Czy cmentarze na Wszystkich Świętych 2020 będą otwarte?
East News

Wszystkich Świętych 2020: Jest oficjalna decyzja rządu! Cmentarze zamknięte nie tylko 1 listopada!

Czy cmentarze na Wszystkich Świętych 2020 będą otwarte?
East News

Dziś odbyła się oficjalna konferencja Mateusza Morawieckiego, podczas której przedstawił nowe obostrzenia dotyczące postępującej pandemii koronawirusa. Zapadła decyzja na temat tego, czy w niedzielę, 1 listopada, będziemy mogli odwiedzić bliskich na cmentarzach. Zobaczcie szczegóły. 

Zobacz także: Co z cmentarzami na Wszystkich Świętych? Są nieoficjalne informacje o nowych obostrzeniach, również dla branży beauty!

Wszystkich Świętych 2020: Cmentarze będą zamknięte

Dziś padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 629 nowych zakażeniach. Niestety pandemia nie zwalnia tempa. Padło również pytanie o zbliżający się dzień Wszystkich Świętych, który wypada już w niedziele. Do tej pory nie wiadomo było, czy będziemy mogli odwiedzić swoich bliskich na cmentarzach. Mateusz Morawiecki dziś oficjalnie ogłosił, że cmentarze zostaną zamknięte od najbliższej soboty do poniedziałku włącznie. 

Podjęliśmy decyzję, że dzień poprzedzający Wszystkich Świętych i Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny cmentarze będą zamknięte. Czekaliśmy z decyzją, ponieważ mieliśmy nadzieję, że ta ilość zachorowań będzie malała. (...) Dziś życie jest ważniejsze niż sprawy światopoglądowe

To już oficjalne w tym roku nie odwiedzimy bliskich zmarłych na cmentarzach. Premier decyzję argumentował tym, że tak tłumne odwiedzanie zmarłych na cmentarzach byłoby zbyt niebezpieczne i mogłoby spowodować lawinowy wzrost zakażeń oraz zgonów szczególnie w przypadku osób starszych.

Zobacz także: Młodsi uczniowie jednak wrócą do nauczania zdalnego? Jest komentarz ministra edukacji!

Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze na Wszystkich Świętych

Mateusz Morawiecki
East News

 

Więcej na temat koronawirus
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48