Mikołaj Dobrowolski zwolniony z TVP
Newsy

Kolejne zwolnienie w TVP! Tym razem sprawa dotyczy Eurowizji...

Kolejne zwolnienie w TVP! Tym razem sprawa dotyczy Eurowizji...

Eurowizja 2016 za pasem, a TVP dokonuje tymczasem kolejnych zwolnień. Tym razem odwołany ze stanowiska został Mikołaj Dobrowolski, szef polskiej delegacji na Eurowizję oraz kierowniki artystyczny i rzecznik prasowy Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu!

Justyna Steczkowska znalazła przyczyny słabego wyniku Rafała Brzozowskiego na Eurowizji 2021?

Eurowizja 2016 i zmiany w TVP

O Eurowizji 2016 jest głośno od kilku dni. Niedawno w sieci pojawiły się informacje, że Europejska Rada Nadawców, organizator konkursu, chce wyrzucić nasz kraj z festiwalu, ze względu na przyjętą w ekspresowym tempie kontrowersyjną ustawę medialną, która pozwoliła równie ekspresowo wymienić władze TVP na osoby wskazane przez PiS. Na szczęście plotki się nie potwierdziły. TVP nie boi się jednak kolejnych zmian. Tym razem ofiarą jest Mikołaj Dobrowolski:

Przekazano mi, że odwołuje się mnie z tych stanowisk w związku ze zmianą struktury redakcji rozrywki - mówi dla portalu Wirtualnemedia.pl Mikołaj Dobrowolski.

To nie jedyna zmiana w sektorze rozrywki po zmianie prezesa. Niedawno z anteny TVP 2 został zdjęty hitowy program "Paranienormalni Tonghit". O decyzji stacji poinformowali na Facebooku sami prowadzący - Igor Kwiatkowski i Robert Motyka. Fani są załamani decyzją nowych władz. A Wy? Jak myślicie, co jeszcze zniknie z anteny?

 

Eurowizja 2014 - Cleo i Donatan w akcji.

Próba Donatana i Cleo na Eurowizji. Występ Polski na Eurowizji 2014
eurovision.tv (promo)

 

Monika Kuszyńska reprezentowała nas w ubiegłym roku.

Monika Kuszyńska w srebrnej marynarce
East News

Polska wyrzucona z Eurowizji?
Newsy
Polska zostanie WYRZUCONA z Eurowizji 2016?! Wszystko przez ustawę medialną!
Polska zostanie WYRZUCONA z Eurowizji 2016?! Wszystko przez ustawę medialną!

Eurowizja 2016 bez Polski?! Taki scenariusz jest możliwy. Europejska Unia Nadawców, organizator najpopularniejszego festiwalu muzycznego w Europie, jest zaniepokojona kierunkiem, w którym zmierzają polskie media publiczne. Dlatego też nasz kraj może zostać odsunięty od konkursu! Eurowizja 2016 bez Polski? Swoje zdanie na ten temat wygłosił prezes Europejskiej Unii Nadawców (EBU) - Jean-Paul Philippot: Jeśli dojdzie do złamania statutu EBU będziemy mieli z Polską problem - mówi w rozmowie z Financial Times Z kolei w grudniu 2015 roku, Ingrid Deltenre, dyrektor generalna EBU, napisała list do Andrzej Dudy, w którym również wyraziła swoje zaniepokojenie możliwością wejścia w życie ustawy medialnej. Apelowała do prezydenta Polski o jej, żeby tego nie podpisał.   Jak polski rząd zareaguje na taką możliwość? Nowy prezes TVP, Jacek Kurski nie jest fanem tego konkursu. Kiedy dwa lata temu Eurowizję wygrała Conchita Wurst, powiedział: Nie ocieramy się o śmieszność, dlatego, że uważamy, iż ten manifest, wygłoszony przez to homo-niewiadomo, które wygrało konkurs, był manifestem godzącym w poczucie elementarnego smaku i zasad tradycyjnej, polskiej rodziny -mówił Nie da się nie zauważyć, że Eurowizja wśród polskich fanów cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Transmisję na antenie TVP 1 zawsze ogląda nawet do 3 mln ludzi!   Wyobrażacie sobie maj bez Eurowizji?!   Zobacz: Kto będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2016? Decyzję podejmie... komisja TVP! SONDA   Cleo na Eurowizji Monika Kuszyńska na Eurowizji 2015 Jacek Kurski nie jest fanem Eurowizji

Donatan i Cleo Eurowizja. Donatan i Cleo szanse na Eurowizji
ONS
Newsy
Polska nie ma pieniędzy na Eurowizję: Bardzo chcemy wygrać
Bez wsparcia finansowego mają szansę?

