Zarobki siatkarzy po MŚ w 2014
Forum

Mistrzowscy siatkarze zarobią grube miliony. Ile zainkasują?

Zarobki siatkarzy po MŚ w 2014
Forum

Cała Polska żyje dziś jednym tematem - zdobyciem mistrzostwa świata przez siatkarzy po ponad 40 latach. O sukcesie naszej reprezentacji mówi dziś cały świat. Trudno się dziwić, sportowcy w finałowym meczu pokazali prawdziwą klasę. Przypomnijmy: Tak siatkarze cieszyli się z wygranej. Ceremonia wręczenia medali pełna wzruszeń

Wczorajsza wygrana w katowickim Spodku to nie tylko prestiż, ale i duże pieniądze. Jedyną pewną nagrodą finansową dla siatkarzy będzie premia FIVB, czyli światowej federacji siatkarskiej - 150 000 dolarów za złoto. Do tego dochodzi premia dla najlepszego zawodnika turnieju, wynosząca około 100 tysięcy złotych, którą zainkasował Mariusz Wlazły, i po 50 tysięcy dla najlepszych zawodników na każdej pozycji. W tej kategorii wyróżniono trzech reprezentantów naszej drużyny.

Zobacz: Najlepszy polski siatkarz zdobył złoto i zakończył karierę. Dostał też drugą nagrodę

Większe premie wypłaci zawodnikom i członkom sztabu drużyny Polski Związek Piłki Siatkowej z pieniędzy od sponsorów. Stawki są owiane tajemnicą, ale mówi się, że ta kwota przekroczy ponad 3 miliony złotych. Biorąc pod uwagę wszystkie nagrody i premie, każdy zawodnik meczu może otrzymać około 325 tysięcy złotych. Jak policzył sport.pl - jest to około 14 tysięcy dniówką za 23 dni trwania rozgrywek. Dla porównania - średnia dniówka piłkarzy wynosiła około 100 tysięcy złotych. 

Siatkarzom jeszcze raz gratulujemy!

Zobacz: Bardzo wysoka oglądalność finału MŚ w siatkówce. Polsat zrobił interes życia
 
 

Przeładuj

Rafał Brzozowski miał jedno marzenie związane z Krzysztofem Krawczykiem! Podjął nawet pierwsze próby

zobacz 00:48