Party Stories
Centrum Zdrowia Dziecka
East News
Newsy

Koronawirus w Polsce. Zarażony pracownik w Centrum Zdrowia Dziecka! Czy pacjenci są bezpieczni?

Koronawirus w Polsce. Zarażony pracownik w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka" opublikował w sieci oświadczenie w którym poinformował, że u jednego z pracowników placówki wykryto koronawirusa! Marek Migdał przyznał, że ustalono już z kim osoba zarażona miała kontakt. Wszyscy z bezpośredniego kontaktu są poddawane badaniom. 

Szanowni Państwo, w dniu wczorajszym u jednego z pracowników naszego Instytutu rozpoznany został COVID-19. W związku z tym wdrożono działania epidemiologiczne.nUstalono listę kontaktów, osoby z bezpośredniego kontaktu poddawane są badaniom. O sprawie powiadomiony jest sanepid. O dalszych działaniach będziemy informować na bieżąco.
dr n.med. Marek Migdał Dyrektor Instytutu "Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka"- czytamy w oświadczeniu opublikowanym na stronie placówki medycznej. 

Radio dla Ciebie, powołując się na Katarzynę Gardzińską z Centrum Zdrowia Dziecka, informuje, że placówka normalnie funkcjonuje. 

Przypominamy, że do tej pory w Polsce wykryto już 251 zakażeń koronawirusem - w naszym kraju jest pięć ofiar śmiertelnych. 

Zobacz także: Grupa krwi a ryzyko zachorowania na koronawirusa! Osoby z którą grupą krwi są najbardziej narażone?

Pracownik Centrum Zdrowia Dziecka zarażony koronawirusem.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Newsy
Co Julia Wieniawa sądzi o ograniczeniach w związku z koronawirusem? Co radzi fanom?

Julia Wieniawa bardzo przeżyła decyzję o zawieszeniu "Tańca z gwiazdami" z powodu epidemii koronawirusa. Aktorka nie kryła łez i emocji, jednak jak przyznała w rozmowie z Party.pl, w pełni popiera pomysł przeniesienia tej edycji programu na jesień. Zdrowie uczestników i całej produkcji programu jest najważniejsze.  Zobacz także:  Julia Wieniawa szczerze o ostrych treningach do "Tańca z Gwiazdami"! Gwiazda płacze podczas nauki tańca Mieliśmy okazję porozmawiać z Julią zaraz po ogłoszeniu decyzji o przerwaniu tej edycji "Tańca z gwiazdami". Tego wieczoru polski rząd zadecydował o wprowadzeniu dodatkowych ograniczeń w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem w Polsce. Julia Wieniawa wyjawiła nam, co sądzi o ograniczeniu działalności galerii handlowych. Ponadto aktorka zaapelowała, aby bardzo poważnie potraktować decyzje rządzących i zostać w domu!  Zobaczcie co w rozmowie z reporterką Party.pl wyjawiła Julia Wieniawa. 

Castorama- pusty parking przed sklepem
East News
Newsy
Pracownik Castoramy w Warszawie zakażony koronawirusem! Czy miał kontakt z klientami?
Pracownik Castoramy został zakażony koronawirusem. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" mężczyzna jest pracownikiem marketu w Warszawie.

Pracownik Castoramy został zakażony koronawirusem. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" mężczyzna jest pracownikiem marketu w Warszawie. Zakażony pracownik pracował na magazynie i w przedświątecznym tygodniu - w poniedziałek - przestał przychodzić do pracy. Po kilku dniach wykryto u niego koronawirusa. O sprawie został poinformowany sanepid, który zdecydował o objęciu kwarantanną pięciu innych pracowników Castoramy. Market nie został jednak zamknięty! W którym sklepie pracuje mężczyzna zakażony koronawirusem? Pracownik Castoramy zakażony koronawirusem Według doniesień "Gazety Wyborczej" mężczyzna u którego wykryto zakażenie koronawirusem pracuje w Castoramie przy al. Krakowskiej w Warszawie. Market budowlany nie został zamknięty, chociaż - jak twierdzi źródło gazety - zakażony mężczyzna miał mieć kontakt również z klientami.  (...) on miał kontakt z bardzo wieloma pracownikami, także z innych działów, bo oni przychodzą do magazynu - przyznał w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Wojciech Kasprzyk z NSZZ Solidarność Castorama Polska.  Kwarantanną objęto jedynie pięciu współpracowników mężczyzny, którzy mieli z nim bezpośredni kontakt - taką decyzję podjął sanepid.  Po każdym zgłoszeniu rozpoczyna się dochodzenie epidemiologiczne. Inspektor ustala, z kim zakażony miał kontakt przed pojawieniem się objawów, ustala ryzyko przeniesienia zakażenia, zarówno na rodzinę, jak i na współpracowników i decyduje, kogo objąć kwarantanną, a kogo nadzorem – w "GW" wyjaśnia rzeczniczka prasowa mazowieckiej stacji sanitarno-epidemiologicznej.  Zobacz także:  Od dziś obowiązek noszenia maseczek! Ale w niektórych sytuacjach będziemy MUSIELI je zdjąć! Kiedy?...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?
Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić? Testy na koronawirusa są dostępne? Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR  i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa. Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł! 5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie....

Nasze akcje
maseczki-orientana
Fleszstyle

Maseczki stworzone przez naturę – 99% naturalnych składników i 100% skuteczność! 

Partner
kosmetyki-alkemie
Fleszstyle

Alkmie - polska marka, która tworzy kosmetyczne dzieła sztuki!

Partner
Newsy

Natura i nauka łączą siły w walce ze zmarszczkami. Poznaj kosmetyki Botanical HiTech

Partner
jane-perkins
Newsy

Plastikowa REwolucja, czyli o sile REcyklingu!

Partner
anabelle-minerals
Fleszstyle

Doskonały makijaż w duchu eko i zero waste: odkryj mineralne kosmetyki Annabelle Minerals! 

Partner