księżna Diana księżna Diana księżna Diana księżna Diana księżna Diana
księżna Diana
1/9
księżna Diana

Księżna Diana zmarła na skutek obrażeń odniesionych w wypadku samochodowym w Paryżu, 31 sierpnia 1997 roku. Od tego wydarzenia mija właśnie 20 lat, ale wciąż wokół tragicznej śmierci Lady Di krąży wiele teorii spiskowych. Przeczytaj więcej na kolejnych stronach naszej galerii.

 

Zobacz: Od śmierci Diany mija 20 lat. Jak dziś wyglądałaby księżna?! Zobacz!

2/9
księżna Diana

W nocy z 30 na 31 sierpnia 1997 roku księżna Diana jechała samochodem wraz z partnerem Dodim Al-Fayedem, kierowcą Henri Paulem oraz ochroniarzem. Początkowo policja obwiniła paparazzi za spowodowanie wypadku - do publicznej informacji podano, że paparazzi ścigali samochód Diany, co doprowadziło do tragicznego wypadku. Szybko jednak zmieniono wersję wydarzeń. Przeczytaj na kolejnej stronie.

 

Zobacz: Księżna Diana ukrywała przed światem straszną chorobę! Teraz wszystko opowiedział jej lokaj!

3/9
księżna Diana

Kilka dni po tragicznym wypadku poinformowano, że Henri Paul prowadził samochód pod wpływem alkoholu i leków, a w jego krwi wykryto 20 proc. stężenie tlenku węgla. W dokumencie „Śmierć księżnej Diany” z 2006 eksperci mówią wprost - w takim stanie kierowca nie mógłby ustać na własnych nogach, nie mówiąc o prowadzeniu samochodu. Podejrzewa się, że pomylono próbki krwi w czasie sekcji zwłok.

 

Jednak to nie była ostateczna wersja przyczyn wypadku. Przeczytaj więcej na kolejnej stronie.

 

Zobacz: Ujawniono taśmy księżnej Diany! Mówi w nich o próbach samobójczych i... seksie z księciem Karolem!

4/9
księżna Diana

Po czasie francuska policja ujawniła, że na miejscu wypadku odnaleziono fragment białego fiata Uno. Szybko okazało się, że należał do paparazzo Jamesa Andersona. Podejrzewano, że fotograf zajechał drogę mercedesowi, w którym znajdowała się Diana, co było bezpośrednim skutkiem wypadku. W dokumencie „Śmierć księżnej Diany” pojawiła się informacja, jakoby James Anderson od lat współpracował zarówno z brytyjskimi, jak i francuskimi służbami i działał na ich zlecenie. Potwierdzenia tych doniesień upatruje się w jego tajemniczej śmierci - Anderson rzekomo popełnił samobójstwo, podpalając się w samochodzie. Nie zostawił jednak listu, a jego ciało zostało odnalezione przez francuskich komandosów, o czym nie ma ani słowa w raporcie policji. Przyjaciele i bliscy nie wierzą w samobójstwo Andersona.

 

Jednak nie tylko różne wersje samego wypadku budzą wątpliwości. Przeczytaj więcej na kolejnej stronie!

 

Zobacz: Po 20 latach brat księżnej Diany wyjawił PRAWDZIWE miejsce pochówku Lady Di!

5/9
księżna Diana

Dokument „Śmierć księżnej Diany” ujawnia również, że jedyny wiarygodny świadek wypadku Eric Petel został całkowicie zignorowany przez policję. Mężczyzna widział wypadek samochodu księżnej i to on zadzwoni na policję i pogotowie. To również on widział ranną księżną Dianę w aucie. Jednak gdy policja zjawiła się na miejscu to… skuła Petela kajdankami i zawiozła na komisariat. Petel przyznał w filmie, że jeden z funkcjonariuszy radził mu, żeby „się nie wychylał”. Mężczyzna odebrał te słowa jako groźbę, a mimo tego zeznał, że auto Lady Di nie było ścigane przez paparazzi. Według policji, Petel kłamał. 

 

Szokująca była również akcja ratunkowa pogotowia. Przeczytaj na kolejnej stronie.

 

Zobacz: Księżna Diana przyłapała księcia Karola z Camillą na... To musiało być straszne! 

6/9
ONS

Film „Śmierć księżnej Diany” ujawnił również, że karetka, która przewoziła ranną księżną do szpitala, zatrzymywała się po drodze aż dwa razy! Najpierw tuż za tunelem, w którym doszło do wypadku, a następnie 300 metrów od szpitala. W efekcie dystans 5 km karetka pokonała w 1 godzinę i 10 minut! Później ratownicy tłumaczyli, że postoje były konieczne ze względu na spadek ciśnienia księżnej. 

 

Co jeszcze budziło podejrzenia w związku z wypadkiem? Przeczytaj na kolejnej stronie.

 

Zobacz: “Największą miłością” księżnej Diany był… jej ochroniarz! Mówi to sama na taśmach, które stały się sensacją na Wyspach

7/9
księżna Diana
East News

Zadziwiający jest fakt, że już 4 godziny po wypadku tunel Alma, w którym doszło do tragedii, został całkowicie wyczyszczony detergentami. Już o 7 rano był zupełnie przejezdny, jak gdyby nic się nie stało. To zdecydowanie utrudniłoby wszelkie dochodzenie i dotarcie do prawdy.

 

Szokujące jest też to, że Diana prawdopodobnie przewidziała własną śmierć. Przeczytaj więcej na kolejnej stronie.

 

Zobacz: Książę William ma wyrzuty sumienia wobec matki "Zawiedliśmy ją na całej linii". Co mówi o śmierci księżnej Diany?

8/9
Księżna Diana
Facebook

Okazuje się, że już w październiku 1996 roku Diana przeczuwała nadchodzącą tragedię. W liście do swojego kamerdynera pisała:

 

- Czuję, że to dla mnie najbardziej niebezpieczny okres. Czeka mnie wypadek na skutek awarii hamulców i poważny uraz głowy.

 

Natomiast niedawno ujawniono szokujące informacje, jakoby…

 

9/9
księżna Diana, książę Karol
East News

… to rodzina królewska zleciła zabójstwo księżnej Diany. Przeczytajcie więcej na ten temat: Rodzina królewska zleciła zabójstwo księżnej Diany?! Szokujące informacje z Wielkiej Brytanii

 

Wierzycie w teorie spiskowe?

Więcej na temat Księżna Diana