Księżna Alby nie żyje

Nie żyje księżna Alby. Odeszła jedna z najbogatszych Hiszpanek

Księżna Alby nie żyje

O księżnie Marii del Rosario mówiło się głównie w kontekście pieniędzy, jakie posiada. Nie da się ukryć, że księżna Alby była najbogatszą kobietą w Hiszpanii. To do niej należały wszystkie zamki, pałace, majątki ziemskie, a także dzieła sztuki, a wartość jej majątku szacuje się na blisko 3,5 miliona euro. 

Niestety, dzisiaj obiegła świat smutna wiadomość o śmierci Marii del Rosario Cayetany Alfonsy Victorii Eugenii Francisci Fitz-James Stuart y Silva. Z pewnością przez świat zostanie zapamiętana jako kontrowersyjna władczyni, z licznymi tytułami szlacheckimi, których miała więcej niż brytyjska królowa Elżbieta II. Ponadto mówiono o niej, że może przejechać całą Hiszpanię nie opuszczając swoich posiadłości. Jedno jest pewne - to wielka strata dla Hiszpanów.

Pomimo swoich 88 lat była kobietą energiczną, a jeszcze 3 lata temu poślubiła młodszego od siebie o 25 lat urzędnika, co wywołało sporo kontrowersji. Związek negowały dzieci księżnej z pierwszego małżeństwa. Ostatecznie jednak powiedziała sakramentalne "tak". 

W maju 2012 roku księżna Alby nawiązała przyjaźń z Marcinem Tyszką. Polski fotograf wykonał jej jedną z ostatnich sesji zdjęciowych. Zobacz: Tyszka spotkał się z księżną Alby
Kasia Tusk jak księżna Kate:

Więcej na temat księżna Alby
Przeładuj

Diety gwiazd. Kto w ostatnich dniach przeszedł największą metamorfozę?

zobacz 02:10