Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior o ucieczce z kraju
Instagram/@balabanovalex
Newsy

Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior musiał uciekać z domu przed wojną! 

Ołeksandr Bałabanow reprezentował Ukrainę w czasie Eurowizji Junior w 2020 roku. Młody wokalista w swoich mediach społecznościowych opowiedział o dramacie, jaki przeżył!

Ołeksandr Bałabanow był reprezentantem Ukrainy na Eurowizji Junior w 2020 roku. Młody wokalista w swoich mediach społecznościowych poinformował, że w związku z wojną w jego kraju, wraz z całą rodziną musiał uciekać z domu. Na Instagramie pojawił się film, w którym opowiedział o dramatycznej ucieczce, wybuchach oraz strachu, który towarzyszy mu od kilku dni. 

Jako dzieci w Ukrainie potrzebujemy pokoju, a nie bomb na drogach i czołgów za oknami! - napisał na swoim Instagramie. 

Niedaleko domu artysty w Kijowie doszło do wybuchów. 

Eurowizja 2023: Doda ocenia występ Blanki: "Pewnie Jann byłby wyżej"

Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior 2020 apeluje o zakończenie wojny! 

24 lutego 2022 roku już na zawsze przejdzie do historii. Tego dnia koło 4 nad ranem Władimir Putin z Rosyjskimi wojskami wkroczył i zaatakował Ukrainę. Z kraju ucieka ludność cywilna. Niektórzy w ciągu zaledwie kilkunastu minut musieli spakować dobytek swojego życia i ratować swoje życie - w tym  16-letni wokalista, Ołeksandr Bałabanow, który cudem uniknął śmierci. 

24 lutego 2022 r. moja rzeczywistość się zmieniła. Znowu. Położyłem się do łóżka, a następny dzień miał być taki, jak zawsze – najpierw nauka w szkole, później praca nad moją płytą w domu. Ale wstałem wcześniej, niż planowałem. O 5 rano usłyszałem wybuch pocisków rakietowych nie tak daleko od swojego domu. Od razu zdałem sobie sprawę, co się dzieje. Po cichym "Ku**a!", które było pierwszą reakcją na moją złość, poszedłem do drugiego pokoju i zacząłem pakować się z moimi rodzicami" – napisał na swoim Instagramie. 

Zobacz także: Julii Kamińskiej odmówiono wynajęcia mieszkania dla Ukrainki z dzieckiem! "Jestem zdruzgotana"

Przez jakiś czas Ołeksandr Bałabanow nie kontaktował się z fanami, którzy byli zaniepokojeni. Rodzina młodego wokalisty była w ogromnym niebezpieczeństwie, zaledwie kilkanaście metrów od jego domu był wybuch. W mediach społecznościowych byłego reprezentanta Ukrainy na Eurowizji pojawił się wzruszający film, w którym relacjonował wydarzenia z ulic Kijowa. 

Ukraina została brutalnie zaatakowana przez Federację Rosyjską, która rozpoczęła ten konflikt. Kijów i inne miasta w Ukrainie zostały zbombardowane przez rosyjską artylerię. Ludzie tutaj są przerażeni, chowają się w schronach. Rosjanie atakują nie tylko żołnierzy, ale i cywili. NATO nałożyło sankcje na Rosję, ale to za mało. Teraz, jako kraj w samym sercu Europy, chronimy resztę Europy przed tym, co nadchodzi. Dla nas ta wojna już trwa, ale może do niej dojść również do ciebie, dopóki teraz tego nie powstrzymamy! Ukraińscy żołnierze są prawdziwymi bohaterami, dzielnie odpierają ataki rosyjskich oprawców na granicy Ukrainy z Rosją i Białorusią. Wciąż potrzebujemy waszego wsparcia, dlatego przekazujcie tę wiadomość dalej, bo potrzebujemy was i pomocy ze strony waszych rządów! Niestety, wy również jesteście w niebezpieczeństwie! - mówił wyraźnie wzruszony. 

Zobacz także: Zwyciężczyni Eurowizji w dramatycznym wpisie o ucieczce z Ukrainy: "Spakowałam się w 15 minut"

W pomoc Ukrainie zaangażowała się cała Europa, a Polacy zjednoczyli siły, aby zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla naszych wschodnich sąsiadów. Do tysięcy Polaków dołączyły również gwiazdy, które zabrały się do pracy. Michał Wiśniewski wraz z Xavierem pojechali na granicę, aby pomagać uchodźcom zaraz po przekroczeniu granicy z Polską. Inni zaś zaoferowali pomoc finansową oraz w znalezieniu mieszkania, oraz pracy. Zygmunt Chajzer udostępnił swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy. A Telewizja Polska zorganizowała koncert "Solidarni z Ukrainą". Justyna Steczkowska postanowiła przekazać swoje honorarium na dzieci z Ukrainy

Ołeksandr Bałabanow musiał uciekać z domu po ataku Rosji na Ukrainę
Instagram @balabanovalex

Margaret oferuje pomoc uchodźcom z Ukrainy. "Udostępnię swoje mieszkanie"
Artur BARBAROWSKI/East News
Newsy
Margaret oferuje pomoc uchodźcom z Ukrainy. "Udostępnię swoje mieszkanie"
Margaret dołączyła do gwiazd, które zaoferowały realną pomoc osobom uciekającym z zaatakowanej przez Rosję Ukrainy. Opublikowała poruszające nagranie.

Ataki Rosji na Ukrainę poruszyły cały świat. Wiele osób zdecydowało się zaangażować w liczne akcje humanitarne polegające m.in. na zbiórce najpotrzebniejszych produktów, finansowym wsparciu, a także pomocy w ucieczce z zaatakowanego państwa, jak również szukaniu schronienia dla uchodźców z Ukrainy. Również Margaret nie pozostała obojętna za tragedię naszych wschodnich sąsiadów. Podczas poruszającego InstaStories zaoferowała wsparcie dla Ukraińców.  Margaret udostępni uchodźcom z Ukrainy swoje mieszkanie Już od kilku dni oczy całego świata skierowane są na Ukrainę, która 24 lutego została zaatakowana przez Rosję. Od czwartku słowa wsparcia ślą Ukraińcom polskie gwiazdy i influencerzy  m.in. publikując w sieci flagi Ukrainy na znak solidarności z naszymi wschodnimi sąsiadami. Organizowane są liczne zbiórki finansowe, a także produktów higienicznych, lekarstw, żywności oraz odzieży. Swoją pomoc deklarują także osoby z show-biznesu, jak Julia Kamińska, Maja Bohosiewicz, Anna Lewandowska, czy Sandra Kubicka z Baronem. Również Ilona Ostrowska zapowiedziała finansowe wsparcie , przekazując wynagrodzenie z trzech spektakli „Big Bang” na pomoc Ukrainie, a  Małgorzata Rozenek przeznaczy dochód z butiku na pomoc Ukrainie . Niektóre gwiazdy postanowiły również zapewnić uchodźcom dach nad głową.  Elżbieta z "Rolnik szuka żony" przyjmie do swojego domu ukraińskie kobiety i dzieci . Pomoc w organizacji przestrzeni mieszkalnej dla uchodźców z Ukrainy zaoferowała także Margaret. Piosenkarka ogłosiła na InstaStory, że zaprasza w do swojego mieszkania rodzinę w potrzebie. - Udostępnię swoje mieszkanie dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Warszawa, śródmieście. 4 osoby na luzie...

Michał Wiśniewski z rodziną z Ukrainy
m_wisniewski1972/Instagram
Newsy
Michał Wiśniewski przyjął uchodźców do swojego domu! "Już za chwilę będą uciekać"
Michał Wiśniewski zaangażował się w pomoc Ukraińcom dotkniętym wojną. "To nasza podwójna rodzina" - pochwalił się na Instagramie.

Michał Wiśniewski podobnie jak mnóstwo gwiazd zaangażował się w pomoc Ukraińcom uciekającym przed wojną. Na granicy stacjonuje wielu wolontariuszy, dostarczane są produkty z licznych zbiórek z całej Polski. Przyjeżdżają także osoby, które chcą pomóc przedostać się Ukraińcom w głąb kraju do licznych mieszkań, czy specjalnie przygotowanych dla nich lokacji. Michał Wiśniewski ze swoim synem wybrali do Hrubieszowa spontanicznie i jak się okazało, udało im się udzielić pomocy kilku rodzinom, a jedna z nich nawet z nimi zamieszkała! Michał Wiśniewski zaprosił do siebie rodzinę z Ukrainy Michał Wiśniewski razem z synem Xavierem pojechali na granicę z Ukrainą , by pomagać potrzebującym. Mijają kolejne dni wojny w Ukrainie, pod przejściami granicznymi gromadzą się uchodźcy, a wśród nich  kobiety razem z dziećmi. Michał Wiśniewski zdecydował, że także chce nieść pomoc i gdy dotarł do Hrubieszowa swoim busem, zabrał ze sobą potrzebujących. Jak się okazuje, jedna z rodzin zamieszkała w jego domu, czym pochwalił się na swoim Instagramie: - My jesteśmy wszyscy, zaraz jedziemy z Xavciem do Hrubieszowa, a to nasza wielka, podwójna rodzina, kolejna, strasznie się cieszymy! Już za chwilę będą uciekać, bo znaleźliśmy im fajne miejsce. Polacy jesteście wielcy, dziękujemy.  Zobacz także:   "Nasz nowy dom": Ekipa programu pomaga uchodźcom z Ukrainy! "Dom został przygotowany" Michał Wiśniewski zaprosił do siebie potrzebującą rodzinę, ale zdążył już znaleźć im miejsce do samodzielnego mieszkania. Muzyk jest otwarty na przyjmowanie kolejnych uchodźców, którzy mogą zatrzymać się w jego domu, zanim zostanie znalezione im mieszkanie. Wokalista "Ich Troje" pochwalił się nawet uroczym zdjęciem, na którym Falco Amadeus...

Jarosław Jakimowicz gotowy na wojnę
Newsy
Jarosław Jakimowicz pokazał cały arsenał broni! "To wszystko dla mnie"
Jarosław Jakimowicz to jedna z gwiazd, która wspiera walczącą Ukrainę. W sieci pojawiły się zdjęcia, na których gwiazdor Telewizji Polskiej... prezentuje cały arsenał broni.

Jarosław Jakimowicz to jedna z gwiazd Telewizji Polskiej. Do tej pory kojarzyliśmy go z kultowymi rolami w filmach w latach 90. oraz z występu w "Big Brotherze". Teraz jest prezenterem i komentatorem politycznym, który ma jasne poglądy i chętnie się nimi dzieli. Gwiazdor TVP wspiera Ukrainę w walce z Rosją. Właśnie zaprezentował swój arsenał - broń, kamizelki kuloodporne i całe wyposażenie wojskowe, które posiada w swoim mieszkaniu. Sprawdźcie!  Jarosław Jakimowicz prezentuje kolekcję broni Jarosław Jakimowicz od jakiegoś czasu stał się jedną z największych gwiazd Telewizji Polskiej, od 2020 roku prowadził z Magdaleną Ogórek program "W kontrze". Prezenter TVP Info budził sporo kontrowersji, ma bardzo jasno sprecyzowane poglądy i nie boi się o nich mówić. Po 24 lutego 2022 roku, kiedy to Władimir Putin zaatakował Ukrainę, a oczy całej Europy skupione są na naszym wschodnim sąsiedzie miliony Polaków zaangażowały się w pomoc uchodźcom. Jarosław Jakimowicz również należy do grona celebrytów, którzy zachęcają do pomocy oraz angażują się w zbiórki. Teraz w sieci pojawiły się zdjęcia prezentera TVP, który zaprezentował cały arsenał broni, a przy okazji ogłosił gotowość do walki o wolność, gdyby wojska Rosyjskie wkroczyły na tereny Polski.  Zobacz także:  Reprezentant Ukrainy na Eurowizji Junior musiał uciekać z domu przed wojną!  Polskie gwiazdy bardzo zaangażowały się w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Zygmunt Chajzer udostępnił swoje mieszkanie uchodźcom z Ukrainy . A w sieci wciąż udostępniane są kolejne zbiórki oraz publikowane są punkty, w których można zostawiać najpotrzebniejsze produkty - odzież, artykuły spożywcze oraz chemiczne. Michał Wiśniewski z Xavierem pojechali na granicę, aby tam pomagać...

Nasze akcje
Douglas
Styl życia
Największa perfumeria Douglas to miejsce inne niż wszystkie
Współpraca reklamowa
wernisaż-12.-kalendarza-artystycznego-gedeon-richter
Newsy
Kobiety i astrologia inspiracją dla polskich artystów. Przedstawiamy 12. edycję Kalendarza Artystycznego
Współpraca reklamowa
Gwiazdy
Newsy
Chcesz dobrze czuć się we własnej skórze tak, jak największe gwiazdy? Działaj metodą małych kroków!
Współpraca reklamowa
Skuteczny trening bez wysiłku? Teraz to możliwe!
Newsy
Skuteczny trening to nie tylko siłownia!
Współpraca reklamowa
Nowości
PartyExtra
Małgorzata Rozenek-Majdan uśmiechnięta
Newsy
Małgorzata Rozenek-Majdan
BZ
Julia Wieniawa w neonowej sukience na lato
Newsy
Julia Wieniawa
BZ
Katarzyna Cichopek na 59 Festiwalu w Opolu
Newsy
Katarzyna Cichopek
BZ
Klaudia El Dursi na plaży
TV-Show
Hotel Paradise
BZ
Ślub od pierwszego wejrzenia x-news
TV-Show
Ślub od pierwszego wejrzenia
BZ
Versace wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Trendy w koloryzacji włosów na wiosnę i lato 2022. Te odcienie robią mocne wrażenie
Marcelina Zielnik
Gorący trend: Dopamine dressing
Fleszstyle
Dopamine dressing to najgorętszy trend sezonu. Obłędną koszulę w stylu Małgorzaty Rozenek-Majdan kupisz w Sinsay za 39,99
Anna Kusiak
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Niemal identyczne kupisz w Sinsay za 35 zł
Newsy
Klaudia Halejcio w najmodniejszych spodniach tego lata. Podobne kupisz w Sinsay za 35 zł
Urszula Jagłowska-Jędrejek
Anna Lewandowska w swetrze za ponad tysiąc złotych
Newsy
Anna Lewandowska w modnym swetrze ponad tysiąc złotych. W Sinsay kupisz podobny za 50 złotych!
Aleksandra Skwarczyńska-Bergiel
Moda uliczna wiosna-lato 2022
Fleszstyle
Najmodniejsze buty na wiosenno-letni sezon. Te modele ma w szafie każda it-girl
Marcelina Zielnik