Party Stories
Tomasz Komenda uniewinniony
East News
Newsy

Tomasz Komenda po wyjściu z więzienia sprzątał klatki! Reakcja ludzi, których spotykał, była ZASKAKUJĄCA

 

Tomasz Komeda 18 lat temu został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. Mężczyznę oskarżono o brutalny gwałt na 15-latce. Choć Tomasz Komenda utrzymywał, że jest niewinny, sąd na podstawie zgromadzonych dowodów skazał go na 25 lat pozbawienia wolności. Gdy sprawą zaczął interesować się Grzegorz Głuszak okazało się, że podczas śledztwa popełniono wiele błędów. Dziennikarz zaprzyjaźnił się z Tomkiem Komendą i jego rodziną. Między innymi dzięki jego staraniom powrócono do sprawy gwałtu sprzed lat. W wyników śledztwa, które podjęto na nowo okazało się, że Tomasz Komenda faktycznie jest niewinny...

 

Zobacz także: Tomasza Komendę próbowano wrobić w kolejny gwałt!

 

Zapytaliśmy Rafała Collinsa o pracę dla Tomasza Komendy. Odpowiedź nas zaskoczyła!

Tomasz Komenda: co robił po wyjściu na wolność?

Tomasz Komenda za kratkami spędził aż 18 lat. W tym czasie bardzo wiele się zmieniło. Pojawiły się komórki, internet. Tomasz Komenda na nowo musiał uczyć się wielu rzeczy. Grzegorz Głuszak w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" zdradził, że jego przyjaciel nadal kiepsko radzi sobie z obsługą internetu. Jednak jest bardzo pracowity i wciąż ciekawy świata.

 

Zobacz także: To on jest WINNY, nie Tomasz Komenda?! Zatrzymano drugiego podejrzanego ws. zbrodni sprzed lat 

 

Rodzice Tomka mogą na niego liczyć w każdej sytuacji. Po wyjściu z więzienia Komenda odciążył nawet mamę w pracy! Pani Teresa zajmuje się między innymi sprzątaniem klatek w kilku blokach. Jakiś czas temu kobieta wraz ze swoim mężem chciała wyjechać na wakacje, jednak nie mogła znaleźć zastępstwa. Tomek zaoferował, że przejmie jej obowiązki. 

- Przez tydzień codziennie od rana chodził po osiedlu i mył klatki schodowe. Z relacji jego brata wiem, że robił to bardzo dokładnie, wręcz perfekcyjnie. Około południa wracał do domu i przez resztę dnia spał, bo był taki zmęczony. Ludzie, którzy go rozpoznawali, kiedy sprzątał, gratulowali mu, że wyszedł na wolność. A on po prostu im dziękował i sprzątał dalej. To bardzo skromny człowiek - zapewnia Grzegorz Głuszak.

Mamy nadzieję, że Tomasz Komenda zdoła sobie ułożyć życie i będzie szczęśliwy! Trzymamy za niego kciuki!

 

POLECAMY: Co Tomasz Komenda zrobi z pieniędzmi z odszkodowania? To może być bardzo dochodowy biznes!

 

Tomasz Komenda został uniewinniony 

Tomasz Komenda uniewinniony
East News

 

Trzymamy za niego kciuki!

Tomasz Komenda
East News

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Tomasz Komenda uniewinniony
East News
Newsy
Co Tomasz Komenda zrobi z pieniędzmi z odszkodowania? To może być bardzo dochodowy biznes!
Dobry pomysł?

  Tomasz Komenda cieszy się wolnością. W marcu 2018 roku mężczyzna opuścił więzienie po 18 latach , gdzie  - jak się okazało - trafił niesłusznie. Przypomnijmy, że Tomasz Komenda został skazany za brutalny gwałt, jakiego miał się dopuścić na 15-latce w sylwestrową noc 1996 roku. Choć wiele śladów było niedokładnych, sąd zdecydował, że mężczyzna trafi do więzienia na 25 lat. W pewnym momencie sprawą Komendy zainteresował się Grzegorz Głuszak, dziennikarz, który poruszył niebo i ziemię, aby pomóc tego nieśmiałemu i pokrzywdzonemu chłopakowi.   Zobacz także: To on jest WINNY, nie Tomasz Komenda?! Zatrzymano drugiego podejrzanego ws. zbrodni sprzed lat   Tomasz Komenda: co zrobi z odszkodowaniem?  Otwartą pozostaje kwestia odszkodowania, jakie Skarb Państwa miałby wypłacić Tomaszowi Komendzie za niesłuszne skazanie go za zbrodnię, której nie popełnił. Obrońcy mężczyzny chcą, aby na jego konto wpłynęło aż 18 milionów złotych! Grzegorz Głuszak wraz z profesorem Zbigniewiem Ćwiąkalskim wyliczyli, że matka Tomasza Komendy co miesiąc wydawała na utrzymanie syna w więzieniu od 400 do 600 zł. Kobieta przywoziła mu jedzenie, ponieważ współwięźniowie na stołówce często zabierali mu jego porcje lub wyrzucali do śmietnika. Takie bowiem panują zasady. Osoby, które zostały skazane za pedofilię, nie mają tam normalnego życia...   Czy Tomasz Komenda faktycznie otrzyma 18 milionów złotych? Grzegorz Głuszak w wywiadzie , jakiego udzielił "Gazecie Wyborczej" zdradził, że ta suma z pewnością będzie mniejsza i według niego zatrzyma się w okolicach 8-9 milionów. Co z tak dużą kwotą zrobi Tomasz Komenda? - Kiedyś marzył o myjni samochodowej. Jeśli zdecyduje się zostać w kraju, a tego jeszcze nie wie, i założy tę myjnię "U Tomasza Komendy", to przypuszczam, że ty czy ja będziemy musieli stać w...

Tomasz Komenda - załamał się po wyjściu na wolność
Newsy
Tomasz Komenda załamał się po wyjściu na wolność? "Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować"

  Tomasz Komenda w czwartek, 15 marca, po 18 latach wyszedł na wolność.  J ego radość i entuzjazm nie trwały jednak zbyt długo. Jak informuje Super Express, 42-letni mężczyzna załamał się - nie do końca potrafi odnaleźć się w nowej dla niego rzeczywistości. Co mówią bliscy Komendy?   Minęły dwa dni i doszło do załamania. Ciągle płacze, nie potrafi normalnie funkcjonować, nic go nie cieszy. To straszne, jak bardzo więzienie go zniszczyło - mówią.    Zobacz:  Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?   Rodzina Tomasza wie, że nie poradzi sobie on bez pomocy specjalisty:   I nie ma się czemu dziwić. Przez tak długi pobyt, przez to, co mu się przydarzyło za kratami,  Tomasz Komenda może mieć zaburzenia depresyjno-lękowe . Do końca życia może borykać się z traumą związaną z pobytem w więzieniu. Najpierw musi się nauczyć podejmować decyzje, bo przecież w więzieniu wyręczał go system. Czeka go ciężka praca, ale jeśli będzie zdeterminowany, to sobie poradzi - komentuje psycholog Malwina Szczygłowska, psychoterapeutka z Wrocławia.    Przypomnijmy - Tomasz Komenda spędził niesłusznie 18 lat w więzieniu za gwałt i morderstwo 15-letniej Małgorzaty. Dopiero w 2017 śledztwo w sprawie zostało wznowione (na prośbę rodziny zamordowanej dziewczynki) i uznano, że Komenda jest niewinny.  O szczegółach sprawy przeczytasz tutaj.    Zobacz także:  "Milion złotych za każdy rok odsiadki!" Na jakie odszkodowanie może liczyć Tomasz Komenda?   Tomasz Komenda wyszedł na wolność. 

Tomasz Komenda
East News
Newsy
Tomasz Komenda w więzieniu przeżył koszmar! A co go najbardziej zaskoczyło po wyjściu na wolność?
Zdziwicie się

  Tomasz Komenda w piątek, pierwszy raz po 18 latach, mógł poczuć się normalnie! Niesłusznie uwięziony za gwałt i zabójstwo 15-latki, przeżył za kratami koszmar. Opowiedział o nim dziennikarzom. – Ten koszmar jest już za mną, ale nigdy o nim nie zapomnę – mówi w „Fakcie” Tomasz Komenda. - Mam 42 lata i nie mam nic, teraz wszystko zaczyna się od początku - dodaje. Jak podoba mu się na wolności? Według relacji tabloidu, mężczyzna nie mógł uwierzyć, że tak się wszystko zmieniło. – Na wolności zaskoczyło mnie najbardziej to, że telefonem można zrobić zdjęcie - mówi „Faktowi”. Nic dziwnego, gdy w 2000 roku Tomasz Komenda trafił z własnego podwórka do aresztu, telefonia GSM była względnie nowa. Smartfony pojawiły się wiele lat później, a pan Tomasz nie miał okazji ich dotąd zobaczyć na własne oczy. Swoje najlepsze lata życia spędził za kratkami, niewinny. I miał tam bardzo ciężko - szczególnie, że odpowiadał za gwałt i zabójstwo młodej dziewczyny. – Tacy osadzeni jak ja nie mają łatwego życia po drugiej stronie muru – mówi w „Fakcie”. Najpierw, jak sam mówi, pobili go policjanci. Później mieli się nad nim znęcać współwięźniowie. Praktycznie każdego dnia bał się o swoje życie. Kilka razy miał połamane kości... Co teraz planuje? Jak będzie nadrabiał stracony czas? Wreszcie może nacieszyć się wolnością, rodziną, popatrzeć na świat, który 18 lat był dla niego jedynie marzeniem. – Nie planuję swojej przyszłości, na razie cieszę się wolnością! – mówi „Faktowi”.   Zobacz też:  Jakie były pierwsze słowa Tomasza Komendy po wyjściu na wolność?   Tomasz Komenda opowiedział o koszmarze, który przeżył.  

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner