Jacek Braciak szczerze o transpłciowym synu
Paweł Spychalski/Magazyn LGBTQIA "Replika"
Newsy

Transpłciowy syn Jacka Braciaka chciał popełnić samobójstwo: "Powiedziałem, że mam dosyć"

W szczerym wywiadzie dla magazynu "Replika", którego udzielili Jacek Braciak i Konrad Braciak, możemy przeczytać o trudnej drodze syna aktora. W przeszłości miał myśli samobójcze.

Rodzicielski coming out Jacka Braciaka wywołał duże poruszenie w mediach. Warto przypomnieć, że jakiś czas temu, podczas rozmowy, która ukazała się na łamach "Zwierciadła", aktor przyznał, że jest ojcem transpłciowego dziecka: 

Jestem ojcem dwóch córek i syna. Dlatego że moja córka okazała się mężczyzną w swojej istocie, w swoim wnętrzu, myśleniu, więc w tej chwili mam syna. Miałem kiedyś córkę Jadwigę, a teraz mam syna Konrada. I tak, myślę, że moje dzieci to ludzie wolni - mówił wówczas Braciak. 

Niedawno aktor i Konrad Braciak wzięli udział w sesji zdjęciowej dla dwumiesięcznika "Replika" i udzielili szczerego wywiadu.

W rozmowie z dziennikarzami "Repliki" Jacek Braciak opowiedział o tym, jak wspierał swojego syna, gdy dowiedział się o tym, że jest transpłciowy. Konrad natomiast ujawnił, jak wyglądała jego droga do odnalezienia własnej tożsamości. Zdradził, że w przeszłości musiał zmierzyć się z kryzysem zdrowia psychicznego. W trudnym okresie miewał myśli samobójcze.

Jacek Braciak i Marta Ścisłowicz o miłości! Jak dbają o związek? WIDEO

Syn Jacka Braciaka szczerze trudnych doświadczeniach: "Miałem już zaplanowane, że mnie nie będzie"

Jacek Braciak i jego syn Konrad po raz pierwszy udzielili wspólnego wywiadu, który niedawno ukazał się na łamach magazynu "Replika". Dziecko jednego z najpopularniejszych aktorów w Polsce przyznało, że bardzo długo poszukiwało siebie. Droga do odnalezienia i zaakceptowania własnej tożsamości nie należała do najłatwiejszych. W przeszłości Konrad, który dzisiaj ma już 27 lat, zachorował na depresję, której towarzyszyły autodestrukcyjne zachowania oraz używki.

Zobacz także: Jarosław Bieniuk potwierdza film z Anną Przybylską. Pokazał rodzinne nagrania WIDEO

Syn Jacka Braciaka miał depresję
Artur Zawadzki/REPORTER

Przeszedłem przez cały akronim LGBT+, tylko w innej kolejności. Najpierw wyoutowałem się jako literka B (osoba biseksualna – przyp. red.), potem L (lesbijka – przyp. red.), następnie T (osoba transpłciowa – przyp. red.), a na końcu G (gej – przyp. red.). Zajęło mi to ładnych parę lat, które nie były dla mnie łatwe - przyznał Konrad.

Depresja – tak. Samookaleczania – tak. Myśli samobójcze – też. Przez długi czas. (…) Wcześnie zacząłem pić, palić, nie wracałem do domu - wyjaśnił.

Kryzys Konrada w pewnym momencie zaczął poważnie zagrażać jego życiu. Syn aktora ujawnił, że zaplanował nawet już samobójstwo. Miał skorzystać z okazji, gdy jego mamy nie było w domu. Na szczęście w odpowiedniej chwili otrzymał telefon od siostry, która namówiła go do podjęcia leczenia. Z czasem stwierdził, że terapia - choć wymagająca - to jedna z najlepszych rzeczy, jakie go spotkały.

Ona [przyp. red. - mama] miała wyjechać na kilka dni, miałem już zaplanowane, że mnie nie będzie, gdy wróci. Byłem na spacerze z psem i zadzwoniła siostra. Nie pamiętam, jakie to było pytanie, ale powiedziałem jej, że mam dosyć. Że się wylogowuję - powiedział Konrad na łamach "Repliki".

W połowie lutego br. Konrada czeka ważny krok. Na 14 lutego wyznaczono termin operacji rekonstrukcji klatki piersiowej. Syn artysty zdradził, że w przeszłości zakładał, że jeszcze przez kilka lat nie będzie w stanie pokazać się na plaży. Tymczasem okazało się, że dzięki zaplanowanemu zabiegowi może zmienić zdanie.

Nie planowałem pójść na plażę przed 30. rokiem życia, a tu proszę, jednak może się udać - stwierdził.

Jacek Braciak mocno wspiera syna!

