Protesty pod sejmem i pałacem prezydenckim
East News
1/8
Protesty pod sejmem i pałacem prezydenckim
East News

Sejm w czwartek uchwalił nową, kontrowersyjną ustawę o Sądzie Najwyższym. Za ustawą głosowało 235 posłów, przeciw było 192, a 23 wstrzymało się od głosu. Co zmienia ustawa? Rozporządzenie przewiduje m.in. zmiany w trybie powoływania sędziów Sądu Najwyższego. Ustawa jest ostro krytykowana przez opozycję, która nawoływała do protestów. Tysiące ludzi w całej Polsce wyszło na ulicę w obronie wolnych sądów, żądając weta od prezydenta, Andrzeja Dudy. 

Zobacz: Awantura w sejmie po wystąpieniu Kaczyńskiego! Dawno nie padły tak mocne słowa! Kuligowska: "Straszny dzień dla..."

W proteście przeciwko reformie sądownictwa wzięły udział również gwiazdy. Wśród nich m.in. Michał Piróg, Hanna Lis, Agnieszka Woźniak Starak, Joanna Szczepkowska, Kasia Sokołowska czy Łukasz Jemioł. Lis na swoim Instagramie pisze:

Nie pozwólmy na to aby jeden poseł zawłaszczał naszą wolność i "bez żadnego trybu" łamał Konstytucję! Nie pozwólmy przenieść Polski na Białoruś! Nie pozwólmy stworzyć atrapy sprawiedliwości w miejsce niezawisłych Sądów! Walczmy o naszą wolność, póki jeszcze możemy. 

Zobaczcie, jak wyglądał protest pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie. 

Zobacz także: Ten wpis Macieja Stuhra na temat awantury w Sejmie hitem sieci! Co napisał aktor i inne gwiazdy?

2/8
Hanna Lis i Łukasz Jemioł protestują przed Pałacem Prezydenckim
3/8
Hanna Lis protestuje przed Pałacem Prezydenckim
4/8
Kasia Sokołowska protestuje przed Pałacem Prezydenckim
5/8
Michał Piróg protestuje przed Pałacem Prezydenckim
6/8
Protest przed Pałacem Prezydenckim
7/8
Agnieszka Woźniak Staraj protestuje przed Pałacem Prezydenckim
8/8
Joanna Szczepkowska protestuje przed Pałacem Prezydenckim