Kora Jackowska i Kamil Sipowicz
East News

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku pozostawiając pogrążoną w żałobie rodzinę, przyjaciół oraz fanów, którzy znali na pamięć każdy jej utwór. Jej odejście mocno wstrząsnęło polskim show-biznesem. Wiele znanych osób pozostawało z nią bowiem w bliskich relacjach. Kuba Wojewódzki, Magdalena Środa, Jerzy Buzek - to tylko kilka nazwisk, które należy wymienić przy tej okazji.

Zobacz także: "Kiedy przemówił Wojtek Mann..." Wojewódzki zdradza, jak przeżył pogrzeb Kory!

Jednak najbardziej jej śmierć przeżył ukochany mąż, Kamil Sipowicz. Artysta nie ukrywa, że czas nie leczy ran, a on wciąż mocno tęskni za Korą. Być może dlatego zdecydował się opublikować nieznane dotąd zdjęcia ukochanej. Zobaczcie sami!

1/4

Nieznane zdjęcia Kory Jackowskiej

Kamil Sipowicz i Kora tworzyli parę przez ponad 40 lat. Jednak dopiero w 2013 roku zdecydowali się zalegalizować swój związek. Było to związane między innymi z chorobą nowotworową artystki. Oboje chcieli bowiem, aby Kamil miał dostęp do jej dokumentacji medycznej i mógł rozmawiać o niej z lekarzami bez żadnych problemów i ograniczeń. 

Owocem ich miłości jest syn Szymon, który przyszedł na świat w 1976 roku. Oboje wychowywali też syna Kory i Marka Jackowskiego, Mateusza. 

2/4

Jak już wspomnieliśmy, Kamil Sipowicz zdecydował się ostatnio opublikować szereg nieznanych dotąd zdjęć Kory z ich rodzinnego albumu. Fotografie zostały wykonane wiele lat temu między innymi podczas ich wspólnych wypraw. Kora wygląda na nich jak zawsze piękne i promiennie! Artystka nawet w zwyczajnych, codziennych ubraniach prezentowała się niezwykle kobieco. Zgadzacie się z nami?

3/4

Kora była wybitną artystką. Jej piosenki znała i śpiewała cała Polska. "Krakowski spleen", "Boskie Buenos", "Cykady na cykladach" - to tylko kilka tytułów, które na stałe zapisały się w historii polskiej piosenki. Kora była prawdziwym zwierzęciem scenicznym. Każdy jej koncert niósł ze sobą mnóstwo energii i szaleństwa, na które pozwalała sobie artystka. Wyjątkowe były również jej kostiumy, które wyglądały tak, jakby pochodziły z całkiem innej rzeczywistości! 

4/4

Tak jak Kamil Sipowicz, my również tęsknimy za jej wyjątkowym uśmiechem i mądrością, która płynęła z każdej jej piosenki i wypowiedzi.... Wam także brakuje Kory?

 

Więcej na temat Kamil Sipowicz Kora