Maryla Rodowicz wysyła Dodę na Eurowizję
ONS
Newsy

Maryla o konkursie Eurowizji 2014: Niech jedzie Doda!

Kto jeszcze jej zdaniem miałby szanse?

Przez ostatnie dwa lata w trakcie konkursów Eurowizji brakowało reprezentanta Polski. Nasze ostatnie podejście z 2011 roku też nie zapisało się w pamięci fanów najlepiej - zajęliśmy ostatnie miejsce. Teraz jednak wracają nowe nadzieje, bo TVP poinformowało, że nasz kraj pojawi się w przyszłorocznym konkursie w Kopenhadze. Przypomnijmy: Polska wraca na Eurowizję!

Oczywiście ogromne zainteresowanie już teraz wzbudza ewentualny wybór kandydata/kandydatki, który będzie reprezentował Polskę. Od czasu słynnego występu Edyty Górniak z 1994, gdzie zajęliśmy drugie miejsce, raczej ciężko nam pochwalić się jakimkolwiek sukcesem. Nieoczekiwanie głos w tej sprawie postanowiła zabrać... Maryla Rodowicz. W dyskusji na Facebooku wskazała swoje typy i tutaj już nie było niespodzianek, bo pierwszym wyborem Maryli okazała się Doda. Gwiazda widzi też szanse dla innych wykonawców.

Eurowizja? A niech jedzie Doda, może też być Donatan,albo Piersi z Bałkaniką. Kto tam jeszcze ma hiciora? Pectus? Z Barceloną, ale chyba musi być premierowy numer. M - napisała w odpowiedzi do jednego z fanów Maryla.


W naszej niedawnej ankiecie Doda uplasowała się na trzeciej pozycji - wciąż możecie oddawać w niej głosy poniżej. Zgadzacie się z Marylą?

Zobacz: Górniak zdradziła szokujące fakty o Eurowizji

Kontrowersyjny reprezentant Austrii na Eurowizji - kobieta z brodą:

Polska wraca na Eurowizję!
ONS
Newsy
Z OSTATNIEJ CHWILI: Polska wraca na Eurowizję!
Kogo wyślemy do Kopenhagi?

Dziś Telewizja Polska poinformowała, że Polska wraca po dwuletniej przerwie do uczestnictwa w konkursie Eurowizji . Serwis Wirtualnemedia.pl informuje, że szczegóły dotyczące wyboru naszego reprezentanta stacja poda w styczniu przyszłego roku. Nazwisko wykonawcy, który zaśpiewa w Kopenhadze zostanie ogłoszone do końca lutego. Finał konkursu, który odbędzie się 10 maja 2014 roku ponownie zostanie pokazany na żywo przez telewizyjną Jedynkę. Warto przypomnieć, że pierwszy raz Polska brała udział w Eurowizji w 1994 roku. Wtedy też odnieśliśmy największy sukces. Edyta Górniak zdobyła bowiem drugie miejsce , co było związane z licznymi kontrowersjami, które artystka zdradziła po prawie 20-latach ( zobacz: Szokujące fakty na temat Eurowizji ). Później z roku na rok było coraz gorzej. Zła passa odwróciła się na chwilę, gdy Ich Troje zdobyło 7 miejsce podczas imprezy w Rydze w 2003 roku. Ostatni raz wystąpiliśmy w 2011 roku, gdzie zajęliśmy... ostatnie miejsce. Kogo z polskich artystów chcielibyście zobaczyć na scenie Eurowizji? Przypomnijmy, że o reprezentowanie Szwajcarii w tym roku stara się Gosia Andrzejewicz. Zobacz: Andrzejewicz bliska Eurowizji '); //-->   Na Eurowizji w tym roku sporo kontrowersji wywołała kobieta z brodą:

ONS
Newsy
Chorwaci wyśmiali Moro-Figurską (WIDEO)
Za granicą została... żenadą roku

