księżna Diana, książę Karol Księżna Diana księżna Diana, książę Karol księżna Diana, książę Karol księżna Diana
księżna Diana, książę Karol
East News
Jakie są teorie wokół jej śmierci?
1/10
księżna Diana, książę Karol
East News

 

Księżna Diana była ikoną stylu i inspiracją dla kobiet na całym świecie. Piękna, delikatna, wrażliwa, w każdej chwili gotowa nieść pomoc innym. Nie bez powodu nazywano ją "królową ludzkich serc". Jednak to, co widzieliśmy w mediach, nie było do końca prawdziwym obrazem jej życia. Tak naprawdę księżna Diana musiała się zmagać z wieloma demonami. Jej małżeństwo w pewnym momencie stało się fikcją. W dodatku problemy z bulimią, depresja, a także konflikt z rodziną rujnowały jej szczęście. Jedynym pocieszeniem dla księżnej Diany byli dwaj synowie, których kochała ponad życie. Niestety, żona księcia Karola zginęła tragicznie 31 sierpnia 1997 roku w Paryżu. Jaka była naprawdę? Co doprowadziło do tej tragedii? Zobaczcie naszą galerię i dowiedzcie się więcej!

 

POLECAMY: Meghan Markle robi to samo, co Diana! Nie zgadniesz, co je łączy!

2/10
Księżna Diana
Facebook

 

Księżna Diana podobno już jako nastolatka kochała się w księciu Karolu. Choć nawet go nie znała, wieszała jego zdjęcia nad swoim łóżkiem. Co ciekawe, z księciem Karolem spotykała się starsza siostra Diany, Sara. Ten związek nie trwał jednak zbyt długo. W końcu nadarzyła się okazja i księżna Diana poznała Karola podczas polowania na bażanty w Norfolk. Dziewczyna miała wtedy 16 lat, a jej sympatia 28. 

 

- Pamiętam ten weekend, gdy wróciła po poznaniu go i nie mogła mówić o niczym innym! - wspominała w jednym z wywiadów Penny Walker, była nauczycielka muzyki w szkole, do której uczęszczała Diana.

 

Dwa lata później Diana i Karol oficjalnie zostali parą. Jednak nie był to do końca szczęśliwy związek...

3/10
księżna Diana, książę Karol
East News

 

Ślub księżnej Diany i księcia Karola

 

Choć w dniu ślubu, który odbył się 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie, oboje wyglądali na szczęśliwych, wcale tak nie było! Jak udało się bowiem ustalić biografom rodziny królewskiej, Karol nie kochał Diany! Nie jest tajemnicą, że jego wielką miłością była Camilla Parker Bowles. Dlaczego więc Karol poślubił Dianę? Podobno wpływ na to miał ojciec księcia, Filip. Gdy monarcha dowiedział się, że jego syn spędził dwie noce z Dianą, w specjalnym liście kazał mu określić swoje zamiary wobec młodej kobiety. Filip nie chciał, aby ten romans zniszczył reputację jego syna. 

 

- W latach 80., ponad dekadę po rozpoczęciu rewolucji seksualnej, został przyparty do muru królewskim zwyczajem, który mówił, że musi poślubić dziewicę lub przynajmniej kobietę, która za taką uchodzi. Nie był zakochany, nie był gotowy. Założył, że ojciec go szantażuje i tak właśnie odczytał ten list. Karol powinien się albo oświadczyć, albo ją wypuścić. Decyzję miał jednak podjąć szybko. Być może zrozumiałby lepiej prawdziwe intencje ojca, gdyby on i Filip porozmawiali. Ale pisemna komunikacja była od nich wymaganą normą. Karol postanowił zinterpretować list jako oskarżycielski i nakładający na niego przymus- pisała Sally Bedell Smith w biografii księcia Karola. 

 

Ślub z rozsądku nie miał prawa się udać. Choć początkowo wydawało się, że między nim a Dianą wszystko układa się w jak najlepszym porządku, bardzo szybko wyszło na jaw, że tak nie jest!

4/10
księżna Diana, książę Karol
East News

 

Para doczekała się dwóch uroczych synów: Williama oraz Harry'ego. Jednak między nimi nie układało się najlepiej. Karol wciąż bowiem myślał o Camilli, która była jego wielką miłością. Diana starała się nie zwracać uwagi na zdradę męża. Jednak w głębi duszy bardzo cierpiała. Czuła się osamotniona w wielkim pałacu. Te problemy odbiły się na jej zdrowiu fizycznym i psychicznym. Księżna Diana borykała się z bulimią oraz depresją. W dodatku kilka razy próbowała targnąć się na swoje życie! Podobno okaleczała się żyletkami na oczach swojego męża! Głośno było także o jej próbie samobójczej z okresu ciąży. Będąc w 3. miesiącu Diana podobno rzuciła się ze schodów! Po czasie osamotniona księżna, z którą mąż nie chciał dzielić sympatii, sama rzuciła się w wir romansów. Jeden z nich doprowadził do ogromnej tragedii...

5/10
księżna Diana

 

Śmierć księżnej Diany - jak zginęła?

 

W pewnym momencie księżna Diana i książę Karol zdecydowali się na separację. Było już bowiem pewne, że oboje nie mogą dalej ze sobą żyć. Diana związała się z Dodim Al-Fayedem, z którym feralnego lata odpoczywała we Francji. W nocy 31 sierpnia 1997 roku Lady Di oraz jej ukochany jechali limuzyną, którą zaczęli ścigać paparazzo. W pewnym momencie samochód uderzył w ścianę tunelu. Ukochany Diany zginął na miejscu. Z kolei ona w ciężkim stanie trafiła do szpitala, gdzie niestety nie udało się jej uratować. Wokół tragicznej śmierci Diany urosło wiele legend. Jakie są najpopularniejsze z nich? Zobaczcie kolejne slajdy!

 

6/10
Księżna Diana pogrzeb
Internet

 

Śledczy dokładnie badali okoliczności śmierci księżnej Diany, ponieważ tym wydarzeniem żył cały świat. Wszyscy opłakiwali "królową ludzkich serc". Według jednej z wersji wydarzeń, limuzynę Diany prowadził kierowca, który znajdował się pod wpływem alkoholu i leków. Jednak później obalono tę tezę, ponieważ pojawiło się przypuszczenie, że podczas śledztwa pomylono próbki krwi. Później wyszło na jaw, że to być może jeden z fotoreporterów zajechał zakochanym drogę i spowodował ten tragiczny w skutkach wypadek. Tym człowiekiem miał być James Anderson, który rzekomo współpracował z brytyjskimi i francuskimi służbami. Mężczyzna popełnił po tym samobójstwo. Jego ciało znaleziono w samochodzie, który miał podpalić. Niektórzy uważają, że to nie James Anderson targnął się na swoje życie, ale ktoś mu w tym pomógł... W mediach krąży jeszcze jedna wersja wydarzeń, która obciążą brytyjską rodzinę królewską! 

 

7/10
księżna Diana
East News

 

 

Księżna Diana przeczuwała swoją śmierć?

 

W mediach krąży także teoria, według której to rodzina królewska zleciła zabójstwo księżnej Diany! Okazuje się bowiem, że już w październiku 1996 roku Lady Di przeczuwała nadchodzącą tragedię. W liście do swojego kamerdynera pisała:

 

- Czuję, że to dla mnie najbardziej niebezpieczny okres. Czeka mnie wypadek na skutek awarii hamulców i poważny uraz głowy.

 

Czy jest w tym ziarnko prawdy?

8/10
Michael Jackson, Księżna Diana
East News

 

Księżną Dianę kochali ludzie na całym świecie! Lady Di przyjaźniła się ze znanymi osobami, między innymi z Michaelem Jacksonem!

9/10
Księżna Diana - pomoc charytatywna

 

Jej działalność charytatywna byłą nieoceniona. Księżna Diana włączała się aktywnie w akcje, które miały na celu pomoc osobom zarażonym wirusem HIV. Teraz jej dzieło kontynuują synowie, w tym przede wszystkim książę Harry. 

10/10
Księżna Diana
East News

 

Taką ją zapamiętamy...

Więcej na temat Księżna Diana