Jacek Kurski odwołany z TVP!

Jacek Kurski ODWOŁANY, po kilku godzinach wraca! Znów jest prezesem TVP? [aktualizacja]

Jacek Kurski odwołany z TVP!

Jacek Kurski pożegnał się we wtorek z prezesowaniem w TVP! Zapadła oficjalna decyzja. Wniosek o odwołanie Jacka Kurskiego złożyła członkini Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Wiemy, że za głosowało 4 z 5 członków Rady: jej szef Krzysztof Czabański, Elżbieta Kruk, Grzegorz Podżorny i Joanna Lichocka, która złożyła wniosek. Przeciw był Juliusz Braun.

Wieczorem jednak sytuacja się diametralnie zmieniła. Kurski wrócił na stołek prezesa TVP. A Rada Mediów Narodowych uchwaliła, że...

...jej uchwała sprzed kilku godzin nie wchodzi w życie od razu, a dopiero po rozstrzygnięciu konkursu na nowego prezesa TVP, co musi się stać najpóźniej w połowie października. Oznacza to, że Jacek Kurski do tego czasu nadal zostaje szefem telewizji publicznej - poinformował portal wyborcza.pl.

Przypomnijmy, Jacek Kurski został prezesem TVP w styczniu tego roku. Zastąpił wtedy Janusza Daszczyńskiego.

Rada Mediów Narodowych to nowa instytucja powstała w lipcu. Kadencja pięcioosobowej RMN ma trwać sześć lat, jej zadania to między innymi powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia i PAP.

Dlaczego Kurski miał zostać odwołany? Rada nie wystosowała oświadczenia w tej sprawie. Wiadomo, że oficjalny powód rozstania się z Kurskim, to "złe wywiązywanie się ze swoich obowiązków".

 

Zobacz też: Jacek Kurski wygwizdany podczas festiwalu w Opolu!

 

Jacek Kurski żegna się z TVP?! Jeszcze nie teraz...

Wygwizdany Jacek Kurski

 

Ciągle będzie prezesem...

Jacek Kurski
East News

Więcej na temat Jacek Kurski
Przeładuj

Paulina Krupińska zdradziła, o jakim zawodzie marzy jej córeczka! Tata, Sebastian Karpiel Bułecka, nie jest szczęśliwy!

zobacz 02:08