Klaudia El Dursi
Instagram
Newsy

Klaudia El Dursi podczas weekendu nad morzem musiała odwiedzić szpital. "Mieliśmy dzisiaj nieprzyjemny incydent"

Klaudia El Dursi podczas weekendu nad morzem musiała odwiedzić szpital. "Mieliśmy dzisiaj nieprzyjemny incydent"

Klaudia El Dursi spędza długi czerwcowy weekend nad polskim morzem. Ale prowadzącej "Hotel Paradise" nie dane było spokojnie rozkoszować się z dziećmi bałtyckimi atrakcjami. Na swoim profilu instagramowym opowiedziała o nieprzyjemnej i potencjalnie bardzo groźnej dla zdrowia przygodzie, która ich spotkała.

Niestety, nasz pierwszy dzień pobytu nad morzem nie zaliczę do udanych. Mieliśmy dzisiaj nieprzyjemny incydent - mówi Klaudia.

Jak wyjaśnia, chodzi o kleszcza. Lekarze już od tygodni ostrzegają, że w niektórych częściach kraju można mówić o prawdziwym wysypie tych przenoszących groźne choroby pajęczaków. 

Zobacz także: Prawdy i mity o „Hotelu Paradise”! Co zdradziła Klaudia El Dursi i uczestnicy?

"Hotel Paradise": Produkcja tłumaczy finałową fryzurę Klaudii El Dursi. Miała ważny przekaz!

Klaudia El Dursi o wizycie w szpitalu

Dawidkowi wbił się kleszcz w plecy - mówi Klaudia. - Musieliśmy sobie z tym poradzić. Ja niestety nie miałam w tej materii doświadczenia. Oczywiście "wujek Google" podpowiedział jak usunąć tego kleszcza.

Modelka mówi, że starała się jak mogła, ale mała część kleszcza została w skórze dziecka.

Polecono mi, by udać się do szpitala. Że to trzeba niezwłocznie usunąć. I tak też zrobiliśmy. W szpitalu lekarz odesłał nas z kwitkiem i powiedział, że z takimi rzeczami to do szpitala się nie chodzi i że mam po prostu z tym nic nie robić. Wiecie jak to jest, powiedzieć mamie żeby nic z tym nie robiła - pyta retorycznie gwiazda. - Ale cóż, podobno nie pozostaje nam nic innego jak tylko czekać. I obserwować czy pojawi się rumień.

El Dursi jest dobrej myśli i ma nadzieję, że rumień się nie pojawi i wszystko będzie ok.

Klaudia El Dursi
Instagram

A Wy boicie się kleszczy? Jak twierdzą specjaliści, tegoroczna ciepła zima sprawiła, że kleszczy jest więcej niż zwykle i pojawiają się w rejonach, gdzie do tej pory nie występowały. Również w miastach, gdzie przynoszą je wchodzące między ludzi coraz częściej dzikie zwierzęta. Już odnotowuje się wzrost zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu. Szacuje się, że wirusem powodującym tę chorobę zarażony jest nawet co szósty kleszcz. 

Zobacz także: To nagranie zadecydowało o karierze Klaudii El Dursi. Modelka wspomina swoje początki

Klaudia El Dursi
Facebook

kleszcz
Pixabay/Catkin/CC0 https://creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/
Styl życia
Jak usunąć kleszcza za pomocą pęsety?
Jak usunąć kleszcza wie większość z nas, ale niestety często robimy to źle. Najważniejsze w usuwaniu kleszcza jest niepozostawienie żadnej jego części w ciele człowieka lub psa.

Jak usunąć kleszcza wie większość z nas, ale niestety często robimy to źle. Najważniejsze w usuwaniu kleszcza jest niepozostawienie żadnej jego części w ciele człowieka lub psa. Gdzie najczęściej pojawiają się kleszcze? Mylne jest twierdzenie, że kleszcze spadają z drzew. Kleszcze są to niewielkie pajęczaki (około 2-3 mm długości), dla których wspinanie się na kilkumetrowe drzewo tylko po to, żeby z niego skoczyć na ofiarę byłoby nieekonomiczne. Kleszcze żerują na trawie i krzakach - na wysokości około 10 cm. Są to najczęściej tereny wilgotne i zacienione, takie jak lasy, bujne łąki w pobliżu siedlisk ptaków, w okolicach rzek i jezior. Kleszcz nie lubi słońca, wiatru i suszy. Kleszcze najchętniej wgryzają się w skórę wilgotną i miękką, która znajduje się w: pachwinach, zgięciach łokci, pod kolanami. U psów lokują się za uszami, na szyi, w pachwinach i koło ogona. Kleszcz może się zaczepić o ubranie, sierść psa a nawet o gołą skórę. Jak uniknąć kleszcza? Aby nie „złapać” kleszcza, najlepiej ubrać się na biało, wówczas łatwiej dostrzeżemy wędrującego po nas pasożyta. Podobno kleszcze trudniej przyczepiają się do tkanin sztucznych i śliskich. Ważne jest, aby na wycieczkę założyć pełne buty i mieć osłonięte nogi i ramiona. Lepiej zabezpieczyć się właśnie w taki sposób, ponieważ preparaty odstraszające kleszcze nie zawsze są skuteczne. Psa trzeba wyposażyć w specjalną przeciwkleszczową obrożę. Jak usunąć kleszcza u człowieka, jak usunąć kleszcza psu – łopatka do usuwania kleszczy Aby usunąć kleszcza, bardzo pomocna będzie specjalna łopatka do usuwania kleszczy, którą można kupić np. w aptece. Zapobiega ona rozerwaniu pasożyta i pozostawieniu jego resztek w ciele. Jeżeli nie dysponujemy łopatką, najlepiej do tego celu użyć pęsety....

