Party Stories
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Martyna Wojciechowska wróciła zza granicy
EastNews
Newsy

Koronawirus w Polsce: Martyna Wojciechowska wróciła do kraju. Jest przerażona sytuacją na lotnisku!

Bezpieczeństwo na lotnisku. Koronawirus w Polsce - Martyna Wojciechowska pisze o sytuacji na Okęciu w Warszawie.

Walka z koronawirusem trwa. W Polsce zanotowano już 31 przypadków. Zamknięto placówki oświatowe i kulturalne, odwołano imprezy masowe, setki koncertów, spektakli, wydarzeń sportowych. Sanepid i ministerstwo zdrowia zaleca pozostanie w domu i unikanie dużych skupisk ludzi. Jak dba się o bezpieczeństwo na lotnisku w Warszawie? Sytuację nakreśliła Martyna Wojciechowska.

Natalia Kukulska szczerze o nauczaniu zdalnym w dobie pandemii koronawirusa "Moja córka marzy o powrocie do szkoły"

Martyna Wojciechowska o bezpieczeństwie na lotnisku

Podróżniczka i gwiazda TVN jest przerażona, że na warszawskim Lotnisku Chopina nikt nie sprawdza podróżnych, nie ma żadnych kontroli, dodatkowych środków ostrożności. Martyna bardziej boi się samej paniki niż wirusa. 

Bardziej niż wirusa boję się paniki, izolacji i ostracyzmu. KTO JEST ZE MNĄ? Ktokolwiek?!🙏🏻Zamykamy szkoły, sale treningowe, odwołujemy spotkania, także te małe, prywatne... Tymczasem wracam z krańca świata, a na lotnisku Okęcie nikt nie sprawdza podróżnych. Nikt. Przy wylocie na lotnisku w Akrze (ani jednego stwierdzonego przypadku COVID-19): mierzenie temperatury, obsługa w maskach, żele antybakteryjne za darmo do użytku dla każdego! W Warszawie kontroli brak, za to ludzie przestają na siebie patrzeć i rozmawiać... - pisze Wojciechowska.

Zgadzacie się z nią?

Najważniejsze, najświeższe informacje na temat koronawirusa w Polsce znajdziecie tutaj. 

 

 

Martyna Wojciechowska wróciła zza granicy

 

Sklepy zostaną zamknięte
Newsy
Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte?! Czy brakuje towarów? Minister zabrała głos!
Koronawirus w Polsce. Czy sklepy zostaną zamknięte? Czy wyjście do sklepów jest bezpieczne? Gdzie kupować zapasy? Czy zabraknie towarów?

W Polsce, w związku z pojawieniem się koronawirusa, zamknięto szkoły, żłobki, uczelnie, teatry, muzea, kina itd. Odwołano imprezy masowe, a organizatorzy koncertów przenoszą wydarzenia na inne terminy. Co ze sklepami? Czy sklepy, galerie handlowe zostaną zamknięte? Jest zdecydowana odpowiedź minister!  Czy sklepy będą zamknięte?  Coraz mniej produktów na półkach sklepowych. Polacy masowo wykupują żywność oraz środki czystości. Z półek znikają produkty suche, takie jak ryż, makarony i kasze oraz wszelkie mydła. Żele antybakteryjne to już towar luksusowy, ciężki do zdobycia. Jest obawa, że wszelkie sklepy, mniejsze czy większe, zostaną zamknięte. Czy to możliwe? W związku z falą takich newsów minister rozwoju, Jadwiga Emilewicz, napisała w sieci: Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenews.y Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych! Nie jest rozważame wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich sklepów, jak ich klienci, proszeni są o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny Czy zabraknie żywności w sklepach? Minister Rozwoju sama wybrała się na zakupy i przekonuje, że nie będzie braków w dostawach żywności do sklepu: Sprawdzam sama sytuację w sklepie. Jest nieco więcej klientów, ale towaru nie brakuje. Nie panikujmy. Sklepy będą działać, a producenci żywności mają zapasy i jak zapewniają - mogą zwiększyć produkcję - uspokaja Emilewicz. Jesteście spokojni czy robicie zapasy?   Stanowczo dementuję pojawiające się #fakenews .y Wszystkie sklepy działają i będą działać normalnie! Nie ma mowy o zamykaniu żadnych...

Koronawirus w Polsce
East News
Newsy
Gdzie i jak można zrobić test na koronawirusa? Ile kosztuje badanie na koronawirusa?
Testy na koronawirusa w Polsce? Gdzie zrobić badanie?

