Reklama

Bliscy i współpracownicy tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza do tej pory oficjalnie nie poinformowali, kiedy odbedzie się jego pogrzeb, ale w mediach pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące ceremonii. Według nieoficjalnych doniesień Polskiej Agencji Prasowej, pogrzeb prezydenta Gdańska odbędzie się w najbliższą sobotę, 19 stycznia. Portal Wirtualna Polska informuje z kolei, że ciało Pawła Adamowicza ma zostać skremowane.

Żałoba narodowa w dzień pogrzebu Pawła Adamowicza

Prezydent Andrzej Duda po śmierci Pawła Adamowicza ogłosił, że w dzień pogrzebu prezydenta Gdańska zostanie ogłoszona żałoba narodowa. Wciąż nie wiadomo jednak czy sam Andrzej Duda pojawi się na ceremonii. Szef Kancelarii Prezydenta w programie "Salon polityczny Trójki" przyznał, że prezydent weźmie udział w ostatnim pożegnaniu jeżeli taką wolę wyrazi rodzina Pawła Adamowicza.

Czekamy na decyzję rodziny i chcemy w pełni uszanować wolę rodziny prezydenta Adamowicza, zarówno co do daty pogrzebu, jak i jego charakteru i przebiegu - zdradził Krzysztof Szczerski.

Dziś, jak w rozmowie z PAP informowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, odbędzie się sekcja zwłok prezydenta Gdańska.

Zobacz także

Zobacz także: Śmierć w rodzinie – jak poradzić sobie ze stratą i żałobą?

Reklama

Pogrzeb Pawła Adamowicza najprawdopobniej odbędzie się 19 stycznia.

East News
Reklama
Reklama
Reklama