Na narodziny syna książęcej pary z wypiekami na twarzy czekał cały świat. Dokładnie dwie godziny temu oficjalnie potwierdzono, że księżna Kate urodziła pierwsze dziecko o godzinie 17.24 czasu polskiego. Gratulacje do Pałacu Buckingham w Londynie spływają z całego świata.

Reklama

- Jestem zachwycony wiadomością o narodzinach. Cały kraj będzie świętować - powiedział premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

Gratulacje przekazał również prezydent USA, Barack Obama z żoną Michelle:

- Narodziny syna księcia Williama i księżnej Kate przypadły na obiecujący moment w relacjach brytyjsko-amerykańskich. Życzymy wszelkiego szczęścia i dobra, jakie przynosi bycie rodzicem

O swojej radości spowodowanej przyjściem dziecka na świat oznajmiają kolejni członkowie rodziny królewskiej. Pierwszy swoje oświadczenie wydał książę Karol, który zapewnił, że "to unikatowy moment". Teraz krótkie, ale pierwsze słowa przekazał książę William, ojciec dziecka:

- Nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi - powiedział książę William cytowany przez serwis BBC.co.uk.

Według doniesień brytyjskich dziennikarzy, jeszcze dzisiaj William ma wydać oficjalne oświadczenie w sprawie narodzin syna. Czekamy z niecierpliwością i jeszcze gratulujemy.

Zobacz: Księżna Kate urodziła syna! Wszystkie szczegóły porodu

Zobacz także

Reklama

Wszystkie fakty na temat ciąży i porodu księżnej Kate + najpiękniejsze zdjęcia:

Reklama
Reklama
Reklama