Koronawirus
East News

Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa w Polsce? Sprzeczne doniesienia

Koronawirus
East News

Koronawirus dotarł do Polski - informuje Dziennik Łódzki i Radio Łódz. Według tych mediów, w naszym kraju jest pierwszy potwierdzony przypadek wirusa, który w ekspresowym tempie rozprzestrzenia się po całym świecie. 

Według doniesień Dziennika Łódzkiego testy potwierdziły, że 25-letnia kobieta z Łodzi, która wróciła z podróży do Tajlandii, jest zarażona koronawirusem. 

Kobieta przebywa w szpitalu. Miała już wykonany kolejny test. Teraz lekarze czekają na wynik badania diagnostycznego. Kobieta jest w stanie ogólnym dobrym. Inspekcja sanitarna bada, z iloma osobami miała kontakt - czytamy na stronie Dzienika Łódzkiego. 

Informacji tych na razie nie potwierdza ministerstwo. 

- W tej chwili w Polsce z podejrzeniem koronawirusa hospitalizowanych jest 47 osób - poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak dodał kwarantanną objęto do tej pory 55 osób, czynnym nadzorem epidemiologicznym zaś objętych jest 1570 osób.

- Są to osoby, które w tej chwili zgłaszane są do stacji sanitarnych. Stacje sanitarne na bieżąco monitorują ich stan zdrowia - wyjaśnił wicminister.

W Polsce nie mamy potwierdzonego przypadku koronawirusa. Wszystkie badania, które zostały wykonane, a było ich ponad 350, wykazały wynik ujemny - mówił dzić wiceminister.

Łódzkie media powołują się jednak na wyniki badań ze szpitala. 

Przypominamy, że koronawirus pojawił się w ponad 40 krajach. Do tej pory zmarło ponad 2800 osób u których wykryto koronawirusa.

Zobacz także: Przyczyny i grupy ryzyka zakażenia ptasią grypą

Koronawirus
East News

 

Więcej na temat choroba koronawirus
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17