Marek Kondrat i Antonina Turnau z flaga unijną na Manifestacji KOD w Krakowie Marek Kondrat w czarnej kurtce przemawia na manifestacji KOD w Krakowie Antonina Turnau w czarnej kurtce na Manifestacji KOD w Krakowie Marek Kondrat na scenie na manifestacji KOD w Krakowie Antonina Turnau z transparentem na Manifestacji KOD w Krakowie
Marek Kondrat i Antonina Turnau z flaga unijną na Manifestacji KOD w Krakowie
East News
1/5
Marek Kondrat i Antonina Turnau z flaga unijną na Manifestacji KOD w Krakowie
East News

Marek Kondrat z żoną Antoniną poszli na demonstrację Komitetu Obrony Demokracji w Krakowie. Pod wieżą ratuszową na krakowskim rynku zgromadziło się około 5-6 tys. ludzi, którzy głośno sprzeciwiali się działaniom rządu w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Dlaczego Marek Kondrat i Antonina Turnau wzięli udział w demonstracji KOD? Po przemówieniach działaczy KOD, aktor zacytował wiersz "Gęby za lud krzyczące..." Adama Mickiewicza i wyjaśnił, że robi to: 

"póki wieszcz jest jeszcze nasz". 

Antonina Kondrat niosła transparenty - Nie przenoście nam Trybunału do Radomia, niech już lepiej zostanie tam gdzie jest oraz Kocham Polskę.  Po około godzinie demonstracja KOD w Krakowie zakończyła się. 

 

W tym samym czasie zorganizowano kilka manifestacji w innych miastach. Wrocławiu, Szczecinie, Gdańsku czy Łodzi. W Warszawie na demonstracji fotografowie uchwycili Kubę Wojewódzkiego z dziewczyną Renatą Kaczoruk. 

 

Zobacz państwa Kondratów na demonstracji w naszej galerii.

 

Zobacz: Tydzień temu na demonstracji pojawił się Tomasz Lis z córką Igą

2/5
Marek Kondrat w czarnej kurtce przemawia na manifestacji KOD w Krakowie
East News
3/5
Antonina Turnau w czarnej kurtce na Manifestacji KOD w Krakowie
East News
4/5
Marek Kondrat na scenie na manifestacji KOD w Krakowie
East News
5/5
Antonina Turnau z transparentem na Manifestacji KOD w Krakowie
East News