W tym roku Polska powróciła do konkursu Eurowizji po dwóch latach przerwy. Nasz kraj reprezentować będą Donatan i Cleo   z hitem "My Słowianie" zaśpiewanym w języku polskim - taką decyzję podjęła komisja w skład której weszły autorytety z dziedziny muzyki: Maria Szabłowska, Artur Orzech, Marek Sierocki, Krzysztof Szewczyk i Paweł Sztompkę . Zobacz: Zdjęcia z obrad przed konkursem Eurowizji Telewizja Polska zdecydowała się na taki krok z dwóch powodów: oszczędności i doświadczenie z poprzednich lat. To właśnie wewnętrzne wybory zdecydowały, że nasz kraj reprezentowały Justyna Steczkowska, Anna Maria Jopek czy też Edyta Górniak . Praca komisji w tym roku była ciężka. TVP do Konkursu Eurowizji wraca po dwóch latach przerwy. Po obserwacji konkursu. Po analizowaniu sukcesów innych krajów. Bardzo chcemy wygrać. Chcemy ‘odczarować’ ten zły PR konkursu (...) Niestety koncertowa formuła wyboru piosenki i reprezentanta, która była bardzo kosztowna nie wzbudzała wielkiego zainteresowania wśród widzów, stąd powrót do wewnętrznego wyboru TVP - tłumaczy dla eurowizja.org Mikołaj Dobrowolski, szef polskiej delegacji w Kopenhadze. W kwestii promocji, która w takim konkursie jest bardzo ważna nasi reprezentanci nie mogą jednak liczyć na wsparcie finansowe TVP: TVP nie ma dużych możliwości, jeśli chodzi o kwestie finansowania promocji . Staramy się bardzo pomóc. Liczymy na mocną współpracę z menagerem artystów Zobacz: Zwyciężczyni Eurowizji pozytywnie wypowiada się o polskiej wokalistce W przypadku porażki naszego reprezentanta losy kolejnego konkursu będą stały pod znakiem zapytania. Ponownie chodzi o pieniądze - a raczej ich brak, które zdecydowały o tym, że nie było nas w konkursie przez ostatnie lata: TVP zmuszone było wycofać się z Eurowizji z powodów finansowych. Udział w tym...

Michał Szpak w finale Eurowizji - wideo, cały występ
Newsy
Są wyniki oglądalności Eurowizji 2016! Wiemy, ile osób w Polsce obejrzało sukces Michała Szpaka!
Są wyniki oglądalności Eurowizji 2016! Wiemy, ile osób w Polsce obejrzało sukces Michała Szpaka!

Ile osób obejrzało Eurowizję 2016 w TVP z udziałem Michała Szpaka? Są oficjalne wyniki oglądalność, które przedstawiła Plejada.pl. Powołując się na dane z raportu  Nielsen Audience Measurement, sobotni finał w TVP 1 obejrzało aż... 5 092 450 widzów!   Wyniki oglądalności Eurowizji 2016 To znakomity wynik! Zwłaszcza, że polskie preselekcje na Eurowizję obejrzało o ponad połowę mniej widzów!   Zaś drugi półfinał z udziałem Michała Szpaka cieszył się wynikiem oglądalności na poziomie 3,6 mln widzów, a to oznacza jedno - Eurowizja znów cieszy się ogromnym zainteresowaniem polskiej publiczności! Nic dziwnego, w końcu rzadko kiedy polski artysta może zaprezentować się całej Europie, a jeszcze rzadziej odnosi tak spore sukcesu jak Michał, który zajął 8. miejsce, co jest trzecim wynikiem, jeśli chodzi o udział Polski w tym konkursie!    Wszystko co chcielibyście wiedzieć o Eurowizji 2016, ciekawostki i kontrowersje - tutaj.     Zobacz:  Eurowizja 2016: Michał Szpak mógł być wyżej gdyby nie… polityka?! "Ofiara dobrej zmiany"   Sukces Szpaka obejrzało ponad 5 milionów widzów!   Zwyciężczynią Eurowizji 2016 została Jamala z Ukrainy.   Michał Szpak zdobył 8. miejsce na Eurowizji 2016.

Nasze akcje
materiały prasowe Lenovo
Fleszstyle

Świetna jakość w stylowym opakowaniu. Natalia Szroeder wybrała laptop Lenovo Yoga Slim 7

Partner
rafal-brzozowski
Newsy

Ci uczestnicy „The Voice of Poland” robią karierę muzyczną. Znasz wszystkich?

Partner
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
torebka-skoda-hollie-warsaw
Fleszstyle

Barbara Kurdej - Szatan: "Nie miałam pojęcia, że niezabezpieczone drobiazgi mogą uderzyć z taką siłą"

Partner
justyna-steczkowska
Newsy

Justyna Steczkowska ponownie w „The Voice of Poland”! To wyjątkowy czas dla artystki

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
materiały prasowe TVP
TV-Show

Sylwia Grzeszczak nową trenerką w „The Voice of Poland”! Jak się sprawdzi?

Partner