Władimir Putin strzeże swojej prywatności jak mało kto. Oficjalnie miał tylko jedną żonę Ludmiłę Aleksandrową, z którą doczekał się dwóch córek - Kateriny i Marii. Małżeństwo zakończyło się po 30 latach, a rosyjski prezydent skrzętnie usunął kobietę nie tylko ze swojej biografii ale sprawił, że kilka lat po rozstaniu... zapadła się pod ziemię. Jego córki również nie udzielają się publicznie i niewiele o nich wiadomo. Nieoficjalnie mówiło się, że jeszcze w trakcie małżeństwa z żoną Putin związał się z Aliną Kabajewą, z którą miał doczekać się córki. Następnie gdy urodziła bliźnięta w 2019 roku, ponownie pojawiły się domniemania, że może być ich ojcem. To nie jedyne plotki na temat dzieci rosyjskiego agresora. Mówi się także o nieślubnej córce Elizawiecie, której matką jest Swietłana Kriwonogich. Dziewczyna jest aktywna na Instagramie.

Reklama

Córki Władimira Putina z małżeństwa z Ludmiłą Aleksanrową

Władimir Putin oficjalnie doczekał się jedynie dwóch córek Marii i Kateriny z małżeństwa z Ludmiłą Aleksandrową. Prezydent Rosji niewiele mówił o córkach i nie udzielały się one również publicznie. Przez lata bronił również publikowania ich zdjęć. Argumentował to bym, że chce by mogły prowadzić normlane, anonimowe życie bez obawy, że zostaną celem jego wrogów. W 2015 roku podczas jednej z konferencji prasowych w Moskwie, mówił, że jest z nich dumny, są znakomicie wykształcone i władają aż trzema językami obcymi. Córki Putina studiowały pod fałszywymi nazwiskami, nie wiadomo gdzie konkretnie mieszkają. Starsza córka Władimira Putina Maria urodziła się w 1985 roku. Miała ukończyć studia medyczne na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym. Mówi się, że jest "genialnym dzieckiem Putina". W 2010 roku wyszła za mąż za holenderskiego biznesmana Jorrita Faassena, który pracuje dla Gazpromu. Maria posiada również 20 proc. akcji Nomeko. Maria i Jorrita doczekali się syna, jednak nie są znane żadne szczegóły.

Katerina Tichonowa urodziła się w 1986 roku. Aby pozostać anonimową, posługuje się nazwiskiem babci. Oleg Kaszynow, dziennikarz śledczy odkrył, że pracowała na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym. Ma być także związana z Światową Federacją Rock-and-Rolla Akrobatycznego oraz fundacją fundacją Innopraktika. Jej mężem miał być Kirył Szałamow, zajmujący stanowisko w Banku Rossija, jednak według plotek, to małżeństwo nie przetrwało.

Zobacz także: Władimir Putin ukrywa gigantyczny majątek? Jego dom to prawdziwy pałac! Zobaczcie sami!

Zobacz także

Maria i Katerina pojawiły się na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Petersburgu w 2021 roku. Marię Woroncową-Faassen przedstawiono jako doktor nauk medycznych z kierownictwa Państwowego Medycznego Centrum Badawczego Endokrynologii, natomiast Katerina Tichonowa wystąpiła podczas panelu dyskusyjnego, na którym przedstawiła się jako wicedyrektorka Instytutu Badań Matematycznych Układów Złożonych Moskiewskiego Uniwersytetu Państwowego. O tym, że są córkami Putina wiadomo z śledztwa dziennikarskiego, sam Władimir Putin nigdy nie potwierdził oficjalnie tożsamości córek, dbając o ich anonimowość.

Na zdjęciu od lewej Katerina Tichonowa i Maria Woroncowa-Faassen.

Youtube

Zobacz także: Natalia Oreiro to "ulubienica Putina". Tak zareagowała na atak Rosji na Ukrainę

Władimir Putin ma córkę ze Swietłaną Kriwonogich?

Nieoficjalnie mówi się, że Katerina i Maria nie są jedynymi córkami Władimira Putina. W sieci pojawiały się plotki, że ma również nieślubną córkę z romansu sprzed lat z milionerką Swietłaną Kriwonogich, która była sprzątaczką. Przed laty Putin miał zapłacić kobiecie za milczenie - podarowując jej luksusowy apartament w Monte Carlo wart 4 miliony dolarów, kurort narciarski, nieruchomości a także akcje bankowe. Dziewczynka urodziła się w 2003 roku i otrzymała imię Elizawieta Kriwonogich. Elizawieta Kriwonogich jest aktywna na Instagramie, gdzie pokazuje swoje luksusowe życie, według doniesień prowadząc konto pod fałszywymi danymi.

Zobacz także: Ukrywał córki, była żona zapadła się pod ziemię... Putin jest bezwzględny również w życiu prywatnym

Reklama

Władimir Putin i Alina Kabajewa. Mają razem dzieci?

W mediach pojawiały się doniesienia również o domniemanej kochance Władimira Putina, z która miał związać się jeszcze przed rozwodem z żoną, do którego doszło w 2013 roku. Holenderski dziennikarz, który odważył się o tym napisać, został pobity przez "nieznanych sprawców", a gazeta dla której stworzył publikację przestała istnieć. Ze związku z Aliną Kabajewą, Władimir Putin miał doczekać się córki, a gdy okazało się, że gimnastyczka oczekuje narodzin bliźniaków w 2019 roku, również jemu przypisywano ojcostwo. Alina Kabajewa zniknęła jednak z życia publicznego. Mówi się, że aktualnie mieszka we Włoszech i tam wychowuje swoich synów. Władimir Putin nigdy nie odniósł się do krążących plotek o jego życiu prywatnym i oficjalnie przyznaje się tylko do dwóch córek ze związku z Ludmiłą Aleksandrową.

SERGEI CHIRIKOV/East News
Reklama
Reklama
Reklama