Instagram/East News
Newsy

Joanna Racewicz oburzona! Ktoś wykorzystał wizerunek jej tragicznie zmarłego męża!

Joanna Racewicz oburzona! Ktoś wykorzystał wizerunek jej tragicznie zmarłego męża!

 

Joanna Racewicz straciła męża w tragicznych okolicznościach. Kapitan Paweł Janeczek zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Porucznik Biura Ochrony Rządu osierocił maleńkiego wtedy syna, Igora. Teraz chłopiec jest dla swojej mamy wsparciem. Joanna Racewicz często opowiada mu o tacie. Dziennikarka lubi podkreślać, że jej syn już teraz bardzo przypomina swojego ojca w sposobie patrzenia, myślenia i postrzegania świata. 

 

Zobacz także: Ekshumowano męża Joanny Racewicz! "Nie znajduję słów, by to opisać"

 

Joannę Racewicz spotkała ostatnio niemiła niespodzianka. W jej ręce trafiła ulotka zachęcająca do wstąpienia w szeregi Służby Ochrony Państwa. Na zdjęciu widać uzbrojonych funkcjonariuszy. Co tak oburzyło Joannę Racewicz? Okazuje się, że jeden z mężczyzn na fotografii to jej tragicznie zmarły mąż!

 

Sądziłam, że niewiele rzeczy jest mnie w stanie zdziwić. Aż do chwili, gdy zobaczyłam oficjalną ulotkę nowej formacji. W tej roli zdjęcie z Afganistanu, 2009. Pierwszy po prawej to kpt Paweł Janeczek, „Janosik”, nieżyjący od ponad 8 lat oficer Biura Ochrony Rządu. W środku - również nieżyjący min. Aleksander Szczygło, były szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zachęcać do wstąpienia do służby używając (bezprawnie) wizerunków ludzi, którzy na służbie zginęli? Panie Komendancie, generale Tomaszu Miłkowski - nie zechciał Pan odpisać na list, więc pytam w tak zwanej „przestrzeni publicznej”: to niewiedza? niefrasobliwość? ignorancja? czy niechlujstwo? Chyba, że ma Pan swoją wersję - napisała Joanna Racewicz na Instagramie.

 

Joanna Racewicz otrzymała odpowiedź!

 

 

Czytam, że „gen. Miłkowski przesłał stanowisko naszej formacji pani Joannie Racewicz”. Proszę pozwolić, że spytam: a jaką drogą? Sprawdzam skrzynkę na listy, byłam na poczcie, odświeżam maile, odczytuję wiadomości. I nic. Głucha cisza. Ani „stanowiska”, ani zwykłego ludzkiego: „przepraszam”. List do Komendanta SOP wysłałam niemal miesiąc temu. Nie było odpowiedzi. Jeśli nawet ją Pan teraz pisze - proszę się nie fatygować. Mleko się rozlało. I - jak mówi Poeta - wszystko jest kwestią smaku. Sposób, w jaki „formacja” radzi sobie ze strzałem w kolano też. Acha, informacja o wysłanym stanowisku pochodzi sprzed dwóch dni. I nie jest prawdziwa. Czy to przystoi, żeby ludzie w mundurach mijali się z prawdą? A dziennikarze nie sprawdzili drugiego źródła? #sop PS. Proszę także, żeby gen. Marian Janicki zechciał powstrzymać się od komentarzy na temat „Janosika”. Już to kiedyś mówiłam, ale chętnie powtórzę: jest Pan ostatnią osobą, która mogłaby mieć jakiekolwiek prawo do wypowiadania się na temat mojego nieżyjącego męża. I jestem pewna, że wie Pan dlaczego.

Post udostępniony przez Joanna Racewicz (@joannaracewicz)

 

 

 

 

POLECAMY: Joanna Racewicz o mężu: "Byłam z Pawłem do samego końca, do zlutowania metalowego wieka"

 

Joanna Racewicz nie mogła przejść obojętnie obok tej ulotki

Instagram

 

Paweł Janeczek zginął w katastrofie smoleńskiej

Joanna Racewicz o katastrofie smoleńskiej

 

Bądź zawsze na bieżąco z newsami! Zapisz się w Facebook Messengerze na dzienną dawkę najważniejszych informacji. Kliknij w link.

 

Joanna Racewicz w Newsweeku o Smoleńsku i TVP
Newsweek/Eastnews
Newsy
"Jestem wdową gorszego sortu!" Racewicz ostro o Smoleńsku i wyrzuceniu jej z TVP!
"Jestem wdową gorszego sortu!" Racewicz ostro o Smoleńsku i wyrzuceniu jej z TVP!

Mocne słowa!

Joanna Racewicz w długiej sukni i szpilkach na skuterze
Newsy
Szyk przede wszystkim. Polska gwiazda telewizji w szpilkach i długiej sukni na skuterze. To bezpieczne?
Szyk przede wszystkim. Polska gwiazda telewizji w szpilkach i długiej sukni na skuterze. To bezpieczne?

Stylowy i bardzo drogi skuter; długa, letnia suknia i wyraziste szpilki - zestaw idealny na warszawskie, zatłoczone ulice? Być może tak, choć pojawiają się wątpliwości, czy bezpieczny. W takim wydaniu paparazzi przyłapali niedawno jedną z gwiazd polskiej telewizji. O kim mowa? Zobaczcie zdjęcia poniżej!

Joanna Racewicz otwiera przedszkole
ONS
Newsy
Joanna Racewicz odchodzi z "Panoramy". Została zwolniona? Sama tak zdecydowała?
Odchodzi tuż przed obchodami katastrofy smoleńskiej, w której zginął jej mąż

Joanna Racewicz odchodzi z TVP. We wtorek pożegnała się z widzami "Panoramy". Dziennikarka znalazła się na liście "do skreślenia" razem z takimi dziennikarzami jak: Piotr Kraśko, Hanna Lis, Karolina Lewicka, Tomasz Lis, Krzysztof Ziemiec. Joanna Racewicz w dzisiejszej "Panoramie" powiedziała, że jest to jej ostatni program. Przypomnijmy, że we wtorek o swoim odejściu z TVP poinformowała również Grażyna Torbicka . Ponieważ to moje ostatnie spotkanie z widzami "Panoramy", proszę pozwolić, że wszystkim państwu nisko się pokłonię i podziękuję za pięć ostatnich lat. Były naprawdę fantastyczne - powiedziała Joanna Racewicz. Joanna Racewicz pracę w telewizji zaczynała od "Teleexpressu", potem na dłużej związała się ze stacją TVP 2. W latach 1999–2006 pracowała na stanowisku reportera i prezentera w „Panoramie". W 2004 roku była nominowana do nagrody "Telekamery" magazynu "Tele Tydzień".   Odejście Joanny Racewicz jest o tyle zaskakujące, że dziennikarka straciła męża w katastrofie smoleńskiej. jej mąż porucznik Paweł Janeczek był funkcjonariuszem Biura Ochrony Rządu. 10 kwietnia 2010 roku leciał z prezydentem Lechem Kaczyńskim na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Joanna Racewicz o sprawie smoleńskiej zawsze wypowiadała się spokojnie, ale podkreślała, że trzeba ją do końca wyjaśnić. Biorąc pod uwagę, że dla ekipy rządzącej katastrofa smoleńska jest jedną z najważniejszych dat w historii, trudno zrozumieć, dlaczego zwalnia dziennikarkę, która w tragedii straciła najbliższą osobę. Może to więc jednak była jej decyzja?   Joanna Racewicz pożegnała się z widzami "Panoramy". We wtorek z TVP pożegnała się również Grażyna Torbicka.

Nasze akcje

Nowa kolekcja Lilou zachęca do świętowania wspólnych chwil

Partner
Pomysł na prezent: perfumy Tom Tailor

Te perfumy symbolizują drogocenne chwile szczęścia i spokoju

Partner

Niebanalna i ponadczasowa biżuteria Pandora zachwyca blaskiem

Partner

Uwielbiasz taniec? Rozwijaj swoje umiejętności i dziel się nimi ze światem!

Partner

Lubisz zieloną herbatę? Poznaj jej prozdrowotne właściwości

Partner

Słuchawki jak ekskluzywne kosmetyki? To możliwe z Huawei FreeBuds Lipstick

Partner