Warto przypomnieć, że na łamach "Zwierciadła" Jacek Braciak przyznał, że ma transpłciowe dziecko. Aktor nie spodziewał się jednak, że to wyznanie spotka się z tak ogromnym zainteresowaniem ze strony mediów. Później artysta zaznaczył, że nie wstydzi się swoich dzieci, ale nie powinien dokonywać coming outu bez ich zgody, za co przeprosił Konrada. Na szczęście 27-latek nie miał mu tego za złe. Wiedział, że ojciec kierował się dobrymi intencjami.

Kompletnie nie byłem świadomy doniosłości, jak się okazało, tego sformułowania. Ale natychmiast po tym rozmawiałem ze swoim synem, który mi zwrócił uwagę, że powinienem był zapytać go o zgodę - powiedział "Newsweekowi" Jacek Braciak.

Syna Jacka Braciaka o relacjach z ojcem
PIOTR ZAJAC/REPORTER

Udzielając wywiadu "Replice", aktor ujawnił, że jak tylko dowiedział się na transpłciowości syna, otoczył go opieką. Jackowi Braciakowi zależało, by Konradowi niczego nie brakowało i miał odpowiednie warunki do tego, by przejść proces terapii i przygotować się do ewentualnych zabiegów i operacji. Podkreślił, że syn podszedł do tej sytuacji z dużą świadomością.

Kiedy dowiedziałem się, że Konrad jest transpłciowy, przedmiotem mojej troski było tylko to, żeby wszystko odbyło się zgodnie z właściwym procesem - zdradził Jacek Braciak.

Jacek Braciak o wychowywaniu syna
TRICOLORS/East News

Mam na myśli terapię i tak dalej, by do momentu, kiedy stanie się to ostateczne, mówię o zabiegach, operacjach, nie mieć wątpliwości. I on to wszystko zrobił – nie dlatego, że ja tak chciałem, ale dlatego, że jest mądrym i odpowiedzialnym człowiekiem - wytłumaczył.

Jacek Braciak nie ukrywał, że zdarzało mu się mylić zaimki, za co mocno się obwiniał. Konrad jednak rozumiał, że jego ojciec też potrzebuje czasu, by nauczyć się funkcjonować w nowej dla niego sytuacji. Aktor na koniec zwrócił uwagę na to, że jego syn jest niezwykle odważnym człowiekiem, który mimo młodego wieku przeszedł już wiele trudnych doświadczeń.

Zobacz także: Ona wyższa od niego. W tych związkach to kobieta jest wyższa od mężczyzny

Bardzo dzielny i samodzielny człowiek, który idzie swoją drogą, borykał się z tym wszystkim i nadal się boryka. Widzę, ile Konrad zyskał pewności siebie dzięki temu, że ma mieszkanie, ma pracę. Widzę, że nie chce się w żaden sposób ukrywać - dodał Jacek Braciak.

Znaliście historię syna Jacka Braciaka?

Jacek Braciak
East News

Jacek Braciak w Brzyduli
Newsy
Dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do "BrzydUli"? Ostro krytykuje seriale TVN : "Nie ma życia"
Dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do "BrzydUli"? Ostro krytykuje seriale TVN : "Nie ma życia"

Jacek Braciak nie zdecydował się na przyjęcie propozycji roli Pshemko w kontynuacji serialu " BrzydUla ". Do tej pory media informowały, że odmowa była motywowana udziałem w innych projektach. Teraz okazuje jednak, że powód był zupełnie inny. Zdradził go sam aktor. Jacek Braciak w książce Jacka Wakara "Zawód: aktor" mówi wprost, co myśli o serialach TVN i dlaczego już od dawna nie widzieliśmy go w żadnej produkcji tej stacji!  Dlaczego Jacek Braciak nie wrócił do "BrzydUli"2? Jacek Braciak jest jednym z najlepszych polskich aktorów. Jego filmografia jest bardzo bogata, od czasu do czasu można go też zobaczyć w popularnych serialach. Ogromną popularnością cieszyła się grana przez niego rola Pshemko w "BrzydUli" oraz postać Marka w "Rodzinka.pl". Teraz Jacek Braciak otwarcie powiedział, dlaczego nie przyjmuje ról w serialach TVN: Zdarza mi się dostawać propozycje seriali z TVN, ale one są wszystkie takie same, pomijając już obsadę, takie glamour, okrągłe. Mam wrażenie, że scenariusze, dialogi są pisane jak w epoce Adama Bahdaja, a autor ma trzydzieści lat. Facet w moim wieku na przykład mówi: »Gdybym wiedział, tobym się z nią nie chajtał«. Na litość boską, kto tak mówi? Albo tak: »Masz jakieś alko?«. Ręce opadają. Same kalki, figury, sztance. Tam nie ma ludzi, nie ma życia. Wiecznie te damy w swetrach z za długimi rękawami patrzą na Warszawę nocą… Widzę role, sposób opowiadania, reżyserię nie do odróżnienia. Tam pracują różni reżyserzy, ale jeśli ogląda się te seriale jeden po drugim, wyglądają, jakby robiła je jedna osoba" – powiedział Jacek Braciak w wywiadzie do książki "Zawód: aktor" Jacka Wakara. Aktor dodał też, że role w serialach przyjmuje się...

Maja Hirsch w czarnym płaszczu i Jacek Braciak w brążowej kurtce z córką Marysią na lodach
Newsy
Kulisy rozstania Mai Hirsch i Jacka Braciaka. Co się tak naprawdę stało?
Kulisy rozstania Mai Hirsch i Jacka Braciaka. Co się tak naprawdę stało?

Maja Hirsch i Jacek Braciak rozstali się już w kwietniu. Ale do tej pory udawało im się utrzymać to w tajemnicy. Jak donosi "Show", Hirsch i Braciak pierwszy raz rozstali się w styczniu, ale dla dobra córki Marysi, próbowali dojść do porozumienia i dać sobie drugą szansę. Rok temu przeprowadzili się do nowego, większego mieszkania na Saskiej Kępie, jednak - jak widać - to nie pomogło. Jakie są przyczyny rozstania Hirsch i Braciaka? Według magazynu, Braciak miał pretensje do partnerki, że lubi bywać na salonach, a on nie chce prowadzić życia na świeczniku. Inni opowiadają, że Braciak nie jest najłatwiejszym partnerem. Hirsch i Braciak nie mieli ślubu, choć byli ze sobą już ponad 12 lat. Zagrali razem w serialu "Brzydula". Aktor już raz był żonaty i z tamtego związku ma dwie nastoletnie córki: Jadwigę i Zofię. Zobacz:  Doda rozstała się z Emilem Haidarem! "Lepiej rozstawać się w zgodzie"   Maja Hirsch i Jacek Braciak z córką spacerują po Saskiej Kępie:   Córka Mai Hirsch i Jacka Braciaka - Marysia ma już 12 lat:   Maja Hirsch i Jacek Braciak na spacerze z córką. Czy zobaczymy ich jeszcze razem we trójkę?

Jacek Braciak w granatowej marynarce
Newsy
Jacek Braciak nie rozpacza już po rozstaniu z Mają Hirsch. Teraz ma romans z gwiazdą "Na Wspólnej". Mamy zdjęcie!
Kim jest jego nowa miłość?

Jacek Braciak i Renata Dancewicz mają romans! Kilka miesięcy temu pojawiła się informacja, że aktor rozstał się ze swoją wieloletnią partnerką, Mają Hirsch, z którą ma córkę. Para nie zdradzała jednak szczegółów rozstania, a wszystko szybko przycichło. Mówiło się jednak, że Maja Hirsch szybko znalazła szczęście w ramionach innego mężczyzny. Nowym wybrankiem aktorki jest ponoć Paweł Jodłowski, który zajmuje się dystrybucją polskich filmów w Wielkiej Brytanii. Jak widać Jacek Braciak również postanowił sobie ułożyć życie na nowo. Nikt jednak nie spodziewał się, że jego wybranką będzie znana z serialu "Na Wspólnej", Renata Dancewicz.   Jacek Braciak i Renata Dancewicz mają romans! Zakochani zostali ostatnio przyłapani na spacerze w Warszawie, na którym nie szczędzili sobie czułości. Widać, że jest między nimi chemia! Aktor jednak chyba nie ma co liczyć na ślub, bo gwiazda wielokrotnie mówiła o tym, że jest bardzo sceptycznie nastawiona do zawierania małżeństwa. Nienawidzę dokonywania ostatecznych wyborów. Ja sobie świetnie radzę bez ślubu. Jeśli partnera i relacje z nim traktuje się poważnie, można powiedzieć, że każdy związek to małżeństwo. Nie ma gwarancji na miłość - mówiła w jednym z wywiadów. Czy Waszym zdaniem Jacek Braciak i Renata Dancewicz pasują do siebie? Warto dodać, że jeszcze niedawno na salonach aktor widywany był z inną znaną aktorką, Martą Ścisłowicz.   Zobacz: Kulisy rozstania Mai Hirsch i Jacka Braciaka. Co się tak naprawdę stało? Jacek Braciak i Renata Dancewicz mają romans! Jeszcze niedawno aktor pokazywał się na salonach z Martą Ścisłowicz Aktor kilka miesięcy temu rozstał się z Mają Hirsch

Nasze akcje
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Weleda
Newsy
Kosmetyki, które łączą tradycję z nowoczesnością. Poznaj je!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik