Party Stories
Krystian Ferretti z "Hotel Paradise 3"
Luiza "Hotel Paradise 3"
Małgorzata Rozenek w białym garniturze
Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce: Premier ogłosił stan zagrożenia epidemicznego! Zamknięte galerie i przywrócone granice! 

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego!

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował, że rząd wprowadza stan zagrożenia epidemicznego! W związku z kolejnymi przypadkami zarażenia koronawirusem władze podjęły radykalne kroki. W nocy z soboty na niedzielę zostaną wstrzymane międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe.  Zostaną przywrócone granice (na okres 10 dni z możliwością przedłużenia o 20 dni). 

Polscy obywatele po przekroczeniu granicy zostaną skierowani na 14-dniową kwarantannę- zapowiedział premier. 

Co jeszcze ogłosił premier?

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Władze zamykają galerie handlowe

Podczas konferencji prasowej Mateusz morawiecki zapewnił, że w Polsce nie zabraknie pożywienia. Premier ogłosił jednak, że w kraju zostaną zamknięte galerie handlowe. Ograniczenia będą również restauracjach i kawiarniach- posiłki będzie można zamawiać jedynie na wynos. 

Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie- powiedział premier.

Przypominamy, że do dziś w naszym kraju zdiagnozowano 68 przypadków zarażenia koronawirusem.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Filip Chajzer pokazał, jak niektórzy Polacy podchodzą do zaleceń ekspertów!

W Polsce został wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus w Polsce. Nowe przypadki

Władze ograniczają działalnośc galerii handlowych.

Galeria Handlowa
East News

 

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
Księżna Kate i królowa Elżbieta razem
EastNews
Newsy
Księżna Kate i królowa Elżbieta II cierpią na tę samą chorobę! O co chodzi?

Mogłoby się wydawać, że członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają bajkowe życie, bowiem mieszkają w pałacach, mają służbę i nie muszą martwić się o pieniądze. Nie do końca tak jest... Zarówno królowa Elżbieta II , jak i jej dzieci i wnukowie muszą przestrzegać zasad protokołu, wykonywać liczne obowiązki, odbywać po kilkanaście podróży w ciągu roku i uważać na każdy swój krok. I przede wszystkim zawsze być do dyspozycji! Księżna Kate przez wszystkie swoje ciąże była bardzo aktywna, choć nie zawsze dobrze się czuła. Teraz też często zdarza się, że Kate źle się poczuje, ale nie rezygnuje ze swoich obowiązków. Ostatnio podczas urodzin królowej Elżbiety II zrobiło jej się słabo i odczuwała mdłości, ale nie zrezygnowała z udziału w uroczystości. Co takiego stało się Kate? Okazuje się, że żona księcia Williama cierpi na tę samą chorobę, co królowa Elżbieta II. O co chodzi? Zobacz także:   Książę William próbował w ostatniej chwili odwołać swój ślub z księżną Kate? Zaskakujące informacje!       Tanie noclegi na całym świecie! Wybierz najlepszą opcję dla Ciebie na stronie Booking.com wyprzedaże .  

Galeria Handlowa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce. Szkoły zawieszone do świąt, a co ze sklepami? Lista sklepów, które mogą być otwarte podczas epidemii
Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce?

Które sklepy mogą być czynne w stanie epidemii w Polsce? Czy galerie znów będą otwarte? Podczas piątkowej konferencji prasowej (20 marca) Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z coraz większą liczbą osób zakażonych koronawirusem rząd wprowadza w Polsce stan epidemii. Premier przekazał przy okazji, że szkoły i przedszkola będą zamknięte do Wielkanocy. Wiele osób z pewnością zastanawia się teraz czy zostaną również przedłużone ograniczenia w działalności galerii handlowych. Jakie sklepy będą otwarte? Sklepy i lokale usługowe otwarte w czasie epidemii W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w Polsce Ministerstwo Rozwoju poinformowało, że od soboty (21 marca) zostały wprowadzone zmiany w rozporządzeniu dotyczącym handlu w galeriach handlowych. Które sklepy w galeriach mogą być otwarte w czasie epidemii? Są to sklepy z artykułami: spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, medycznymi i farmaceutycznymi, remontowo-budowlanymi, dla zwierząt, z prasą oraz z paliwami.  W centrach handlowych mogą być świadczone usługi: medyczne, bankowe, ubezpieczeniowe, pocztowe, pralnicze. W galeriach mogą być czynne lokale gastronomiczne, ale tylko z "dowozem" do klienta i bez usług "na wynos" w samej galerii. Według rozporządzenia w galeriach nie mogą działać tzw. wyspy handlowe.  Zamknięte będą m.in. sklepy z odzieżą, obuwiem, książkami, z wyrobami jubilerskimi oraz perfumerie.  Przypominamy, że do 21 marca z Polsce wykryto już 452 przypadki zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło. Zobacz także:  Anna i Robert Lewandowscy przekazali fortunę na walkę z koronawirusem! Piękny gest pary W związku z wprowadzeniem stanu epidemii w galeriach handlowych mogą być czynne wyłącznie sklepy i lokale oferujące niezbędne produkty i...

Centrum handlowe zamknięte przez koronawirusa
East News
Newsy
Koronawirus w Polsce: Czy galerie handlowe i wszystkie sklepy będą zamknięte aż do Wielkanocy?
Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Kiedy poznamy decyzję? Wielkanoc 2020 - sklepy, galerie.

Galerie handlowe są zamknięte już od dwóch tygodni, co jest związane z pandemią koronawirusa w Polsce. Sytuacja w Europie jest naprawdę dramatyczna i polski rząd stara się nie doprowadzić w naszym kraju do "scenariusza włoskiego" w związku z tym z ajęcia w placówkach oświatowych są odwołane do Wielkanocy . Czy taka sama decyzja zapadnie w przypadku galerii handlowych i wszystkich sklepów, które zostały zamknięte? Kiedy poznamy decyzję czy centra handlowe będą otwarte przed Wielkanocą? Czy sklepy w galeriach handlowych będą otwarte przed Wielkanocą? Podczas konferencji prasowej zorganizowanej 13 marca Mateusz Morawiecki ogłosił, że g alerie handlowe, restauracje, kawiarnie, puby i kluby będą zamknięte . Posiłki można zamawiać jedynie na wynos lub dowóz.  Z piątku na sobotę ograniczamy działalność galerii handlowych. Zostaną otwarte sklepy spożywcze, pralnie, apteki, drogerie - powiedział premier. Początkowo centra handlowe miały być zamknięte przez dwa tygodnie, ale zwiększająca się ilość zarażeń koronawirusem sprawiła, że rząd zastrzegł w rozporządzeniu możliwość wydłużenia tego czasu. Już wiadomo, że szkoły, przedszkola i żłobki będą zamknięte do Wielkanocy, a co z galeriami handlowymi? Sytuacja związana z koronawirusem jest coraz dramatyczniejsza, ilość przypadków znacznie się zwiększa, dlatego decyzja o tym, czy galerie handlowe zostaną otworzone przed Wielkanocą zapadnie najprawdopodobniej dopiero 2 tygodnie przed świętami . Wszystko zależy od tego, jak szybko będzie rosła liczba zakażeń w Polsce! Wystarczy spojrzeć na inne kraje i już wiadomo, że prawdopodobieństwo, aby galerie handlowe były otwarte jest dosyć małe. We Włoszech, gdzie sytuacja jest gorsza niż w Chinach, mieszkańców obowiązuje całkowity zakaz opuszczania domów,...

Nasze akcje
Jenny Fairy Midday Coctail
Newsy

Ten stylowy dodatek przeniesie cię w świat wakacji i słodkiego lenistwa!

Partner
piekna-kobieta-bella
Fleszstyle

Jak się czuć pewnie i wygodnie przez cały dzień? Stawiaj na jakość

Partner
huawei-6-band-opaska
Fleszstyle

Asystent i trener personalny w jednym?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

Czy zdrowe i wygodne dziecięce buty nie mogą być modne?

Partner
Kolekcja-wiosna-lato-CCC-2021
Fleszstyle

O tych butach marzy twoje dziecko!

Partner
catering-tajm
Fleszstyle

Pyszne, zdrowe i niebanalne dania z dostawą pod twoje drzwi?

Partner