Eurowizja to temat, który w Polsce nie cieszy się powodzeniem. O ile za granicą media chętnie dyskutują o prestiżu festiwalu (tak, za granicą jest nawet ceniony), o tyle w naszym kraju podejście do niego jest zupełnie odwrotne. To wszystko za sprawą słabej organizacji eliminacji, niskiego poziomu piosenek i nie znanych szerzej uczestników. Do tego dodać fakt, że na Eurowizji nie zajęliśmy dobrego miejsca od czasów Edyty Górniak (1994 rok) i... mamy właśnie to, co mamy. W chorwackich mediach przeprowadzono sondaż na największe eurowizyjne żenady. W tym mało zacnym rankingu znalazła się m.in. Polska i nasza reprezentantka. Nie jest to Magdalena Tul , która odpadła w pierwszej fazie eliminacji zajmując ostatnie miejsce, a Odeta Moro-Figurska , nasz "sekretarz". To ona przekazując wyniki polskiego głosowania zbłaźniła się na oczach 120 milionów widzów. Podczas łączenia z Dusseldorfem, Moro-Figurska przedłużyła swój czas antenowy o minutę. Pozdrawiała i uśmiechała się szeroko przez dwie minuty, chociaż do dyspozycji miała maksymalnie 60 sekund. Apogeum nastąpiło w momencie kiedy kilka razy pytała prowadzących kto dostanie maksymalną notę - 12 punktów, nie przeszkodziły jej nawet gwizdy publiczności. W tym roku, na szczęście, Polska nie będzie miała okazji do kolejnego podobnego zbłaźnienia się przed Europejczykami. Jako jedyny kraj wycofaliśmy się z udziału w festiwalu Eurowizji (czytaj: Polska w końcu zrezygnowała z Eurowizji ). Jak widać, są też tego dobre strony. tarkan

Edyta Górniak
ONS
Newsy
Edyta Górniak po przegranych eliminacjach do Eurowizji wydała oświadczenie! Żałuje startu w konkursie?
Nagrała podziękowania dla swoich fanów

Edyta Górniak nie jedzie na Eurowizję 2016. Polskę reprezentować będzie Michał Szpak, który pokonał wszystkich uczestników wczorajszych eliminacji. Edyta Górniak, mimo spektakularnego wykonania utworu "Grateful", zajęła dopiero trzecie miejsce w konkursie. Lepsza od niej okazała się również Margaret. Edyta Górniak nie kryła rozczarowania takim obrotem sprawy. Jej mina w momencie ogłaszania wyników mówiła wszystko... Na szczęście artystka może liczyć na wsparcie swoich wiernych fanów. Specjalnie dla nich, gwiazda zamieściła na swoim Facebooku filmik z podziękowaniami. Oświadczenie Edyty Górniak po eliminacjach do Eurowizji Edyta Górniak ma liczne grono fanów, nie tylko w Polsce. Dlatego artystka specjalnie dla swoich wielbicieli z całej Europy, przygotowała wideo, w którym w języku angielskim dziękuje za całą dobrą energię, którą jej fani obdarowali ją w czasie przygotowań do konkursu. Chciałabym przesłać moją miłość do wszystkich fanów konkursu Eurowizji. Dla wszystkich moich fanów i mediów w Polsce oraz całej Europie za niesamowite wsparcie i kierunek, który mi daliście, kiedy zapytałam, czy to byłby dobry pomysł, gdybym powróciła, by walczyć za Polskę na konkursie Eurowizji po raz drugi. Wymagało to ode mnie wielkiej siły i odrobiny szaleństwa. Nie żałuję tego. Ale jak już wiecie, nie jadę do Sztokholmu. Ale ponieważ nie jadę, chciałabym powiedzieć, przynajmniej w ten sposób, że bardzo dziękuję za wasze wsparcie i kierunek, który mi daliście. Dało mi to dużo siły i poruszyło moje serce, że pamiętaliście moją pracę po tak wielu latach. Będę trzymać kciuki za wszystkich wspaniałych artystów, którzy będą walczyć w tym roku i życzę wam wspaniałego czasu. Do usłyszenia wkrótce - powiedziała Edyta Górniak. Edyta Górniak nie miała wczoraj szczęścia. Na zaledwie trzy godziny przed eliminacjami,...

Nasze akcje

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner
Newsy

Pierścionek zaręczynowy w codziennych stylizacjach. Sprawdź najmodniejsze zestawienia na jesień 2021

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner