Party Stories
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Sanah
Paulina Sykut-Jeżyna w Sopocie
Doda z mężem Emilem Stępniem
Koronawirus w Polsce. Konferencja Łukasza Szumowskiego i Mateusza Morawieckiego
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce: Trzy nowe przypadki zachorowań! Wśród zarażonych dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych! 

Koronawirus w Polsce: Trzy nowe przypadki zachorowań! Wśród zarażonych dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych! 

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski poinformował o kolejnych przypadkach koronawirusa w Polsce! Okazuje się, że u trzech osób wykryto wirusa COVID-19. Łącznie w naszym kraju jest już dwadzieścia osób u których testy potwierdziły obecność koronawirusa. Wśród osób, które zostały zarażone jest dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. Generał trafił do szpitala przy ul. Szaserów w Warszawie.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Koronawirus w Polsce

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce minister zdrowia poinformował zaledwie kilka dni temu. 4 marca dowiedzieliśmy się o pierwszym pacjencie u którego wykryto wirusa COVID-19. Niestety, dziś wiadomo już, że zarażonych osób jest łącznie 20 osób. Trzy najnowsze zachorowania, o których  podczas konferencji prasowej poinformował Łukasz Szumowski  zdiagnozowano w Warszawie i dwa przypadki w Cieszynie. 

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że wśród osób u których został wykryty koronawirus jest gen. Jarosław Mika.

 

Przypominamy, że ze względu na gwałtowny wzrost zachorowań i niepokojące informacje napływające z całego świata w Polsce na bieżąco podejmowane są środki zapobiegawcze, aby koronawirus nie rozprzestrzeniał się po naszym kraju. Wiadomo już, że premier Mateusz Morawiecki podjął m.in. decyzję o ograniczeniu imprez masowych. Wiadomo również, że ze względu na koronawirusa zostały odwołane koncerty Ewy Farnej w Poznaniu, Dody w Łodzi czy Pezeta we Wrocławiu. 

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Małgosia z "Rolnik szuka żony" pełna obaw: "Bronimy się domowymi sposobami"

Generał Jarosław Mika zaraził się wirusem COVID-19.

Generał Jarosław Mika
EastNews

Komentarze
Zapraszamy do dyskusji
Czekamy na Twoją opinię w tym temacie. Dołącz do dyskusji!
East News
Newsy
Meghan Markle cierpi na poważną chorobę?! Fani martwią się o jej zdrowie
Meghan Markle cierpi na poważną chorobę?! Fani martwią się o jej zdrowie

  Meghan Markle jest w ciąży i spodziewa się swojego pierwszego dziecka. Nie da się ukryć, że jej ciąża wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie. Wszyscy zastanawiają się, jakiej płci będzie dziecko Meghan i księcia Harry'ego, a także podejrzewają ciążę mnogą ! Ostatnio jednak pojawiły się również bardzo niepokojące doniesienia, jakoby Meghan Markle cierpiała na bardzo poważną chorobę, z którą borykała się również księżna Diana. Co to za choroba i jak to możliwe? Czy życie Meghan i dziecka jest zagrożone? Zobaczcie nasz materiał wideo!   Zobacz:  Ta decyzja księżnej Kate zadziwiła wszystkich! Chodzi o Meghan Markle!   Przeczytaj też:  Meghan Markle znów złamie królewską tradycję! Nawet książę Harry nie jest zachwycony   Meghan jest poważnie chora? Zobaczcie wideo! Te zdjęcia Meghan wywołały plotki, że księżna spodziewa się bliźniaków!     

East News
Newsy
Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika o swoim samopoczuciu: "Jestem bardziej wypoczęty niż w pracy"
Generał Mika, który zaraził się koronawirusem, opowiedział o swoim samopoczuciu podczas choroby.

Od kilku dni w Polsce drastycznie rośnie liczba osób zarażonych koronawirusem. Na ten moment odnotowano 68 przypadków, jednak Minister Zdrowia ostrzega, że szczyt zachorowań dopiero przed nami. Jednym z pierwszych zarażonych wirusem SARS-CoV-2 w Polsce był dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. Jarosław Mika. W wywiadzie dla "Super Expressu" generał wyjawił, jak przechodzi chorobę oraz jak obecnie się czuje.  Zobacz także:  Koronawirus w Polsce. Niepokojące słowa prezydenta i ministra zdrowia. Za tydzień będzie już 1000 osób zarażonych?!  Zarażony koronawirusem generał Jarosław Mika opowiedział swoim samopoczuciu  Generał Jarosław Mika zaraził się koronawirusem podczas konferencji dowódców zaangażowanych w ćwiczenie Defender Europe. Jak się okazało, gen. Salvatore Farina, szef sztabu armii włoskiej, był nosicielem wirusa. Kiedy tylko polski dowódca otrzymał tę informację, postanowił natychmiast zareagować.  Ten sygnał otrzymałem w niedzielę wieczorem, ok. godz. 20. Wtedy podjąłem decyzję, że natychmiast udaję się - z osobą, która była ze mną - na badania do szpitala na Szaserów - powiedział w rozmowie z "Super Expressem", generał Mika.  W rozmowie z "Super Expressem" generał Mika wyjawił także, że pomimo choroby czuje się naprawdę bardzo dobrze.  Powiem szczerze, że jestem bardziej wypoczęty, niż w pracy, bo przez ostatnie dwa dni nie jestem aktywny tak bardzo jak na co dzień. Jednak symptomy koronawirusa mogą być niewidoczne. Możemy w ogóle nie wiedzieć, że jesteśmy zarażeni, a po prostu myśleć, że to przeziębienie. Tak było w moim przypadku - wyjawił dowódca. Dowódca poinformował także, że jest bardzo zadowolony z opieki medycznej. Jestem...

Konferencja o koronawirusie w Polsce
Newsy
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje
Koronawirus w Polsce 11 marca. Zamknięte szkoły, kina, teatry i muzea! Rośnie liczba zarażonych! Najnowsze informacje

Koronawirus w Polsce rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Dziś rano (11 marca) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych trzech przypadkach w Polsce. Na chwilę obecną już u 25 osób u których wykryto wirusa SARS-CoV-2. Teraz okazuje się, że władze postanowiły zamknąć szkoły, a od jutra (12 marca) zostaną zamknięte również kina, muzea i teatry. Dodatkowo w niektórych miastach, np. w Łodzi czy w Szczecinie zamknięte zostaną baseny, hale sportowe, lodowiska. Podczas konferencji prasowej ogłoszono, że szkoły zostaną zamknięte na 2 tygodnie od najbliższego poniedziałku. Jutro i w piątek (12 i 13 marca) szkoły, będą jeszcze otwarte, jednak nie będą prowadzone zajęcia edukacyjne. W związku z koronawirusem władze zdecydowały również zamknąć wszystkie placówki kultury - kina, muzea, teatry, opery itd.  Podczas konferencji prasowej poinformowano, że uzdrowiska nie będą zamykane. Minister zdrowia apelował, żeby podczas dni wolnych od szkoły dzieci nie były pod opieką osób starszych (dziadków).  Zobacz także:   Koronawirus w Polsce. Zamknięte szkoły i przedszkola. Rodzice mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy? Komu przysługuje? Dotyczy to też wszystkich szkół i uczelni artystycznych - podczas konferencji prasowej mówił minister kultury Piotr Gliński.  Wciąż nie wiadomo, co z centrami handlowymi- czy zostaną zamknięte lub zostaną wprowadzone zmiany w godzinach otwarcia. Wiadomo jednak, że  Biedronka już teraz wprowadza dodatkowe czyszczenie wózków sklepowych. Premier apelował, żeby w miarę możliwości pracodawcy pozwolili, żeby pracownicy mogli pracować zdalnie.  Przypominamy, że pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce został ogłoszony 4 marca. Dziś (11 marca) wiadomo już,  że jest już 25 przypadków...

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner