Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński Alżbeta Lenska po operacji mózgu Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński z dziećmi
Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński
Instagram
Przeczytajcie story z magazynu "Party"!
1/4
Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński
Instagram

 

„Urodziłam się na nowo”, mówi dziś Alżbeta Lenska, która niedawno była bliska śmierci po tym, gdy w jej mózgu pękł tętniak. Jak aktorka zmieni teraz swoje życie?Nic nie zapowiadało, że ten wieczór skończy się dramatycznie. 15 maja Alżbeta Lenska (37) przyjechała do Teatru Komedia, by zagrać w spektaklu „Kontrabanda”. Wszystko szło dobrze aż do przerwy po pierwszym akcie. Wtedy aktorka nagle straciła przytomność. Natychmiast trafiła do szpitala. Tu okazało się, że Alżbecie pękł tętniak w mózgu. Lekarze uratowali jej życie, a potem przez niemal tydzień bliscy aktorki modlili się, by jej stan zdrowia się poprawił. Udało się! „Wracam do domu ze szpitala. Okazało się, że jestem coraz zdrowsza, mam coraz więcej sił (...). Kocham was!”, napisała Lenska na Instagramie.

 

Więcej - na kolejnych stronach galerii! 

 

Zobacz: "Coś strzeliło w głowie" Lenska opowiada o tym, co ją spotkało! Jak się teraz czuje?

 

2/4
Alżbeta Lenska po operacji mózgu
Instagram

 

Druga szansa


Wiadomość o tym, że Alżbeta Lenska przeszła poważną operację, przekazał na Instagramie mąż aktorki Rafał Cieszyński. „Piszę na stronie mojej żony, ponieważ wiem, że Ona sama by sobie tego życzyła. Widzę, ile wiadomości przychodzi od was... Prowadziła swój Instagram systematycznie i szanowała każdego, kto do niej napisał. Becia nie będzie przez jakiś czas mogła odpowiadać na wasze wiadomości. W środę miała bardzo poważną operację mózgu. Prosimy o modlitwę”. On sam nie wiedział wtedy jeszcze, co będzie z jego żoną. Tętniak, który jej pękł, był bardzo duży, a nie dawał wcześniej żadnych niepokojących objawów.

 

3/4
Alżbeta Lenska i Rafał Cieszyński z dziećmi
Instagram

 

To, że aktorka przeżyła, było sukcesem, bo statystycznie co trzecia osoba umiera tuż po wylewie tętniaka. Wielką niewiadomą było jednak to, w jakim stanie będzie Lenska po operacji. W takich przypadkach możliwe są bowiem poważne komplikacje, m.in. zaburzenia mowy i widzenia, zaniki pamięci, niedowład kończyn. „To było dziesięć dni najgorszego czasu w naszym życiu”, mówił potem Cieszyński. A gdy Alżbeta osobiście napisała na Instagramie kilka słów, wszyscy, którzy trzymali kciuki za jej powrót do zdrowia, odetchnęli z ulgą.

 

4/4
Fot: Instagram

 

Lekcja na przyszłość


„Coś strzeliło w głowie, nie mogłam oddychać, przewróciłam się, wyłam z bólu, nie wiedziałam co się dzieje. (...) Nic nie pamiętam, karetki, przyjęcia, badania, ale pamiętam ze szpitala jedną rzecz – lekarz podszedł do mnie i czekał aż będę go słyszeć, za nim widziałam Rafała załamanego. Powiedział – pękł Pani tętniak w głowie, który całą krwią zalał Pani głowę, musimy operować natychmiast, nie wiem czy przeżyje Pani, a jeśli przeżyje, nie wiem co będzie”, relacjonowała tamte wydarzenia Lenska. Zrozpaczona poprosiła Rafała, by przekazał ich dzieciom, że je bardzo kocha. Bała się, że straci i je, i ukochanego męża. Zrozumiała, że w życiu liczą się tylko zdrowie i najbliżsi. Jeszcze leżąc na OIOM-ie, Lenska przykazała Cieszyńskiemu, że „ma być szczęśliwy”. Gdy zagrożenie życia minęło, Alżbeta uznała, że dostała nowe życie, i postanowiła, że nie zmarnuje z niego ani chwili. Ale zanim będzie znów korzystać z jego uroków, musi przejść żmudną rehabilitacją. „Wyglądam dziwnie, nie chodzę jeszcze, wszystko powoli się dzieje, ale wiecie co? Jestem szczęśliwa (…). Kocham moje dzieci i nagle mam luz, żeby one się nie przejmowały i były szczęśliwe, czasem słuchając tego o co czasem proszę”, napisała. Jej motto na kolejne lata? Robić to, o czym się marzy!      

 

Zobacz: Alżbeta Lenska pokazała bliznę po operacji i przekazała swoim fanom wspaniałe wiadomości!