolicy chcą odwołać koncert Dody! Mimo głośnych protestów i petycji, 11 sierpnia Doda dała show w Klwowie, na którym pojawiło się około 25 tysięcy osób, co jest spektakularnym wynikiem. Artystka nie odpuściła jednak w sprawie bezpodstawnych oskarżeń, które pojawiały się pod jej adresem - szczególnie tych mówiących o znieważaniu uczuć religijnych w trakcie jej koncertów. I udało się! Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Klwowie wystosował właśnie oficjalne pismo, w którym przeprasza Dodę i przyznaje, że występy gwiazdy są apolityczne i areligijne. W wystosowanym przez Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Klwowie proteście przeciw koncertowi p. Doroty Rabczewskiej, który miał miejsce w naszej miejscowości w dniu 11.08.2013, użyliśmy sformułowania, iż artystka w przeszłości obrażała na koncertach uczucia religijne katolików, m.in. swoimi wypowiedziami o Piśmie św., za co została skazana prawomocnym wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie w 2012 r., gdy tymczasem wspomniany wyrok faktycznie nie odnosił się do zachowań podczas koncertów, lecz słów wypowiedzianych na temat Biblii w wywiadzie udzielonym przez p. Dorotę Rabczewską dla serwisu internetowego „Dziennik.pl”. Przepraszamy zatem za błędną informację w tej kwestii - czytamy w oświadczeniu na www.ak.radom.pl Sukcesem Doda pochwaliła się na swoim Facebooku. Myślicie, że katolicy przestaną nawoływać do odwoływania koncertów piosenkarki w przyszłości? Zobacz: Jest diagnoza lekarzy w sprawie Dody. Nie wygląda najlepiej Najlepsze momenty trasy Dody "Fly High Tour":

Doda w radiowej Jedynce
ONS
Newsy
Doda: Nie jestem produktem spożywczym
Gwiazda odpowiada złośliwym

Doda jest jedną z najbarwniejszych postaci rodzimego show-biznesu. Wokalistka przyzwyczaiła nas do tego, że głośno wypowiada to co myśli, oraz wyrazistego wizerunku na scenie, jak i w życiu prywatnym. Rabczewska została właśnie jedną z gwiazd, które wystąpią na letniej trasie "Lata z Radiem" . Gwiazda zaprezentuje swoje muzyczne show podczas dwóch rodzinnych pikników. Z tej okazji udzieliła wywiadu radiowej Jedynce. Doda zapowiedziała, że jej występy w ramach wakacyjnych imprez nie będą różniły się od jej normalnych koncertów, gdyż będą odbywały się w ramach trasy "Fly High Tour" . Podczas rozmowy dziennikarka zapytała wokalistkę o jej łatkę skandalistki. Rabczewska odpowiedziała, że nie przejmuje się opiniami innych i zamierza spełniać swoje artystyczne wizje czy się komuś to podoba czy nie. - Bynajmniej nie chcę uginać karku i nie chce dostosowywać się do reszty. Nie da się uszczęśliwić wszystkich. Natomiast wkurzyć każdego to żaden problem. Jestem po prostu sobą. Albo ktoś mnie kupuje, albo nie. Nie jestem produktem spożywczym, że muszę się dostosowywać do konsumentów. Jestem artystką i albo niektórzy fani chcą mnie widzieć i kupować moje płyty, a jak ktoś nie chce to sobie idzie na inny koncert. Pierwszy koncert Dody w ramach tegorocznej trasy "Lata z Radiem" już dziś wieczorem o 21:20 Doda w Uniejowie. Drugi występ gwiazdy odbędzie się w Krynicy Morskiej na zakończenie cyklu letniej zabawy radiowej Jedynki. Zobacz: Doda za kulisami swojej trasy koncertowej "Fly High Tour" Tak wygląda najnowsze show Dody:

Koncertowe DVD Dody szczegóły
ONS
Newsy
Doda wydaje koncertowe DVD! Ujawniamy szczegóły
Szykuje się spektakularne show. Kiedy premiera?

O tym, że najlepsze trasy koncertowe w Polsce ma Doda w zasadzie nie trzeba nikomu przypominać. Tournee "Rock'n'roll Palace" i "The 7 Temptations Tour" robiły wielkie wrażenie pod względem realizacyjnym ( zobacz: Doda wydała milion, zarobiła trzy ). Wiadomo też, że Doda jest wymagająca przede wszystkim wobec siebie, dlatego na nowy sezon przygotowała zupełnie nową trasę - "Fly High Tour", która jest jeszcze lepsza i bardziej imponująca niż poprzednie. Niestety jak do tej pory żadna z dotychczasowych tras Dody nie została uwieczniona na DVD. Na szczęście w tym roku się to zmieni! Kilka dni temu piosenkarka ogłosiła, że lada dzień przystępuje do nagrania swojego nowego show! Afterparty.pl poznało szczegóły widowiska. -   Show w ramach "Fly High Tour" zostanie nagrane podczas koncertu w Krynicy Morskiej 27 lipca. Scena ustawiona będzie bezpośrednio nad morzem, a całość będzie filmowana przez ponad 20 kamer ! Premiera DVD zaplanowana jest na jesień 2013 - zdradziła w rozmowie z AfterParty.pl osoba zajmująca się tą produkcją Dowiedzieliśmy się także, że specjalnie na potrzeby nagrania gwiazda zamierza zatrudnić dodatkowych tancerzy i delikatnie zmodyfikować scenariusz koncertu . Nie możemy się już doczekać! Oby tylko żaden fan nie chciał powtórzyć akcji sprzed kilku tygodni. Przypomnijmy: Fan chciał zniszczyć show Dody Zobaczcie wideo promujące trasę "Fly High Tour": Zobacz pełną galerię zdjęć z trasy "Fly Hight Tour" >>> Najlepsze momenty z nowej trasy koncertowej Dody:

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner