Karolina Wajda Bartek Frykowski Karolina Wajda w beżowym płaszczu Karolina Wajda Andrzej Wajda, Karolina Wajda
Karolina Wajda
EastNews
Historia córki Andrzeja Wajdy i Beaty Tyszkiewicz - poznaj ją!
1/11
Karolina Wajda
EastNews

Karolina Wajda, córka Andrzeja Wajda i Beaty Tyszkiewicz, miała plany aktorskie tak jak jej rodzice, ale poszła w zupełnie innym kierunku - zdecydowała się na studia prawnicze, których ostatecznie nie skończyła. Ale jeszcze jako dziecko marzyła, by zostać weterynarzem. Ta miłość do zwierząt zwyciężyła, ponieważ Karolina Wajda założyła Akademię Sztuki Jeździeckiej - konie to jej wielka pasja - jak powiedziała kiedyś w jednym z wywiadów, jeździ konno codziennie. Karolina uwielbia spędzać czas na łonie natury - to dlatego wybrała życie na wsi 45 kilometrów od Warszawy.

 

Czego nie wiecie jeszcze o Karolinie Wajdzie? Z kim była związana? Kim był dla niej Bartłomiej Frykowski? Dowiedzcie się więcej z naszej galerii...

 

Zobacz też: Wszystkie kobiety Andrzeja Wajdy. Wiedzieliście, że miał 4 żony? Andrzej Wajda prywatnie... GALERIA

 

Więcej: Andrzej Wajda na Festiwalu Filmowym w Gdyni. To wtedy widzieliśmy go ostatni raz ZDJĘCIA​

2/11
Bartek Frykowski
EastNews

Karolina Wajda spotykała się przez jakiś czas z polskim operatorem filmowym, Bartkiem Frykowskim, ojcem znanej z "Big Brothera" Frytki - Mai (wcześniej Agnieszki) Frykowskiej. Para poznała się na planie „Pana Tadeusza" i bardzo się zaprzyjaźniła. Spotykali się przez kilka miesięcy, Bartek był w tym czasie w związku małżeńskim z Moniką, z którą wówczas już od jakiegoś czasu nie miał dobrych stosunków.

3/11
Karolina Wajda w beżowym płaszczu

Bartek Frykowski często przebywał w posiadłości Karoliny Wajdy w Głuchach (dworek rodzinny Cypriana Kamila Norwida). W nocy z 7 na 8 czerwca spędzał wieczór z koleżanką Karoliny Wajdy, Katarzyną Z. właśnie w Głuchach. Kiedy Karolina wróciła z Warszawy do Głuch, weszła do kuchni i zaczęła rozpakowywać zakupy. W kuchni przebywał w tym momencie Bartek Frykowski i nagle niespodziewanie wbił sobie nóż w brzuch. Był w tamtym momencie pod wpływem alkoholu, a w trakcie prowadzonego śledztwa jego przyjaciele stwierdzili, że jego wcześniejsze zachowanie rzeczywiście mogło świadczyć o tym, że jest w stanie popełnić samobójstwo.

Nie uważam, że to była próba samobójcza. To raczej chęć zwrócenia na siebie uwagi, która zakończyła się takim skutkiem. Nie wiem, dlaczego on to zrobił. Prosiłam policjantów, żeby nie stali nad nim w kuchni, bo chciałam, żeby miał spokój. - mówiła o tym wydarzeniu Karolina Wajda.

4/11
Karolina Wajda
ONS

Tak Katarzyna Z., koleżanka Karoliny Wajdy, relacjonowała co się działo tamtej nocy:

Karolina rozmawiała z Bartkiem w kuchni, ale nie wiem o czym. Za chwilę biegła w moją stronę: „Kasiu, Bartek pchnął się nożem". Bartek siedział na krześle, jedna ręka mu zwisała, drugą trzymał na brzuchu. Nóż leżał na kaflowej kuchni. Nie wiem, kto go wyjął. Po chwili Bartek upadł na podłogę. Karolina zadzwoniła po policję i pogotowie. Wyszłam na drogę, czekałam na pogotowie. Najpierw przyjechała policja. Policjanci zapytali mnie, czy mogą wejść. Powiedziałam, że za chwilę, gdy przyjedzie pogotowie - zeznała Katarzyna Z.

Po czterech miesiącach śledztwa sąd wykazał, że Bartek pod wpływem alkoholu popełnił samobójstwo.

5/11
Andrzej Wajda, Karolina Wajda
East News

Karolina Wajda nie ma dzieci. W jednym z wywiadów stwierdziła, że nie ma instynktu macierzyńskiego i dlatego nigdy nie chciała powiększać rodziny .

Kwestia posiadania dzieci jest kwestią miłości, a nie kalkulacji. Ja nie mam dzieci, bo widocznie mój instynkt nie był dostatecznie silny, by przełamać zdrowy rozsądek. Ale tak naprawdę myślę, że to jest kwestia miłości. Że jeżeli ktoś chce spróbować szukać dla siebie wytłumaczenia, dlaczego nie ma dzieci, to zawsze znajdzie takie wytłumaczenie: że jest niewygodnie, że jest za drogo, że warto poczekać. A dzieci można przecież mieć nawet w trudnych okolicznościach. Gdyby było inaczej nasz gatunek by nie przetrwał - mówiła Wajda w "Dzień Dobry TVN".

6/11
Karolina Wajda, Beata Tyszkiewicz
AKPA

Karolina Wajda zawsze powtarzała, że bardzo kocha swoją mamę, Beatę Tyszkiewicz.

Wiem, czym jest miłość macierzyńska, bo mam mamę, która mnie kocha. I żałuję, że nie przyjdzie mi tej miłości skosztować samej. Ale z drugiej strony - gorzej jest zmuszać się do posiadania dzieci. I znam kilka osób, które mają dzieci niejako wbrew sobie i wiem, że to jest niedobre - dodała wówczas Karolina Wajda.

7/11
Młoda Beata Tyszkiewicz
Czesław Czapliński/ FOTONOVA

Kiedy Karolina Wajda miała 1,5 roku, Beata Tyszkiewicz postanowiła rozwieść się z Andrzejem Wajdą. Co było powodem rozstania? Do tej pory nie wiadomo. Niektórzy twierdzą, że Wajdy nie było często w domu, bo poświęcał się nabierającej wówczas rozpędu karierze.

 

Wajda był czterokrotnie żonaty, jednak jego największą miłością i tak zawsze była jego córka Karolina.

8/11
Beata Tyszkiewicz, Karolina Wajda
AKPA
9/11
Karolina Wajda na Gałkowo Masters 2013
Akpa
10/11
Karolina Wajda córka Beaty Tyszkiewicz
11/11
Andrzej Wajda, Karolina Wajda
East News