East News/mat. promocyjne

Smarzowski za "Kler" musi oddać miliony złotych państwu! Sprawdź, dlaczego!

East News/mat. promocyjne

 

Film "Kler" Wojciecha Smarzowskiego może pochwalić się spektakularnym sukcesem. W pierwszy weekend tuż po premierze film obejrzało już 935 tysięcy widzów i póki co frekwencja nie słabnie. Do kin wciąż przybywają tłumy ludzi, ciężko kupić bilety. Nie bez znaczenia dla sukcesu filmu jest zamieszanie i kontrowersje wokół niego. Niestety, okazuje się, że sukces produkcji ma nie tylko swoje blaski, ale również cienie. Wojciech Smarzowski dotkliwie się o tym przekonał - będzie musiał zwrócić państwu miliony złotych!

 

Zobacz: "To jest jak cios w splot słoneczny" Arkadiusz Jakubik opowiada o filmie "Kler". Przy okazji zdradził szczegóły swojej roli. MOCNE!

 

Smarzowski musi oddać pieniądze państwu

 

Jak się okazuje, na twórców "Kleru" spadł właśnie obowiązek zwrotu dofinansowania z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej na produkcję filmu. Chodzi o kwotę 3,5 miliona złotych. Dlaczego? Produkcja zarobiła już wystarczająco dużo, by móc dokonać zwrotu dotacji.

 

Zgodnie z art. 23 ust. 5 ustawy o kinematografii podmiot otrzymujący dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jest zobowiązany, w przypadku osiągnięcia zysku z przedsięwzięcia, do zwrotu dotacji – powiedziała money.pl rzecznika Instytutu, Monika Piętas-Kurek.

 

Warto zauważyć, że "Kler" nie jest pierwszym filmem z podobną sytuacją. Do tej pory zwrot dotacji dotyczył producentów z firmy "Watch out", którzy odpowiadali za takie filmy, jak "Sztuka kochania" i "Bogowie".

 

POLECAMY: "Kler"Smarzowskiego nie będzie pokazywany w jednym z kin! Jest zbyt kontrowersyjny? 

 

Polecamy: "Kler" z REKORDEM WSZECH CZASÓW w polskim kinie! Ile widzów obejrzało film w weekend? WYNIKI

 

"Kler" bije rekordy popularności

Kler - oglądalnośc, ile widzów

Smarzowski musi oddać dotację, którą otrzymał na "Kler"

Wojciech Smarzowski, reżyser filmu "Kler"
East News

Więcej na temat Wojciech Smarzowski Kler
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52