Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News
Newsy

Wzruszające podziękowanie starszej córki Pawła Adamowicza podczas pogrzebu: "Najdroższy tatulku..."

"Opiekuj się nami"

 

Po poruszającej przemowie Magdaleny Adamowicz, wdowy po zamordowanym prezydencie Gdańska, głos zabrałą Antonina, starsza córka Pawła Adamowicza. We wzruszający sposób podziękowała swojemu tacie za całe jego życie.

Najdroższy tatulku, chce ci dziś podziękować za całe życie, które spędziłeś z nami. Za nasze wieczorne spacery z twoim ulubionym pieskiem Zeusem. Za to, że nauczyłeś mnie miłości do książek, historii, ciekawości świata. Za to, że najpiękniej na świecie potrafiłeś czytać i opowiadać. Że zawsze miałeś czas, by wytłumaczyć mi sprawy, których nie rozumiałam. Za nasze wspólne długie rozmowy. Za czas, którego nie miałeś wiele, który cały czas dawałeś mi i mojej siostrzyczce. I za to, kiedy mówiłeś mi kiedy czas kończyć było zabawę i brać się za pracę.

Przepomniała też ich ostatni wspólny wyjazd - do Stanów Zjednoczonych. Prezydent wrócił z niego prosto na finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego został zamordowany.

Dziękuję ci za nasz ostatni wspólny urlop, inny niż wszystkie. Spędziliśmy dwa tygodnie sami, bez znajomych, bez obowiązków. Tylko ty i my, cała rodzina. Za nasze ostatnie rozmowy, w których przedyskutowaliśmy nasze plany na przyszłość. Zrobię wszystko, by je zrealizować.

Wiem, że ani ja, ani nikt tu zebrany, nie zapomni o tobie. Opiekuj się nami i całym Gdańskiem, tam w Niebie.

 

Antonina Adamowicz z mamą - Magdaleną

Żona i córka Pawła Adamowicza podczas pogrzebu w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
East News

 

Rodzina Pawła Adamowicza podczas pogrzebu:

Rodzina na pogrzebie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza
East News
 

Ks. arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański
East News
Newsy
Po przemowie księdza Ludwika Wiśniewskiego na pogrzebie Pawła Adamowicza rozległy się bardzo długie brawa... Zobacz dlaczego
Po przemowie księdza Ludwika Wiśniewskiego na pogrzebie Pawła Adamowicza rozległy się bardzo długie brawa... Zobacz dlaczego
Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza
East News
Newsy
Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Kardynał: "Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie".
Papież Franciszek modli się za Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Kardynał: "Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie".

  Papież Franciszek modli się za tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza i jego rodzinę. Jak podaje TVN24.pl takie informacje przekazał rodzinie papieski jałmużnik, kardynał Konrad Krajewski. Zobaczcie, co usłyszała rodzina!   Zobacz:  Najszczęśliwszy był z rodziną... Jaki Paweł Adamowicz był prywatnie? Zdradzają jego bliscy   Papież Franciszek przesyła słowa wsparcia dla rodziny!   TVN24.pl poinformował, że wczoraj wieczorem do najbliższej rodziny zadzwonił w imieniu papieża Franciszka, Konrad Krajewski i przekazał im słowa wsparcia:   Ojciec Święty przytula je do serca i modli się za nie - te słowa przekazał rodzinie papieski jałmużnik.    Kondolencje i słowa wsparcia dla rodziny przesłali nie tylko polscy politycy czy gwiazdy, ale także przedstawiciele Komisji Europejskiej, mer Jerozolimy, prezydent Ukrainy czy prezydent Niemiec. Słowa otuchy płyną także od Polaków mieszkających poza granicami Polski. Tragiczny w skutkach napad na prezydenta Gdańska, który odbył się podczas finału WOŚP wstrząsnął całym krajem. Sejm uczcił pamięć Pawła Adamowicza minutą ciszy, a w największych miastach Polski odbyły się wiece przeciwko przemocy. Na zgromadzeniu ku pamięci zmarłego prezydenta głos zabrała jego żona i starsza córka Antonina .    Wiec pamięci Pawła Adamowicza w Gdańsku Paweł Adamowicz z rodziną Magdalena Adamowicz i Antonina Adamowicz

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP
Newsy
Jerzy Owsiak wydał oświadczenie na temat ostatniej woli Pawła Adamowicza
Zobacz, co napisał.

  Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska poinformowała o ostatniej woli swojego męża. Zamiast kwiatów na pogrzeb rodzina prosi w imieniu Pawła Adamowicza , aby przekazać datki na  Fundację WOŚP lub na Fundację Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Jurek Owsiak odniósł się do tego apelu i wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, w jaki sposób zamierza wykonać ostatnią wolę Pawła Adamowicza. Zobaczcie, co powiedział...   Zobacz:  "Nie zostawiaj nas", "Wyleczyłeś moje dzieci", "Zło nie może wygrać" - gwiazdy murem za Owsiakiem! Zobacz emocjonalne wpisy gwiazd!   Jurek Owsiak wypełni ostatnią wolę Pawła Adamowicza   Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu po ataku nożownika, który zaatakował go na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku . Na wieść o tej tragicznej informacji Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Po informacji rodziny dotyczącej ostatniej woli prezydenta Gdańska, Owsiak odpowiedział:   Zbiórka przeprowadzona będzie przez wolontariuszy WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadcza, iż zebrane podczas kwesty środki zostaną również przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska. - dowiadujemy się z oświadczenia.    Jak będzie wyglądała zbiórka pieniędzy?   Zbiórka pieniędzy ma się odbyć na podobnych zasadach, jak ma to miejsce podczas WOŚP. Wolontariusze będą posiadali identyfikatory i skarbonki. Z tym, że będą one różniły się od tych, które zapamiętaliśmy z finału. Na puszkach znajdą się symbole żałobne. Jedno się nie zmieni! Za każdy datek otrzymamy czerwone serduszko!   Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla...

Nasze akcje
fotona-tatuaż
Fleszstyle

Nieudany tatuaż lub makijaż permanentny ? Wiemy, jak się go pozbyć!

Partner
Newsy

Kosmetyki, które dbają o ciebie i planetę. Poznaj nową linię przeciwzmarszczkową Laboratorium Kosmetycznego Ava

Partner
Revitalift Filler L'Oréal Paris
Fleszstyle

Wiele może się zmienić w ciągu 10 lat, ale twoja skóra nie musi! Test linii Revitalift Filler L'Oréal Paris

Partner
kosmetyki-weleda
Fleszstyle

Weleda, czyli pielęgnacja w harmonii z naturą i człowiekiem

Partner
Newsy

Stylowy prezent dla mężczyzny? Łączy w sobie design i praktyczność

Partner
Kosmetyki Neboa
Newsy

Zadbaj o włosy w duchu eko. Jak duży wpływ na planetę ma zawartość naszych kosmetyczek? Będziesz zaskoczona!

Partner