Party Stories
Wybory prezydenckie 2020 oficjalne wyniki głosowania
Newsy

Wybory prezydenckie 2020. Znane są oficjalne wyniki głosowania 

Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki głosowania w wyborach prezydenckich 2020. Jak bardzo różnią się od wyników sondażowych podanych w niedzielę? Jaka jest przewaga lidera? 

Zobacz także: Agata Duda i Małgorzata Trzaskowska założyły konta na Instagramie! Która wypada lepiej?

Ilona Łepkowska skrytykowała fryzurę Małgorzaty Trzaskowskiej? Teraz tłumaczy, co miała na myśli

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki 

Według ostatecznych danych, opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, na Andrzeja Dudę, obecnie urzędującego Prezydenta RP, zagłosowało w pierwszej turze wyborów 8 450 513 Polaków, co daje 43,5 procent wszystkich głosujących. Drugie miejsce w głosowaniu zajął Rafał Trzaskowski, aktualny prezydent Warszawy. Głos na kandydata Koalicji Obywatelskiej oddało 5 917 340 wyborców, co daje 30,46 procent wszystkich głosujących. Trzecie miejsce zajął Szymon Hołownia z wynikiem 18,87 procent. Oddało na niego głos 2 693 397 osób. 

Oto pełne wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich 2020: 

Andrzej Duda - 43,5 % (8 450 513 głosów)
Rafał Trzaskowski - 30,46% (5 917 340 głosów)
Szymon Hołownia - 18,87 % (2 693 397 głosów)
Krzysztof Bosak - 6,78 % (1 317 380 głosów)
Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,36 % (459 365 głosów).
Robert Biedroń - 2,22 % (432 129 głosów)
Stanisław Żółtek - 0,23 %
Marek Jakubiak - 0,17 %
Paweł Tanajno - 0,14 %
Waldemar Witkowski - 0,14%
Mirosław Piotrowski - 0,11 %

Ogólna frekwencja w I turze wyborów wyniosła 64,51 proc. Druga tura wyborów prezydenckich już 12 lipca! 

Zobacz także: Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020! Będzie druga tura!

wybory prezydenckie 2020
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski
East News
Newsy
Andrzej Duda z rodziną i Rafał Trzaskowski z żoną głosują w wyborach. Zobaczcie jak wyglądali!

Trwa II tura wyborów prezydenckich w Polsce. 12 lipca punktualnie o godzinie 7:00 zostały otwarte lokale wyborcze, w których można głosować do godziny 21:00. Wśród głosujących pojawili się już kandydaci ubiegający się o najwyższy urząd w państwie - Andrzej Duda oraz Rafał Trzaskowski . Jak wyglądali? Kto im towarzyszył? Zobaczcie, mamy dużo zdjęć!  Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski zagłosowali w wyborach Polacy tłumnie ruszyli na wybory - jak podała Państwowa Komisja Wyborcza do godziny 12:00 swój głos oddało 24,73 procent osób uprawnionych do głosowania. To oznacza, że frekwencja na tą godzinę jest wyższa niż w pierwszej turze. Media społecznościowe zalała zaś fala zdjęć, na których możemy zobaczyć jak gwiazdy, sportowcy, politycy i inni, spełniają swój obywatelski obowiązek.  Oczywiście wśród głosujących w lokalach wyborczych nie zabrakło samych kandydatów na prezydenta - Andrzeja Dudy i Rafała Trzaskowskiego. Ubiegający się o reelekcję prezydent głosował w Krakowie wraz z żoną Agatą i córką Kingą. Rafał Trzaskowski razem z żoną oddali głos w Rybniku, czyli rodzinnym mieście Małgorzaty Trzaskowskiej.  Córka Andrzeja Dudy kilka dni temu przyleciała do Polski z Londynu, aby towarzyszyć tacie w tym ważnym dniu.  Zarówno Agata Duda jak i jej córka Kinga wybrały bardzo eleganckie stylizacje.  Andrzej i Agata Duda cierpliwie pozowali dla fotoreporterów! Para prezydencka była w wyśmienitych nastrojach!  Swoje głosy oddali w Krakowie.  Rafałowi Trzaskowskiemu w tym ważnym dniu, towarzyszyła oczywiście żona Małgorzata.  Rafał Trzaskowski głosował w Rybniku, rodzinnym mieście swojej żony.  Chociaż na twarzach kandydata na...

wybory prezydenckie 2020
East News
Newsy
Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020! Będzie druga tura!
W drugiej turze wyborów prezydenckich pojawią się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski!

Po godzinie 21.00 pojawiły się wstępne wyniki wyborów prezydenckich 2020. Już teraz wiadomo, że za dwa tygodnie Polacy znów będą głosować w II turze, która odbędzie się 12 lipca. W tegorocznych wyborach frekwencja była rekordowo wysoka aż 62,9% i najwyższe wyniki uzyskali Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski.  Sondażowe wyniki wyborów prezydenckich 2020:  Andrzej Duda - 41,8% Rafał Trzaskowski - 30,4 % Szymon Hołownia - 13,3 % Krzysztof Bosak - 7,4% Robert Biedroń - 2,9% Władysław Kosiniak-Kamysz - 2,6% Marek Jakubiak - 0,5% Paweł Tanajno - 0,3% Stanisław Żółtek - 0,3% Waldemar Witkowski - 0,3% Mirosław Piotrowski - 0,2% Jak kandydaci na urząd prezydenta komentowali wynik wyborów? Andrzej Duda podziękował Polakom za głosy i za tak rekordową frekwencję. Podziękował też wszystkim swoim konkurentom: Dziękuję za wsparcie, ale przede wszystkim dziękuję rodakom za frekwencję (...) Po pięciu latach dużo więcej osób głosuje na mnie. Wygrywam tę I turę dzięki państwa głosom. Ta przewaga jest potężna i ogromnie jestem za to wdzięczny. Gratuluję konkurentom, szczególnie Rafałowi Trzaskowskiemu - powiedział w przemówieniu Andrzej Duda. Z kolei Rafał Trzaskowski na wstępie podziękował swojej żonie, rodzinie i wyborcom, którzy oddali na niego głos.  Z takimi wynikami można się iść bić o Polskę! Ten wynik pokazuje, że ponad 58 procent naszego społeczeństwa chce zmiany. Chcę do nich wszystkich powiedzieć: będę waszym kandydatem zmiany - zaczął swoje przemówienie kandydat Koalicji Obywatelskiej.  Druga tura wyborów prezydenckich 2020 już 12 lipca!    

East News
Newsy
Jasnowidz Krzysztof Jackowski przepowiedział wynik wyborów prezydenckich 2020. Kto wygra w drugiej turze?
Krzysztof Jackowski już wie, kto wygra wybory prezydenckie 2020? Poznajcie najnowszą przepowiednię jasnowidza!

12 lipca ostatecznie rozstrzygną się wybory prezydenckie 2020 i poznamy nazwisko nowego Prezydenta Polski. W II turze o pałac prezydencki walczą: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Obecny prezydent w pierwszej turze uzyskał 43,5%, a Rafał Trzaskowski otrzymał 30,46%. Teraz Krzysztof Jackowski dla se.pl zdecydował się przepowiedzieć wynik II tury wyborów prezydenckich! Kto wygra zdaniem słynnego jasnowidza? Krzysztof Jackowski już wie, kto wygra wybory prezydenckie 2020? Tegoroczne wybory prezydenckie w obliczu pandemii koronawirusa budzą ogromne emocje. Nietypowa i znacznie krótsza niż zazwyczaj kampania prezydencka sprawiła, że walka o fotel prezydenta jest bardzo zacięta, a już 12 lipca o 21.00 poznamy ostateczne wyniki. W sondażach to Andrzej Duda ma minimalną przewagę, a jakie jest zdanie Krzysztofa Jackowskiego na temat wyników II tury wyborów prezydenckich 2020? Moim zdaniem Andrzej Duda zdobędzie 52,7% głosów. Według mnie dużo ludzi nie pójdzie na wybory, a większość elektoratu Szymona Hołowni zagłosuje na Rafała Trzaskowskiego - mówi dla Se.pl Krzysztof Jackowski.  Już za dwa tygodnie okaże się, czy jasnowidz miał rację. Tymczasem kampania wyborcza cały czas trwa i kandydaci walczą o głosy, stawka jest ogromna! Zobacz także:   Wybory prezydenckie 2020. Znane są oficjalne wyniki głosowania  Krzysztof Jackowski przepowiedział wynik II tury wyborów prezydenckich 2020.    

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner