Party Stories
Martyna Wojciechowska o dramatycznej diagnozie
Doda w zielonej marynarce
Agnieszka Woźniak Starak w białym t-shircie na konferencji Big Brothera
beata-kozidrak
„Hotel Paradise” Ata Postek rozstała się z partnerem, ale już ma nowego! Zdradziła, jak się poznali
Michał Kostrzewski i pozostali jurorzy You Can Dance
Justyna Steczkowska z fanami
Ida Nowakowska prowadzącą "You Can Dance"
Doda
Jolanta Kwaśniewska o pensji dla Pierwszej Damy
Newsy

Jolanta Kwaśniewska apeluje: Agacie Dudzie należy się pensja!

Przyznała to w rozmowie z tabloidem

Podczas kiedy wszyscy ekscytują się wygraną Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich 2015, inni zastanawiają się nad rolą Pierwszej Damy. Agata Duda, żona przyszłego prezydenta, dała się poznać jako osoba skromna i opanowana, stojąca murem za swoim mężem. Zobacz też: Zarobki Andrzeja Dudy przed i po wyborach. Zyska czy straci?

O przyszłej Pierwszej Damie wiemy niewiele. Jest nauczycielką języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Już wkrótce będzie musiała zrezygnować z pracy, by wraz z mężem przenieść się do Warszawy i pełnić nowe obowiązki. Podczas kiedy prezydent może liczyć na pensję, Pierwszej Damie nie należy się wynagrodzenie za jej pracę na rzecz państwa. Dziennikarze "Faktu" przejęli się rychłą utratą dochodów przez Agatę Dudę i tak napisali:


Agata Duda na tym sporo straci - choćby dlatego, że wypracuje sobie niższą emeryturę. Państwo powinno jej przyznać pensję, bo za godne reprezentowanie państwa należy się jej godne wynagrodzenie.


Co więcej, zapytano również była Pierwszą Damę - Jolantę Kwaśniewską - co sądzi o braku pensji dla żony prezydenta, która przecież również aktywnie działa na rzecz Polki. Kwaśniewska powiedziała:

Zamiast zamiatać tę sprawę pod dywan, trzeba zdecydowanie zająć się tematem wynagrodzeń dla pierwszych dam. (...) Powinno się pójść w kierunku przyznania żonom prezydentów przynajmniej jakiegoś minimum, jak to było w przypadku żon ambasadorów.


Uważacie, że Pierwsza Dama powinna dostawać pieniądze za swoją rolę?


Zobacz na Polki.pl: Jolanta Kwaśniewska będzie uczyć emerytów seksu

  

Agata Duda
East News
Newsy
W końcu! Agata Duda dostanie pensję za bycie Pierwszą Damą! Ile?
Ta kwota zwala z nóg!

Agata Duda będzie prawdopodobnie juz wkrótce dostawać pensję! Projekt ustawy autorstwa PiS ma wpłynąć do Sejmu 19 lipca - informuje "Fakt". Do tej pory, żony prezydentów Polski nie dostawały ani grosza za pełnienie swoich funkcji. Co więcej, nie mogły nawet liczyć na odprowadzenie składek do ZUS. Jako pierwsza poruszała tę sprawę w swoich wypowiedziach Jolanta Kwaśniewska. Obecnie wiadomo już, że sprawa być może zostanie załatwiona już w najbliższym czasie.   Pensja Pierwszej Damy - ile będzie wynosić? Na jakie wynagrodzenie będzie mogła liczyć Agata Duda, po uchwaleniu ustawy? Niemałe! Według informacji tabloidu, będzie to maksymalnie 13 540 zł miesięcznie. Na tę kwotę ma się składać pensja w wysokości 12 275 zł oraz dodatek stażowy - 1 265 zł.   Polecamy: Ile wynosi składka emerytalna i kiedy jest opłacana?   Agata Duda nie była zadowolona, że w związku z objęciem przez jej męża urzędu prezydenta, będzie musiała zrezygnować ze swojej posady nauczycielki języka niemieckiego w jednym z krakowskich liceów. Te zarobki być może wynagrodzą Pierwszej Damie te niedogodności. To jednak nie wszystko! Według projektu ustawy, małżonki lub małżonkowie prezydentów mają mieć zapewnione dożywotnie wynagrodzenie, na które mogą liczyć również poprzedniczki Agaty Dudy, czyli Anna Komorowska, Jolanta Kwaśniewska i Danuta Wałęsa. Mogą one liczyć na 10 000 tysięcy złotych miesięcznie - 9 207 zł wynagrodzenia oraz 949 zł dodatku stażowego.   Zobacz też: Prezydent po angielsku, Pierwsza Dama po niemiecku. Para prezydencka zaprasza na Światowe Dni Młodzieży WIDEO.   Agata Duda będzie dostawać pensję. Na wypłatę mogą liczyć również poprzednie Pierwsze Damy, w tym Jolanata Kwaśniewska.

Agata Duda i Andrzej Duda
East News
Newsy
Agata Duda jako Pierwsza Dama powinna dostawać pensję? Wyniki nowego sondażu zaskakują!
Agata Duda jako Pierwsza Dama powinna dostawać pensję? Wyniki nowego sondażu zaskakują!

  Serwis rp.pl postanowił zapytać Polaków, czy Agacie Dudzie i kolejnym żonom prezydentów należy przyznać pensję za wykonywanie obowiązków Pierwszej Damy! Wyniki sondażu agencji SW Research są jednak jednoznaczne.   Zobacz:  "Sytuacja pierwszej damy jest dramatyczna" Pracownik kancelarii prezydenta o Agacie Dudzie   O pensji dla Pierwszej Damy mówi się już od dawna. Jako żona głowy państwa nie może pracować w swoim dotychczasowym miejscu zatrudnienia. Agata Duda np. nie byłaby w stanie godzić obowiązków Pierwszej Damy z nauczaniem w krakowskim liceum, gdzie uczuła języka niemieckiego. A że takie obowiązki są, widać było choćby 3 maja, gdy - na prośbę protestujących - Agata Duda spotkała się w Sejmie z matkami dzieci niepełnosprawnych. Oprócz tego musi, a na pewno powinna, towarzyszyć mężowi w oficjalnych uroczystościach i spotkaniach. Zobacz:  Agata Duda w kolorach flagi w Święto Flagi. Hit czy kit? ZDJĘCIA   Czy za to wszystko należy jej się pensja? Czy obowiązki Pierwszej Damy są pracą, za którą państwo powinno płacić jej pieniądze? Sprawę postanowił zbadać portal rp.pl, który zlecił badania na ten temat. Co z nich wynika? Polacy w większości są przeciw przyznaniu pensji! Aż 55 proc. badanych rodaków uważa, że Pierwszej Damie nie należą się pieniądze. Zwolennikami tego pomysłu jest jedynie 1/4 część badanych - dokładnie 24,1 proc. Aż 20,5 proc. nie ma zdania w tej sprawie.   Wynagrodzenie brutto a netto – jaka jest różnica?   Co ciekawe, jak pisze portal, częściej przeciwne pomysłowi pensji dla Agaty Dudy i innym prezydenckim żonom są kobiety (56 proc.), osoby młode - w wieku do 24 lat (jest wśród nich aż 66 proc. przeciwników pensji) oraz te o wykształceniu podstawowym i gimnazjalnym (aż 71 proc. przeciwnych).   Tego zdania są też częściej badani...

Agata Duda i Andrzej Duda na uroczystościach z okazji Święta Wojska Polskiego
East News
Newsy
Agata Duda w świetnym humorze podczas oficjalnej uroczystości. Spójrzcie na jej suknię! 
Agata Duda w świetnym humorze podczas oficjalnej uroczystości. Spójrzcie na jej suknię! 

Agata Duda towarzyszyła swojemu mężowi podczas oficjalnych uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Pierwsza dama po raz pierwszy pokazała się publicznie po tym, jak okazało się, że Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło nowy projekt, który przewiduje podwyżki zarobki polityków oraz pensję właśnie dla Pierwszej Damy. Według projektu PiS, który został poparty przez większość klubów parlamentarnych, Agata Duda będzie mogła liczyć na pensję w wysokości blisko 18 tys. złotych brutto! Jakkolwiek osoba małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej (...) nie jest osobą zajmującą kierownicze stanowisko państwowe, to jednak realizuje, jak dotąd nieodpłatnie, ważne zadania o charakterze reprezentacyjnym i wspomagającym Prezydenta RP, także kosztem własnej kariery zawodowej i czasu prywatnego. Zatem w pełni uzasadnione jest przyznanie Jej z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia- czytamy w uzasadnieniu. Agata Duda z mężem na oficjalnej uroczystości Dziś, 15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego Agata Duda pojawiła się u boku swojego męża na oficjalnych obchodach w Warszawie. Pierwsza dama na uroczystości zorganizowanej na placu Piłsudskiego postawiła na granatowy total look. Żona prezydenta zaprezentowała się w długiej sukni z przezroczystościami, którą połączyła z lakierowanymi szpilkami na wysokim obcasie. Agata Duda podkreśliła talię granatowym paskiem.  Zobaczcie zdjęcia z oficjalnej uroczystości z udziałem prezydenta i jego żony. Widać, że Agata Duda była w świetnym humorze!  Zobacz także:   Jolanta Kwaśniewska ocenia Agatę Dudę! Dość chłodno... Agata Duda na uroczystości z okazji Święta Wojska Polskiego. Żona Andrzeja Dudy postawiła na granatowy total look.   

Nasze akcje
wyniki konkursu duplo 2021
Fleszstyle

KONKURS! Wygraj zaproszenie na największą imprezę modową w Polsce i inne supernagrody!

Partner
hada-labo-3d-lifting-mask
Fleszstyle

Sposób Japonek na zatrzymanie upływu czasu tkwi w prostocie kosmetyków

Partner
kosmetyki-neutrogena-bright-boost
Fleszstyle

TEST REDAKCJI: Sprawdziłyśmy kosmetyki Neutrogena® Hydro Boost® i Bright Boost!

Partner