Tomasz Lis w szaliku i Jan Pospieszalski w garniturze w telewizji
ONS

Tomasz Lis i Jan Pospieszalski znikają z telewizji. Prezes TVP nie przedłuży kontraktu na ich programy. Dlaczego?

Tomasz Lis w szaliku i Jan Pospieszalski w garniturze w telewizji
ONS

Wiosną nie zobaczymy w Telewizji Polskiej programów Tomasza Lisa i Jana Pospieszalskiego. I to nawet nie przez zmiany po wyborach... Prezes TVP Janusz Daszczyński wprowadza nowy model programów publicystycznych w telewizji publicznej i nie chce programów realizowanych przez firmy zewnętrzne. A tak właśnie jest w przypadku programów Tomasza Lisa "Tomasz Lis na żywo" i Jana Pospieszalskiego "Bliżej". TVP będzie stawiać na rozmowy eksperckie - informuje "Press".

Tomasz Lis bez programu w TVP

Umowa na program "Bliżej" wygasa z końcem tego roku, a na "Tomasz Lis na żywo" zaraz potem - informuje serwis branżowy. Do tego czasu obowiązują umowy podpisane jeszcze przez poprzedniego prezesa Juliusza Brauna.

Czy to już efekt nowych rządów PiS? Mówiło się, że właśnie dlatego Tomasz Lis będzie musiał zniknąć z TVP, bo nie jest zwolennikiem tej partii. Ale nowa partia rządząca jeszcze nie przedstawiła projektów transformacji telewizji. 

Zostałem wybrany na cztery lata i tak działam - zadeklarował Daszczyński i dodał: - Byłoby całkowicie nieodpowiedzialne, gdybym zachowywał się w ten sposób, bo zaraz nastąpi potop i trzeba uciekać na arkę - powiedział  prezes TVP rozmowie z Presserwisem.

Będziecie tęsknić za Lisem i Pospieszalskim w telewizji?

Tomasz Lis wychodzi z budynku TVP:

Tomasz Lis opuszcza budynek TVP

Tomasz Lis na jednym z eventów:

ONS

Jan Pospieszalski:

ONS

 

 

 

Więcej na temat Tomasz Lis Jan Pospieszalski
Przeładuj

Życie serialowej babci z "rodzinki.pl" Haliny Skoczyńskiej było pełne dramatów: "W wieku 30 lat uciekłam grabarzowi spod łopaty"

zobacz 02:05