Klaudia El Dursi z synem w lesie
Instagram
TV-Show
Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" skomentowała stan zdrowia syna. Co się dzieje z małym Jasiem? 
Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" skomentowała stan zdrowia syna. Co się dzieje z małym Jasiem? 

Klaudia El Dursi kilka dni temu nagrała InstaStories, które mocno zaniepokoiło fanów. Najpierw pojawiło się zdjęcie ze szpitala, a potem prowadząca "Hotel Paradise" poinformowała, że szuka możliwości powrotu do Polski w trybie pilnym. Wszyscy myśleli, że coś niepokojącego dzieje się ze zdrowiem Klaudii, ale gwiazda niedługo potem wyjaśniła, że to jej syn Jaś wymagał hospitalizacji i musiał wrócić do Polski. Teraz modelka zabrała głos, w sprawie stanu zdrowia swojego synka. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także:  Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka? Klaudia El Dursi zabrała głos w sprawie stanu zdrowia jej synka Klaudia El Dursi już od przeszło dwóch miesięcy przebywa na Zanzibarze, gdzie nagrywane są nowe edycje "Hotelu Paradise". Gwiazda będzie tam jeszcze przez kilka najbliższych tygodni. Do tej pory prowadząca show miała przy sobie najbliższych - swojego męża i dzieci. Jak wiadomo, z powodu pandemii koronawirusa , w Polsce zajęcia szkolne odbywają się online, dlatego chłopcy mogli być przy mamie przez cały czas.  Niestety, wszystko zmieniło się kilka dni temu, kiedy mały Jaś trafił do szpitala. Chłopiec wymagał nagłej hospitalizacji, po czym podjęto decyzję, aby synek prowadzącej "Hotel Paradise" pilnie wrócił do Polski i tam kontynuował leczenie. Ostatecznie Klaudia El Dursi nie wyjaśniła dokładnie, co się wydarzyło, ale w najnowszym poście na swoim Instagramie postanowiła podziękować swoim fanom za wsparcie i uspokoić ich, że Jaś  czuje się już znacznie lepiej. Kochani! Po sytuacji związanej z niespodziewaną wizytą w szpitalu i perturbacjami zdrowotnymi mojego Jasia otrzymałam od Was setki wiadomości ze wsparciem i mnóstwem dobrej energii, za co bardzo dziekuje 💛 czuję się w...

kleszcz na skórze
©fotopen/Fotolia.com
Styl życia
Plaga kleszczy 2019 - gdzie występują , na co uważać, jak się chronić?
Plaga kleszczy 2019 - gdzie występują , na co uważać, jak się chronić?

Plaga kleszczy i coraz częstsze zachorowania na boreliozę to rzeczywistość. W województwie małopolskim odnotowano aż 831 zachorowań od początku 2019 roku. Jak chronić się przed kleszczami?  Rozpoznaj najpopularniejsze objawy ugryzienia i boreliozy ! Szczepienia chroniące przed odkleszczowym zapaleniem mózgu. Plaga kleszczy - małopolska najbardziej zakleszczona Od początku 2019 w  Małopolsce odnotowano aż 831 zachorowań na boreliozę . Liczba zachorować rośnie z każdym rokiem, bezpośredni wpływ na taki stan rzeczy ma ocieplenie klimatu oraz zacieranie się pór roku. Kleszcze giną w bardzo niskich temperaturach, które w Polsce już praktycznie nie występują, nawet zimą. "Wzrost liczby rejestrowanych przypadków boreliozy widoczny jest jednak w całej Polsce." - przyznaje Jacek Żak, rzecznik Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie. HEAL Polska w swoim raporcie ostrzega przez szybkim rozprzestrzenianiem się kleszczy. Jest to niestety zjawisko nieuniknione. Wiosna i lato sprzyja rozmnażaniu się i rozprzestrzenianiu kleszczy. Najczęściej spotkać je można w lasach, parkach i na łąkach. Objawy ukąszenia kleszcza Najczęstszym objawem ukąszenia kleszcza jest 2-3 centymetrowy rumień na skórze dookoła miejsca, w którym kleszcz wbił się w skórę. Jeśli rumień staje się większy i przybiera kształt pierścienia, to natychmiast trzeba zgłosić się do lekarza. To najbardziej charakterystyczny symptom boreliozy . Po powrocie z lasu lub spaceru, należy obejrzeć całe ciała. Szybkie wyjęcie kleszcza, zmniejsza ryzyko zarażenia się groźnymi chorobami, w tym boreliozą. Jak chronić się przed kleszczami? Najlepsze sposoby na ochronę przed ugryzieniem kleszcza to: zakładanie ubrań z długimi nogawkami i długim rękawem,...

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner