Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Tomasz Komenda na wolności. Co mówi o odsiadce?
Newsy

Nieludzkie traktowanie Tomasza Komendy w więzieniu! Przeżył horror!

Opowiedział o tym po wyjściu na wolność

 

Tomasz Komenda odzyskał wolność po 18 latach pobytu w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił - w 2000 roku usłyszał wyrok 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i morderstwo 15-letniej Kasi (szczegóły - tutaj). Na szczęście, po wznowionym śledztwie, okazało się, że Komenda jest niewinny. W programu "Uwadze TVN" Komenda opowiedział o tym, jak teraz wygląda jego życie. Nie zabrakło tematu więzienia.

 

Zobacz: "Zrobiłbym dokładnie to samo" - prokurator, który skazał Komendę w 2000 roku, nie zamierza go przepraszać!

 

Tomasz Komenda spędził 18 lat w więzieniu. Każdego dnia miał nadzieję na zmianę wyroku. Zwłaszcza, że przeżywał tam horror:

Byłem uważany jako pedofil, nie tylko wśród współosadzonych, ale też wychowawca... Pluli w moją stronę, musiałem odwracać głowę. Były straszne kary,  miałem płukanki, wyparzanki... 

 

Wtedy reporter Uwagi dopytał, o co chodzi.


Płukanka? Sama chemia spożywcza- sól, pieprz, musiałeś to wypić. Wyparzanka - jak stawałem bosaka na kafelku, to grzali czajnik wody i wylewali na stopę za karę, na nauczkę. - mówił Komenda.

 

Do tego okropne warunki spania...


Zdecydowanie w domu się lepiej spało, żeby ktoś poczuł, to co ja poczułem, to musiałby się przespać ze dwie noce na pryczy. Wstaje się i człowiek jest połamany, materace są brudne, robaki chodzą po nich, szok - mówił Komenda w Uwadze w TVN.

 

Zobacz także: "Milion złotych za każdy rok odsiadki!" Na jakie odszkodowanie może liczyć Tomasz Komenda?

 

Tomasz Komenda czeka na ostateczny wyrok sądu w swojej sprawie. 

Tomasz Komenda wyszedł na wolność

Tomasz Komenda - załamał się po wyjściu na wolność

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Pierwsza słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność
Newsy
Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?
Wzruszające!

  15 marca Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach przebywania w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Jego historią zainteresowały się wszystkie media w kraju. Sam udzielił wywiadu m.in. w "Uwadze" w TVN. Co zrobił po wyjściu na wolność?   Zobacz także: Tomasz Komenda wyszedł z więzienia po 18 latach. Był skazany za zbrodnię, której nie popełnił!   O Tomaszu Komendzie mówią dziś wszyscy. 42-letni mężczyzna wyszedł z więzienia po 18 latach, kiedy to w 2000 roku został zatrzymany za gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. W 2004 roku został skazany na 25 lat więzienia. Teraz prokuratura znalazła dowody na jego niewinność, ale wyrok musi wydać Sąd Najwyższy.   Historia Tomasza Komendy - tutaj.    Na wolności przywitała go oczywiście rodzina oraz mama, Teresa, która wykrzyczała, że jest najszczęśliwszą mamą na świecie. Co zaś powiedział Tomasz tuż po wyjściu na wolność? "Fakt" cytuje: Dobrze, że już nie mam tego zielonego mundurka. Sam dyrektor więzienia przyszedł mnie odprowadzić. Podał mi rękę i powiedział „głowa do góry”. Mam 42 lata, i muszę dalej żyć, choć zmarnowali mi najlepsze lata. Ale czasu nie cofniemy - tak brzmiały pierwsze słowa Komendy.    Mama Tomka, Teresa:   To już jest dorosły mężczyzna z bardzo silnym charakterem. Kocham go nad życie. On teraz decyduje sam o sobie. Do mnie może przyjść po radę - mówi w rozmowie z TVN 24.   Tomkowi życzymy po prostu wszystkiego dobrego.   Zobacz także:  "Teraz dajcie mi po prostu żyć" - Tomasz Komenda wyszedł na wolność po 18 latach. Poruszający wywiad!    

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Dramat Tomasza Komendy! Przechodzi załamanie nerwowe, wkrótce może zostać bez pieniędzy!

Blisko rok temu cała Polska śledziła doniesienia dotyczące Tomasza Komendy . Mężczyzna spędził 18 lat w więzieniu za zbrodnię, której nie popełnił. Tomasz Komenda w 2000 roku został oskarżony o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgosi. 4 lata później mężczyzna usłyszał wyrok - 25 lat więzienia. Niestety, dopiero po 18 latach od tamtych wydarzeń prokuratura znalazła dowody świadczące o niewinności Komendy... Mężczyzna wyszedł na wolność 15 marca 2018 roku. Tomasz Komenda postanowił walczyć o odszkodowanie - jego pełnomocnikiem został Zbigniew Ćwiąkalski. Teraz razem domagają się  odszkodowania  w wysokości 18 mln złotych. Jeśli ktoś uważa, że to jest dużo to bardzo proszę przebywać przez parę dni dokładnie w tych samych warunkach, w jakich przebywał pan Tomasz - mówił adwokat Komendy podczas konfenercji prasowej. Niestety, teraz okazuje się, że Ćwiąkalski musiał ostatnio przełożyć złożenie pozwu o odszkodowanie. Tomasz Komenda zostanie bez pieniędzy? Zbigniew Ćwiąkalski w rozmowie z Faktem przyznał, że stan Tomasza Komendy jest bardzo zły. Mężczyzna nie chce rozmawiać o tym, co działo się podczas jego pobytu w więzieniu, a jest to nieuniknione podczas sprawy o odszkodowanie.  Wspomnienia z zakładu karnego odżyły. Miał połamane ręce, żebra. To było skandaliczne traktowanie. Z tego zrodziły się stany depresyjne. Tomasz nie jest w stanie rozmawiać o przeszłości. Odmówił udziału w rozpoznaniu osób związanych ze sprawą zabójstwa. Nie czuje się na siłach psychicznie, nie jest w stanie się z tym zmierzyć- przyznał mecenas Ćwiąkalski.  Okazuje się, że stan Tomasza Komendy pogorszył się, kiedy dowiedział się, że mężczyzna, za którego najprawdopodobniej trafił do więzienia, wyszedł z aresztu. Sąd uchylił bowiem areszt Norbertowi B. Przez 18 lat odmawiano mu wyjścia na wolność, a tu...

Pierwsza słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność
Newsy
Znamy wysokość renty specjalnej Tomasza Komendy! Dużo czy mało?!
Naszym zdaniem, to żart!

  Premier Mateusz Morawiecki na Twitterze poinformował, że Tomasz Komenda, który spędził 18 lat w więzieniu za niewinność, otrzyma do państwa rentę specjalną:  Nic nie wynagrodzi Panu Tomaszowi Komendzie cierpień, jakich doznał przez niesłuszne skazanie i pobyt w więzieniu. Ale sprawiedliwe państwo musi działać i musi mu pomóc. Podjąłem więc decyzję o przyznaniu Panu Tomaszowi renty specjalnej, do czasu aż uzyska odszkodowanie w sądzie - napisał Morawiecki.  Tomasz Komenda dostanie rentę Wszyscy zastanawiali się, jaka to będzie kwota. Do tej informacji dotarł PAP, który skontaktował się również z mamą Tomasza, panią Teresą: Renta, której przyznanie zapowiedział dziś premier Mateusz Morawiecki, to będzie dla Tomka wielki zastrzyk finansowy; dzięki niej będzie mógł choćby wyjechać do sanatorium. To nie są pieniądze dla nas, ale dla Tomka. On z tego będzie na pewno bardzo zadowolony - przekonuje. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że może ona wynieść 4 tysiące złotych. Jeśli chodzi o odszkodowanie dla Tomasza, będzie się mógł o nie starać, kiedy Sąd Najwyższy wyda wyrok uniewinniający. Na razie przebywa na zwolnieniu warunkowym. Rozprawa ma się odbyć w połowie maja.    Zobacz:  Tomasz Komenda dostał pomoc od państwa, nie chodzi jednak o wielomilionowe odszkodowanie, ale...   Czy wysokość takiej renty jest proporcjonalna do dramatu, jaki musiał przejść? W więzieniu Komenda przeżywał horror:   Byłem uważany jako pedofil, nie tylko wśród współosadzonych, ale też wychowawca...  Pluli w moją stronę, musiałem odwracać głowę. Były straszne kary,  miałem płukanki, wyparzanki... Płukanka? Sama chemia spożywcza- sól, pieprz, musiałeś to wypić. Wyparzanka - jak stawałem bosaka na kafelku, to grzali czajnik wody i wylewali na stopę za karę, na nauczkę. - mówił...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner