Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

Jest nieoficjalna data pogrzebu Pawła Adamowicza! Kiedy zostanie pochowany prezydent Gdańska?

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

 

Bliscy i współpracownicy tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza do tej pory oficjalnie nie poinformowali, kiedy odbedzie się jego pogrzeb, ale w mediach pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące ceremonii. Według nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej, pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia. Portal Wirtualna Polska informuje z kolei, że ciało Pawła Adamowicza ma zostać skremowane. 

 

Żałoba narodowa w dzień pogrzebu Pawła Adamowicza

Prezydent Andrzej Duda po śmierci Pawła Adamowicza ogłosił, że w dzień pogrzebu prezydenta Gdańska zostanie ogłoszona  żałoba narodowa. Wciąż nie wiadomo jednak czy sam Andrzej Duda pojawi się na ceremonii. Szef Kancelarii Prezydenta w programie "Salon polityczny Trójki" przyznał, że prezydent weźmie udział w ostatnim pożegnaniu jeżeli taką wolę wyrazi rodzina Pawła Adamowicza. 

Czekamy na decyzję rodziny i chcemy w pełni uszanować wolę rodziny prezydenta Adamowicza, zarówno co do daty pogrzebu, jak i jego charakteru i przebiegu - zdradził Krzysztof Szczerski. 

Dziś, jak w rozmowie z PAP informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, odbędzie się sekcja zwłok prezydenta Gdańska. 

Zobacz także: Śmierć w rodzinie – jak poradzić sobie ze stratą i żałobą?

 

Pogrzeb Pawła Adamowicza najprawdopobniej odbędzie się 19 stycznia. 

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
East News

Więcej na temat Paweł Adamowicz
Przeładuj

Pamiętacie "polskiego hydraulika"? Dziś Piotr Adamski ma 36 lat. Wiemy jak wygląda i czym się zajmuje!

zobacz 00:59