Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

Jerzy Owsiak wydał oświadczenie na temat ostatniej woli Pawła Adamowicza

Jurek Owsiak rezygnuje z funkcji prezesa WOŚP

 

Żona tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska poinformowała o ostatniej woli swojego męża. Zamiast kwiatów na pogrzeb rodzina prosi w imieniu Pawła Adamowicza, aby przekazać datki na Fundację WOŚP lub na Fundację Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza. Jurek Owsiak odniósł się do tego apelu i wydał oświadczenie, z którego dowiadujemy się, w jaki sposób zamierza wykonać ostatnią wolę Pawła Adamowicza. Zobaczcie, co powiedział...

 

Zobacz: "Nie zostawiaj nas", "Wyleczyłeś moje dzieci", "Zło nie może wygrać" - gwiazdy murem za Owsiakiem! Zobacz emocjonalne wpisy gwiazd!

 

Jurek Owsiak wypełni ostatnią wolę Pawła Adamowicza

 

Paweł Adamowicz zmarł w szpitalu po ataku nożownika, który zaatakował go na scenie podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku. Na wieść o tej tragicznej informacji Jurek Owsiak zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa WOŚP. Po informacji rodziny dotyczącej ostatniej woli prezydenta Gdańska, Owsiak odpowiedział:

 

Zbiórka przeprowadzona będzie przez wolontariuszy WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadcza, iż zebrane podczas kwesty środki zostaną również przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska. - dowiadujemy się z oświadczenia. 

 

Jak będzie wyglądała zbiórka pieniędzy?

 

Zbiórka pieniędzy ma się odbyć na podobnych zasadach, jak ma to miejsce podczas WOŚP. Wolontariusze będą posiadali identyfikatory i skarbonki. Z tym, że będą one różniły się od tych, które zapamiętaliśmy z finału. Na puszkach znajdą się symbole żałobne. Jedno się nie zmieni! Za każdy datek otrzymamy czerwone serduszko!

 

Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla Fundacji przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Zmarłego. - dodał Owsiak.

 

Magdalena Adamowicz i Antonina Adamowicz poprosiły o datki na WOŚP zamiast kwiatów i zniczy podczas pogrzebu

East News

Jerzy Owsiak spełni ostatnią wolę Pawła Adamowicza.

Jerzy Owsiak

Więcej na temat Jurek Owsiak Paweł Adamowicz
Przeładuj

Oto hitowe wózki dzieci gwiazd! Najdroższy kosztował 20 tysięcy, najtańszy - niecałe 500 zł!

zobacz 01:40