Festiwal w Opolu to od kilkudziesięciu lat jedno z najważniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce. Na deskach opolskiego amfiteatru występują najwięksi polscy artyści. TVP szykuje w tym roku tą wielką imprezę już po raz 51. Stałym punktem programu od wielu lat jest cieszący się dużym prestiżem konkurs SuperJedynek. Przypomnijmy: Gwiazdy na Festiwalu w Opolu - Lisowska, Gawęda, Kozidrak...
Nagrody te przyznawane są już niezmiennie od 13 lat. Największą kolekcją statuetek może pochwalić się do tej pory Kayah. W tym roku nagrody zostaną przyznane w 5 głównych kategoriach. Najwięcej szans na SuperJedynkę, bo aż trzy, ma Sylwia Grzeszczak. Dwie nominacje otrzymali Dawid Podsiadło, Piersi i Ewa Farna. Oto pełna lista nominowanych:

Reklama

SuperArtystka:
Halina Mlynkova
Sylwia Grzeszczak
Ewa Farna

SuperArtysta:
Igor Herbut
Kamil Bednarek
Dawid Podsiadło

SuperZespół:
Piersi
Golec uOrkiestra
Bracia

SuperPrzebój:
Sylwia Grzeszczak - "Księżniczka"
Red Lips - "To co nam było"
Piersi - "Bałkanica"

Zobacz także

SuperAlbum:
Sylwia Grzeszczak - "Komponując siebie"
Dawid Podsiadło - "Comfort and Happiness"
Ewa Farna - "(W)inna"

Dodatkowo, podczas koncertu zostaną wręczone nagrody poza plebiscytowe: SuperArtysta bez Granic, SuperGwiazda w sieci i SuperShow. Widzowie nagrodzą dodatkową statuetką artystę za najlepszy występ wieczoru i i najpopularniejszej gwiazdy koncertu. Głosowanie trwa od 7-30 kwietnia, zaś wielka gala odbędzie się drugiego dnia festiwalu, 7 czerwca.
Macie swoich faworytów?

Zobacz: Lisowska o przegranej Juli: Wystarczająco dużo nagród zgarnęła

Reklama

Gwiazdy na Festiwalu w Opolu w 2013 roku:

Reklama
Reklama
Reklama