W Polsce z każdym dniem pojawia się coraz więcej osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory osoby, które wracają z miejsc, gdzie ryzyko zakażenia było duże, ale nie mają niepokojących objawów były poddawane obserwacji, a jeśli miały styczność z osobą u której wykryto koronawirus - kwarantannie. Test na obecność wirusa SARS-CoV-2 wykonywany był jedynie w szpitalu, a próbki badało początkowo sześć specjalnie przystosowanych do tego laboratoriów. Teraz ich liczba zwiększyła się do 11! Czy testy na koronawirusa są już dostępne dla każdego? Ile kosztuje wykonanie badania na koronawirusa i gdzie można je przeprowadzić? Testy na koronawirusa są dostępne? Badanie na koronawirusa nosi nazwę identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR  i jak informował Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski jest bezpłatnie wykonywane u wszystkich osób hospitalizowanych, u których jest podejrzenie koronawirusa. Wobec tych osób, które są wskazane przez zalecenia, wszystkie badania są refundowane - powiedział Łukasz Szumowski w tvp.info Jednak Szpital Zakaźny w Warszawie wprowadził rozporządzenie na mocy, którego można było zrobić test  na koronawirusa w tej placówce. Za badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2 trzeba zapłacić 500 zł! 5 lutego 2020 r. wprowadza się cennik badania identyfikacja RNA 2019-nCoV metodą PCR. Koszt badania to 500 zł. Zarządzenie wchodzi w życiem z dniem podpisania – czytamy w opublikowanym zarządzeniu podpisanym przez Agnieszkę Kujawską-Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie. Kiedy sprawa wyszła na jaw placówka zrezygnowała z pobierania opłat od osób, które chciały na własną rękę przebadać się na obecność koronawirusa. Obecnie trwają rozmowy w tej sprawie....

4 nowe przypadki
EastNews
Newsy
Koronawirus w Polsce. Są 4 nowe przypadki! Światowa Organizacja Zdrowia ogłasza pandemię! 
Koronawirus w Polsce 11 marca. Są 4 nowe przypadki. Ile przypadków w Polsce? Mapa, gdzie koronawirus w Polsce?

Po godzinie osiemnastej Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych czterech przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce - w Poznaniu, Opolu oraz dwóch w Ostródzie. Nowe przypadki odnotowano także dziś po południu w Cieszynie i w Łodzi. Wśród chorych znalazło się nawet dziecko. W sumie to już 31 zachorowań w naszym kraju. Sytuacja na całym świecie staje się na tyle poważna, że WHO ogłosiło pandemię.  WHO ogłasza pandemię Sytuacja na świecie w związku z koronawirusem staje się naprawdę poważna. Światowa Organizacja Zdrowia w związku z coraz szybszym rozpowszechnianiem się wirusa ogłosiła pandemię: Jesteśmy głęboko zaniepokojeni zarówno alarmującym poziomem rozprzestrzeniania się, intensywnością, jak i alarmującym poziomem braku działań. Dlatego sformułowaliśmy ocenę, że Covid-19 można scharakteryzować jako pandemię - poinformował szef WHO, Adhanom Ghebreyesus Na całym świecie wykryto ponad 121 tys. przypadków zachorowań. W Polsce, w związku z pandemią, zamknięto placówki oświatowe oraz kulturalne oraz odwołano wszelkie imprezy masowe.  Różnice pomiędzy pandemią a epidemią Czym się różni epidemia od pandemii? Pandemia jest pojęciem szerszym niż epidemia. Epidemia to zwiększona zachorowalność na tę samą chorobę w danym regionie lub państwie Pandemia jest stanem licznych zachorowań rozprzestrzenionym na wiele państw lub kontynentów. Więcej - tutaj.    Szkoły w Polsce zostały zamknięte!  

Nasze akcje
Delia My Cream
Styl życia

Krem idealnie dopasowany? Zrób go sama, z Delią to łatwe!

Partner
Macchia marki Tubądzin - wystrój we włoskim stylu
Styl życia

Mieszkanie inspirowane słoneczną Italią. Styl, który pokochały gwiazdy!

Partner
lenor-fresh-air-efect
Fleszstyle

Jak urządzić wnętrze, by zawsze zachwycało świeżością?

Partner
dax-cashmere-podklad-moon-blink
Fleszstyle

Klaudia El Dursi i Marcelina Zawadzka pokochały ten drogeryjny podkład i bazy pod makijaż!

Partner
Motorola moto g100
Styl życia

Uwielbiasz spędzać czas z przyjaciółmi? Wiemy, co zrobić, żeby te spotkania dawały ci jeszcze więcej radości!

Partner